Kam jdou peníze na sport?

28.1.2011 12:23
Ze své zkušenosti mohu potvrdit slova paní Chrtkové v předešlém blogu: "Málokoho napadne a ani napadnout nemá, že miliardy se dávají ročně na různé sportovní akce, podpory klubů apod., celkem pravidelně a přednostně, že miliardy jsou zbytečně prošustrovány na velkolepé akce a jiné věci, než na skutečně potřebné záležitosti, např. platy lékařů. Nejsou peníze?". Sportovní kluby a tělovýchovné jednoty hospodaří opravdu velmi podivným způsobem. Na svých členech požadují stále vyšší příspěvky a sponzorské dary, přitom ale mnohdy zaměstnávají zbytečné lidi. Stávají se oázou pohodlného života rodinných příslušníků, známých a kamarádů, kteří bez jakékoli přidané hodnoty odčerpají velký díl prostředků na činnost sportovních jednot a klubů. A aktivním sportovcům pak, chtějí-li dále sportovat, nezbývá než stále víc a víc platit na "provoz", protože prý je čím dál méně peněz, vše je stále dražší a vláda ani ČSTV skoro nic sportovním svazům ani sportovním jednotám nedávají. Je přeci krize, peníze nejsou, tak je třeba zvyšovat příspěvky jednotlivců. Těch se zřejmě krize netýká. Podivná toť logika. A tak se po kancelářích a jednotách dál a v bohorovném klidu poflakují desítky "přepracovaných a obětavých" funkcionářů. (Těm skutečně obětavým, kteří ale opravdu věnují spoustu svého volného času za pakatel, se předem omlouvám.) A tak, jako je tomu ve všech oblastech našeho života, je tomu i v našich zájmových organizacích, kdy velké finanční prostředky jsou vynakládány naprosto neúčelně - na líný parazitující aparát (kromě vlastní kapsy), rozkradené granty a předražené zakázky.
Ze své zkušenosti mohu potvrdit slova paní Chrtkové v předešlém blogu:
"Málokoho napadne a ani napadnout nemá, že miliardy se dávají ročně na různé sportovní akce, podpory klubů apod., celkem pravidelně a přednostně, že miliardy jsou zbytečně prošustrovány na velkolepé akce a jiné věci, než na skutečně potřebné záležitosti, např. platy lékařů. Nejsou peníze?".
Sportovní kluby a tělovýchovné jednoty hospodaří opravdu velmi podivným způsobem. Na svých členech požadují stále vyšší příspěvky a sponzorské dary, přitom ale mnohdy zaměstnávají zbytečné lidi. Stávají se oázou pohodlného života rodinných příslušníků, známých a kamarádů, kteří bez jakékoli přidané hodnoty odčerpají velký díl prostředků na činnost sportovních jednot a klubů. A aktivním sportovcům pak, chtějí-li dále sportovat, nezbývá než stále víc a víc platit na "provoz", protože prý je čím dál méně peněz, vše je stále dražší a vláda ani ČSTV skoro nic sportovním svazům ani sportovním jednotám nedávají. Je přeci krize, peníze nejsou, tak je třeba zvyšovat příspěvky jednotlivců. Těch se zřejmě krize netýká. Podivná toť logika. A tak se po kancelářích a jednotách dál a v bohorovném klidu poflakují desítky "přepracovaných a obětavých" funkcionářů.
(Těm skutečně obětavým, kteří ale opravdu věnují spoustu svého volného času za pakatel, se předem omlouvám.)
A tak, jako je tomu ve všech oblastech našeho života, je tomu i v našich zájmových organizacích, kdy velké finanční prostředky jsou vynakládány naprosto neúčelně - na líný parazitující aparát (kromě vlastní kapsy), rozkradené granty a předražené zakázky.
zdobinsky
Je mi 55 let, pracuji jako řidič tramvaje, jsem ženatý a mám dvě studující děti.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

k_vasicek
co se týká toho, že se dávají peníze na nějaké sportovni akce, a veřejné akce, a nikoliv na platy lékařů.
Ony se dávají peníze na kulturu, s výjimkou nějaké "kultury pro masy"

je dotována např. podstatná část kultury,

divadla, orchestry atd.

A tyto instituce mají i zaměstnance, např. úředníky či ekonomy a účetní

Připadá mi to kecy, když jsem nastoupil, jako programátor do jedné instituce,

tak nějaký člověk z lidu napsal na setkání zaměstnanců anonymní dotaz,

zda konečně bude v organizaci méně úředníku

ona si část lidu myslí, že když pracují manuálně, tak živí národ.

Podobně jsem byl svědkem výplodu nějakého důchodce, že v jejich regionu postavila nějaká německá firma fabriku, že tam jsou jen dělníci, ředitel a jeden "úředník".

a¨no, výzkum, vývoj, obchodníkY, marktetingové pracovníky měl firma v SRN.

Jak pozorně čtu, tak moderní firmy mají cca půl na půl výrobní pracovníky a ty "úředníky". Tedy výzkumníky, vývojáře, informatiky,
obchodníky, autory dokumentace, technology,

to jsou stále nějaké stále se vracející řeči často jen proletariátu,
kdo živí nebo neživí národ. typu Morava živí Česko atd,