Jazzová sekce o J. Monsportovi z případu H-System

monsport jazzova sekce
26.7.2018 06:01
V pořadu České televize o H-Systému v úterý 24. července 2018 bylo poukázáno na vazbu Jazzové sekce na člena kontrolní rady České advokátní komory JUDr. Josefa Monsporta.

Předseda Jazzové sekce Karel Srp k tomu vydal prohlášení, které činnost J. Monsporta, prokurátora komunistického režimu, konkrétně přibližuje. Podle Srpa má Jazzová sekce k dispozici 63 ověřených strojopisných stran dokumentů podepsaných JUDr. Monsportem z let 1986-1988. „Jeho podpisy jsou pod výslechy disidentů, usneseních o domovních prohlídkách, nařízeních zabavovat poštu, usneseních o uvalení vazby, které zadrženým osobně sděloval, podpisy schvaloval záznamy o zabavených věcech při domovních prohlídkách, avšak nařizoval některé položky vypustit (např. Seifertovu Nobelovu cenu), zamítal uvězněným soudní řízení na svobodě, rodičům zadržených zablokoval úspory na vkladních knížkách, při výsleších nedovoloval zadrženým psát si poznámky atd.“

Advokát a předlistopadový prokurátor Josef Monsport vystupuje v řadě kontroverzních případů na straně vlivných osob z byznysu a politiky. Jeho jméno se také objevilo v Panama Papers. Podle iDnes vystupuje ve dvou firmách registrovaných na Samoe a má mít akcie za 2,4 miliardy. Monsport to popírá a jako protiargument také uvedl, že by mohlo jít o záměnu s jeho již zemřelým otcem.

 

Na roli konkurzního správce v případu H-Systemu v pronásledování Jazzové sekce upozorňovali i někteří poškození z Horoměřic.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.