K Zemanově mandátu budu mít stejnou nedůvěru jako k lasagním

obrazek
21.2.2013 22:23
Poté co Nejvyšší správní soud konstatoval, že Zeman lhal během kampaně prokazatelně třikrát a že se tím jednoznačně dopustil protizákonného, potažmo nepřijatelného jednání, budu mít do budoucna k jeho mandátu, ač jsem ho volil, stejnou nedůvěru jako k lasagním, poté co se provalilo, že byly protizákonně, potažmo nepřijatelně pančovány koňským masem.

Zvlášť, když Nejvyšší správní soud, podle mne nedůstojně, konstatoval, že by vyhrál i bez těchto (ZATAJENÝCH!!) lží, tedy i bez protizákonného jednání, neboť vyhrál velkým rozdílem. Pokud by se stejným způsobem bránil výrobce lasagní, tedy, že protizákonně (ZATAJENĚ!!) namíchané koňské maso neovlivnilo negativně jejich kvalitu, o čemž svědčí, že se dobře prodávaly, tak bych si o něm myslel něco hodně neslušného. Samozřejmě, že si to myslím i o soudci, který, ač konstatoval, že šlo o prokazatelné porušování zákona, tak urážlivou fabulací směrem k voličům, neboť z nich udělal trouby, které by lži a protizákonná jednání kandidátů, i kdyby o nich věděli, stejně neovlivnily, legalizoval Zemanovo volební vítězství.

Proto bych do budoucna Nejvyššímu správnímu soudu doporučoval, aby své názory na projednávaný skutek, včetně vysvětlení, jaké myšlenkové pochody ho k vynesení rozsudku vedly, raději nezveřejňoval, neboť tímto rozsudkem a jeho vysvětlením doslova do celého světa vykřičel, že v naší zemi nikoliv pregnantní dodržování zákona, ale účel světí prostředky. Přijatelnější by bylo, kdyby vyhlásil, že o rozsudku rozhodl pohledem do kávové sedliny. Bylo by to sice stejně "erudované", ale nečouhala by z něho za odbornost schovaná účelovost, jako sláma z bot. Nemusím snad ani konstatovat, že i přesto budu tento rozsudek respektovat. Chci zákony respektovat. Jinak řečeno - nechci být jako oni.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Miloš Zeman, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

heriot

Příznivci S., si to jistě myslí, pokud lze ovšem u mnohých z nich tuto činnost vůbec předpokládat, nicméně to není vůbec žádný argument pro cokoliv...

stvan

Tak to mi spad kámen ze srdce.Nemusím snad ani dodávat, že si příznivci S myslí to samé, samozřejmě v opačném gardu, co Vy.

heriot

Tak v tom případě bych měl názor stejný jako Vy, protože u S. to je skutečně pravda, kdežto u Zemana nafouklá bublina, uměle vytvořená médii a kulturní frontou.

stvan

Pane Waltere, jsem přesvědčený, že podprahové manipulaci nepodléhám a nikoho nesoudím. Stejný názor bych zastával i kdyby vyhrál mnou nevolený ministr.  Měli  by jsme v takové situacii rozdílný názor? Měřil by jste padni komu padni?

heriot

Dovolím si opravu, konstatování soudu dejme tomu není humbuk, ale humbuk se z toho  dělá.

Tady se totiž zapomíná na jednu zásadní věc, soudí a hodnotí se pouze vítěz. Takže je to záležitost velice jednostranná, zjednodušující a manipulativní. A toho se zneužívá. Pan "Lhář" vyhrál, vždyť to řekl soud...Podsouváno, že pan "Čistý" prohrál... Co na tom, že naopak právě z jeho strany byla soutěž absolutně neférová a nepoctivá.

Jasná podprahová manipulace. Škoda, že se k ní nevědomky propůjčujete.

stvan

Konstatování soudu není umělý humbug.To je prostě fakt. Samozřejmě je na každém, jak se k této informací postaví.Mě ten škraloup na kampani MZ principielně vadí. A to hlavně proto, že i do budoucna dalším šibalům dává možnost   opřít se  o berličku-když mohl porušovat zákon on, tak já mohu také. A to není dobré vidění společnosti.Nejsme ve válce, kdy je v zájmu dobra povoleno to co v míru povoleno není.

heriot

Ne, to opravdu nejsem ochoten pochopit, hysterie ať se týká čehokoli mě, upřímně řečeno, velice odpuzuje. Ať je to hysterie s koninou, či hysterie okolo  údajných lží Zemana...

Samozřejmě netvrdím, že historka s koninou je v pořádku, o tom, můj příspěvek nebyl, to jste snad pochopil...

Podle mne ovšem je právě cesta do pekel, když se z malých problémů uměle nafukují velké a pak ty skutečně velké vidět nejsou. Což je právě připad koniny.

Někomu se "dodatečně zvedá žaludek" ze zanedbatelného množství koniny ve výrobku a je mu např. srdečně jedno, že Zemědělská komise EU bez fanfár a tiše zrušila omezeni bránící americkým producentům potravin vstupovat na evropské trhy. Jde například o zákaz dovozu masa ošetřovaného kyselinou mléčnou, masa zvířat krmených vysokými dávkami hormonů a antibiotik a potravin z geneticky modifikovaných plodin.

U Zemana zase neustále obnovovaný umělý humbuk okolo údajných "lží" dává zapomenout na tu neskutečnou podlost, manipulaci a sprostotu kampaně jeho soupeře.

Takže ujištujme se jak se nám "zvedá žaludek" z trocha koniny, či z jednoho omylu Zemana a vesele konzumujme to co nám opravdu škodí, hlavně, že to je právně v pořádku. Inu, ať žije to "správné vidění právní společnosti"...

stvan

Jste ochoten, pane Waltere, pochopit, že se někomu mohl dodatečně, po informaci, že baštil koně, zvednout žaludek? S Vaši viděním právní společnosti opravdu nemohu souhlasit.Ne, že bych na truc nechtěl, ale proto, že to je cesta do pekel.

heriot

Pane Štváne, pominu, že ty údajné lži (konkrétně 4 případy) po rozklíčování v podstatě nejsou žádné lži ( lež je úmysl a ten prokázán nebyl), ale v nejhorším případě 1x mylné tvrzení.

A když už jste zvolil to přirovnání a lasagnemi, no pak vězte, že koňské maso je v podstatě zdravější, než hovězí, zejména to hovězí dovážené ze zámoří plné reziduí hormonů a růstových látek. Z čehož vyplývá, že humbuk s pančováním (z hlediska dietetiky horšího za lepší !) je opět další mýdlová opera zblblých spotřebitelů na "západě", kterou samozřejmě přiživují média.

Ano je  klamání spotřebitele ve smyslu toho, že na obale obsah koniny uveden není.  Ale kéž bychom vždy byli klamáni pouze takto. Totéž platí i o našem novém prezidentovi. Pokud v něm najdeme něco lepšího, co není uvedeno na obale, no tak to bude jen dobré....

 

 

stvan

Budu rád za každé nové informace. Pouze dodávám. To jsem opravdu tak divný jenom proto, že bych si přál, aby se na zvolení hlavy státu nedalo najít něco nepěkného? Aby byl zvolene Havel, tak zamkli jednoho poslance a tento akt neomlová, že to byl Sládek. Co se dělo za prasárny kolem volby Klause, jsou popsány stohy papíru. Pak přijde volba prezidenta lidem a opět se to neobejde, dle konstatování soudu, bez porušování zákona. Prostě se pořád točíme v začarovaném kruhu.Sice nám porušování zákonů vadí, ale jak to udělá někdo kdo je našemu srdci blízký, tak to bagatelizujeme a omlouváme vyššími zájmy. A právě to mne dělá, co se týče naděje na nějakou nápravu, pesimistickým. Snad nemusím dodávat, že tento můj názor není veden pláčem nad tím, že nevyhrál Zemanův protivník. To ani náhodou!!!

antoninsebek

Dobrý den, také jsem tomu trochu nerozuměl.

Abych docílil toho, že (byť možná bez vyzvání) dáte do kostela svíčku za to, že byl zvolen Miloš Zeman a ne jeho protivník ve finále, tak Vám nabízím (pokud jste to nečetl) přeposlání stránek 209-215 z knihy Stanislava Motla "Oběti a jejich vrazi" - 2008. Jistěže: nemůžeme za své rodiče a částečně i za své vyženěné příbuzné. Ale Milovaný Tatíček by neměl být z okruhu nácků či vlastizrádců.

Pan Motl i nadále působí na veřejnoprávní TV a pan Zoglmann (autor oné informace) byl vyznamenán vysokým vyznamenáním Spolkové republiky Německo. Neznám důvod, abyste tomu, co tam lze nalézt, nevěřil. Takže, pokud si to chcete přečíst, napište.  Antonin.Sebek@seznam.cz

 

stvan

Mohla by jste ho zde "pověsit" ?Předem děkuji.

amiourful

Já myslím, že jste si měl dát více práce, nalézt dotyčné rozhodnutí na stránkách www.nssoud.cz a zkopírovat jak označované za lhaní, tak zdůvodnění soudce šimíčka, každý ho totiž nečetl. Je to poučné.