Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst

obrazek
23.1.2013 11:29
Na těchto stránkách je málo podpory druhého prezidentského kandidáta. Pokusím se s tím něco udělat.

Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst

zu Schwarzenberg za nic nemůže!

 

Je to tak! Takhle to dopadne, když mladí nadaní učitelé s řemeslem praští a jdou do kultury (Svěrák, Smoljak, Bohdalová a plno dalších). Máme tady tím pádem plno legrace.  Aber  das Schulwesenkolství)  ist kaput. Nicht wahr?

 

Konečně jsem pochopil nečekanou aktivitu pana  Zdeňka Svěráka, který po zemřelém panu Smoljakovi  převzal štafetu v nejrůznějších politických peticích. A přitom by sám (tuto větu myslím zcela vážně!) získal nikoliv 5O tisíc, ale 5 milionů podpisů! I můj, bylo by mi ctí!

 

Je to prostě celoživotní obdivovatel časů Franty Pepy Jedničky. Plno jeho vizí z Cimrmanových her se začíná naplňovat. Čtěte dále:  Například Erste Damme také byla neustále „na malinách“, až se z Hajného stal statný šestnácterák. Tedy kapitální paroháč. Když se u nejmladšího syna projevily zcela nešlechtické rysy, byla vyhoštěna. A našeho paroháče pase (nikoliv v Perlové, ale ve Sněmovní ulici ... ) víte kdo? No přece Koloušek!! Vy jste si toho nevšimli? Říkají mu Mirek. To všechno v těch hrách naleznete. I více toho.

 

Moje dcera, která je tak stará, že může už půl roku volit, se mi diví, co mám pořád proti Panu Knížeti. Umí všechna jeho křestní jména i přídomky. Netušila, že šlechtické tituly zakázal už TGM a po jistých zkušenostech nejsou povoleny ani v bývalém centru bývalé monarchie.

 

A také sdělila, že se mládeži naopak líbí, že Tatíčkův Fotr byl Vlajkař a Der Schwiegervater (tchán)  dokonce Nácíček.  Vlajkaři přece už tehdy podporovali Spartu či Slávii, né? Nácíček, to je ten kámoš kocoura Mikeše, ne? To už slyšela ve školce. Ve škole už o žádných nácíčcích nic nebylo.  A Kája s čírem, to je přece cool a in!

 

A dále se ptala:  zda jsem také ubližoval  těm hodným Sudeťákům (jsem ročník 1964..)! Když jsem se zmínil o povozech s peřinami, mířícími z pohraničí do vnitrozemí na podzim 1938, tak jsem byl poučen, že to bylo jen „odcházení“,  zfilmované naším Absurdním Režisérem.

Nikoliv vyhánění. Sancta sipmlicitas (tj.:Svatá prostoto!) To řekl prý Hus, když nějaká babka na jeho hranici přihodila polínko.  

 

Proto  jsem přivítal alespoň ten facebookový nápad, který mi dcera tlumočila. Hymnu „Ktéé tomoff muj“ bude příště prezident zpívat z playbacku. Tak, jako prý včera  nějaká Bajoncé při inauguraci Obamy. Nebudou se muset učil slova. Bajonka ani Kárl. Ani té své hymny.

 

Ujistil jsem ji, že nejméně mi vadí, že budoucí Paní Kněžna (ne ta z Babičky) mluví jen světovými jazyky a nikoliv hatmatilkou svých budoucích poddaných.

Ano, nebudeme se jí jako Polívka ze Šaška a Královny  posmívat: „Neuméla čéski, neuméla čéski!“  Kulturní fronta ji nepochybně zpopularizuje sama. Může ihned hrát v českém divadle,  dokonce urozenou roli.  

Roli Baronky von Botzenheim.  „Cešky fójak, toprá fóják, kriplfóják, moc rát měl cešky Rakušan“ může pronášet nejen na divadle (vozík jí půjčí spoluhráč Švejk), ale i k naším profíkům před odletem do války v  Sýrii.  Kosovo už jsme díky Našemu Karlovi Velikému pomohli osvobodit.

 

Státní znak je také možno inovovat. Nedal bych tam sice krtečka, jak navrhuje ministrrr zahrrraničí. Ale dal bych tam Hradčanský kopec,  nad kterým není slunce, ale „chvost“. Prostě a krátce, může být, že brzy z toho panorama bude SchwaNzenberg s čírem.   

 

Doufám, že se „to“ v sobotu nestane. Jestli ano, pak nechť jest mi následující prominuto.  Pak už jen doufám, že se  dočkám doby, kdy uslyším slova jako od Boženy N.: „Dávno, dávno již tomu, co se na nás otcovsky dívala ta milá a oduševnělá tvář“. A snesu i to, že po vzoru Letiště se přejmenuje Český les na Černo-horský les. Sousedi mají Schwarzwald, my budeme mít Schwarzenbergwald. To se k hajnému hodí.

 

Ať přijde pak kdokoliv jiný, tak bude v porovnání s Tímto Tatíčkem mladý a rozhodně se nezakecá, pardon nezažbrblá.(Cimrman: Vizionář)  

 

Ale pan Hajnej je v tom nevinně.

To bych potvrdil onou pověstnou větou muzikanta Kocáby:

„Každý národ má takovou vládu, jako si zaslouží“.

 

Svatá pravda.  A vycinkali jsme si i to,  že sami vybíráme svého nejmilejšího Tatíčka.

A teď máme dokonce dva.  Zase ten Cimrman: Máme Jasoně i Drsoně.

A nikdo neví, který je který.  

Dobro došli.

 

antoninsebek
1/ Mám rád češtinu. (Proto mě píchne do oka, když je někde napsáno například O mne místo správného o mně). \r\n2/ Rád si vytvářím vlastní názory. A to z faktů, nikoliv z nějakých nápověd.\r\n3/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.