Kalousek: Češi naletí snadno

13.12.2010 15:11
Ministr financí dnes opět potvrdil, že když je problém, je potřeba jej hodit na lidí. Proč vzít vinu na sebe, za nekvalitní zákony? Snadnější je označit národ hlupáky!

Za to, že podepisují smlouvy, které jsou většinou napsány malým a nečitelným písmem, si mohou sami, protože se svobodně rozhodli je podepsat. Nepřímo tak dal zelenou opět těm některým pochybným „podnikatelům“, kteří dělají nájezdy na obce, a houfně odvážejí staré lidí a důchodce na neznámá místa, kde jim vtloukají do hlavy výhodnost těchto smluv tak dlouho, až zoufalý člověk podepíše.

Jeden by si myslel, že stát logicky jako první v legislatívě, usiluje aby právní platforma byla přehledná a srozumitelná a hlavně aby občan neměl jednoduchou možnost naletět na podvodné podnikatelské manýry. Ne, je tomu jinak. Podnikatelský sektor zcela ovládl lobismem politické špičky v pravém politickém spektru a přes ně si v tomto nepřehledném a podvodnickém ráji přímo rochní.

Ta podnikatelská podpora je zřejma mimo jiné ze slov, které dneska ministr financí Kalousek pronesl. Zaznělo, že Češi jsou finančně negramotní a že si za to mohou samí. To už opravdu není Česká republika ale Divoký východ, kde v nepřehledné džungli přežije dravější jedinec.

Jaroslav Klajs


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
Víte, tohle je jeden z nejhorších pozůstatků komunismu. Víte, jde o to, že odnaučil lidi se v tom reálném, opravdovském světě chovat a vyznat se. Místo toho vytvořil svět umělý, kde budou na sebe všichni hodní a poctiví. No, ukázalo se, že člověk nějak není hodný a poctivý. Tak je zavíral a šikanoval atd., no a nakonec z hodného systému byl systém neobyčejně zlý. Neboť šel proti lidské přirozenosti. ... No a co je náš problém? Vidíte to sami. Zvolili jsme Kalouska. Poněkolikáté. Prostě jsem se nepoučili. No a ta finanční negramotnost? Prostě ji musíme přetrpět. My starší určitě, mládež už se vyzná. A proč? Protože stát, který platíme aby nám pomáhal, nám nepomůže. Protože ho ovládají ti, kteří to šizení mají jaksi jako hlavní činnost. Nejlepší ze všeho je, že pan Kalousek ten problém prostě hodí na nás. Abychom mu nedeformovali trh a nebránili ve svobodném podnikání. Ehmmm.
jaroslav
Tohle už není vtipné. Opakujete se.
jaroslav
Nechci vám oponovat ale myslím, že to by byl váš šálek ...
jaroslav
Proč myslíte? Uvedl jsem např. Taktéž dobře můžete čerpat u Bubílkové.
jaroslav
Za vtipy musíta např. na konferenci VeVerek ... tam je prča.
jaroslav
V tom chápání se líšíme. To nebyl vtip pane Jene z Dubé.
jaroslav
Jene z Dubé, běžte ještě jednou.
jaroslav
Pane Dubo zase jste to překroutil k obrazu svému. Modrý svazák jste vy. Nemusíte pořád hledat nejaká jména, podívejte se do zrcadla a tak modrého soudruha jste ještě nikdy neviděl. Použiváte stejné metody.
miluna
pravicový svazáci nemohou zstávat funkce? co to je za logiku a důkaz?
miluna
že zrovna Kalousek si na tohle stěžuje, kdyby to tak nebylo tak by nikdy nebyl kde je ..... to je jako nadávat že fouká a mít větrnou elektrárnu
jaroslav
To je právě ono. Morálka národ upadla nejhloběji od Masaryka. Ti co to zavinili nám kážou a dělají z nás hlupáky. K těm hlupákům s pokročilým věkem přibudou hlupáci noví, jak ukázal nedávný průzkum ve školství, kde vyrábíme hloupé Honzy. Zavedení školného tu hranici negramotnosti posune ještě níž. A ejhle, zrodí se nový typ pravicového voliče. Přesně takový nový Jan Duba, který hlása ty pravicové zvratky o božské a jediné správné cestě pravicových svazáků...no comment!
jaroslav
V podstatě žádný, kdyby si člověk odmyslel trestnou činnost, kterou Vietnamec bezpochyby pácha tak je daleko pracovitější a nadře se daleko více, než ten šmejd prodejce, který má na své straně zákon a vyvázne beztrestně.