Kauza "letecké záchranné služby" a Julínkovo IQ

obrazek
3.5.2013 07:50
Měla armáda a Policie ČR v době Julínkova rozhodnutí (převést leteckou záchranou službu z beder státu na privátní sektor) vrtulníky? Měla piloty schopné tuto službu vlasti zvládnout? Investovala do jejich vyškolení státní peníze? Musí i v době míru vojenský či policejní pilot s posádkou povinně nalétat určité hodiny, i za cenu toho, že by k udržení bojových schopností jen kroužil nad Kokořínem? Bylo pro státní kasu výhodnější, když místo bezduchého létání státní piloti a osazenstvo vrtulníku plnili službu leteckých záchranářů?

Když se letecké záchranné služby ujal privátní sektor, musí vojenští či policejní piloti i nadále nalétat své hodiny, aniž by to kromě toho, že mají vrtulník v ruce, mělo nějaký pozitivní národohospodářský význam? Započítal si privátní "záchranář" všechny tyto náklady a náklady budoucí včetně zisku do ceny, kterou mu platí stát? Neplatí tak stát dvě jednotky schopné téhož? Myslím si, že na všechny otázky lze odpovědět ano.

Proto nechápu, že se Julínek a jeho zastánci ohánějí politickým rozhodnutím, které prý nemůže být trestné. Proč tedy máme paragraf zneužívání pravomocí veřejného činitele a poškozování svěřeného majetku? Copak rozhodnout o toku veřejných peněz je politické rozhodnutí v tom krystalickém slova smyslu, když nejde o levicový či pravicový názor, ale jen a jen o peníze? To už má Julínek tu naší polistopadovou svobodu v politickém rozhodování o tom, za kolik jakákoliv obec, město či stát nakoupí komoditu XYZ, kterou by si pozitivně lakomý soukromník za stejnou cenu neobjednal a v takové kvalitě nepřevzal, tak zarytou pod kůží, že není schopen doslova do očí bijící rozdíly mezi politikou a zneužíváním pravomocí veřejného činitele s následným poškozováním svěřeného majetku rozeznat?

Nepochybně není sám a právě to vysvětluje, že viníci státního dluhu nejsou nezaměstnaní, nemocní a důchodci, ale nízké národohospodářské IQ kombinované s panskou drzostí velikosti poplužního dvora Julínka a jemu podobných předchůdců a nástupců ve všech volených pozicích.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

....kreatura nejhrubšího zrna, spolu s tím sedmilhářem Šnajdrem a naprosto nekomentovatelným  Cikrtem, kteří se mstí těm, kteří je jako parazity "živili a živí"....

A tento mutant vyhazoval špičkové lékaře ať v Brně, Praze či jinde jen pro své koryto a politické "ambice".... a vrtulníky.....

Pane Schlimbachu, naprosto identický názor. Bohužel to bez tvrdého střetu evidentně nepůjde. Františku a nedivím se, že Tě z toho přepadají obavy..... Ale co jiného si zaslouží garnitura "vorů" a jejich poskoků....

antoninsebek

Souhlasím. A také jsem přesvědčen, "že na všechny otázky lze odpovědět ano."

Na jiném svém  příspěvku si stýskám, že to zbytečnou  euro-krizí raněné zvíře (českou ekonomiku) napadly ještě tisíce pijavic. Jedna z nich, jak vidno, má nejen jméno a příjmení, ale i akademický titul.

schlimbach

Již velmi dlouho tvrdím, že období od 1989 do dnes je třeba zákonem nazvat "Obdobím zločinného spolčení", z čehož vyplývají dalekosáhlé důsledky a náprava spáchaných v tomto období křivd na společnosti, národu, občanech.