Kauza Rath: Kdo se v tom má vyznat?

obrazek
22.5.2012 14:57
Tak prý zadrželi hejtmana a poslance Davida Ratha s dvanácti miliony. Vlastně se sedmi miliony. Vlastně s pěti miliony. Měl je v batohu. Ne, v batohu ne, měl je v krabici od bot. Vlastně je měl v krabici od vína. V zapečetěné krabici. V nezapečetěné krabici? A není to jedno?

Zadrželi ho na ulici, jak si tu krabici nese. Pak ho také zadrželi v bytě ředitelky kladenské nemocnice paní Pancové. Zároveň mu doma našli pod podlahou 30 milionů. Vlastně ne, těch 30 milionů našli pod podlahou v domě ředitelky kladenské nemocnice paní Pancové. A není to jedno?

Spolu s Rathem policie zatkla dalších 7 lidí. Rath byl hlavou gangu, slyšeli jsme. Vlastně nebyl hlavou gangu, byl jen pěšákem, slyšeli jsme později.

Našli u něho revolver. Ne revolver, ale samopal. A taky teleskopický obušek. A taky náboje. Vlastně to nebyl ani revolver, ani samopal, ale byla to kulovnice. Ale vždyť na tom nesejde...

V krabici od vína nebo od bot nebo v batohu nebo já vlastně nevím kde měl 5 nebo 7 nebo 12 milionů a dalších 30 milionů měl pod podlahou doma nebo u paní ředitelky. To je celkem 35 nebo také 37 nebo též 42 milionů. A pak se zase mluvilo dohromady o 24 milionech. Ale není to fuk? Milion sem, milion tam...

Na kauze prý pracoval jen čtyřčlenný tým detektivů, čteme. Na kauze pracovalo 100 policistů, čteme zase jinde. Tak si vyberte...

O Rathovi prý policisté původně nevěděli. O Rathovi prý policisté věděli už pět měsíců.

Co z toho je pravda? A je vůbec něco z toho pravda? Není pravda jen to, že policie zadržela poslance Ratha?

Těch nesrovnalostí v případu je až podezřele mnoho. Tak trochu to připomíná situaci, kdy americké úřady komentovaly dopadení Usámy bin Ládina. Informace se měnily co půl hodinu.

A nejen nesrovnalostí ve smyslu protichůdných tvrzení, ale vůbec podivných náhod je tam spousta.

Policie skoro o půlnoci navštíví předsedkyni Sněmovny a obratem získá její souhlas s vydáním Ratha.

Úplatky se prý týkaly rekonstrukce zámku Buštěhrad, dozvěděli jsme se. Rath a spol. prý chtěli navýšit rozpočet na opravu, hrazený z evropských peněz, o dalších 40 milionů, z nichž 24 milionů by šlo na úplatky. Ale při rekonstrukci Buštěhradu nebyla z europeněz proplacena ještě ani koruna, dozvídáme se později. Tak jak je to tedy?

Proč se Němcová tak urputně brání možnosti, aby Rath vystoupil ve Sněmovně? (s týmem právníků prý pracovala přes půlku noci ve snaze vymyslet, jak zabránit tomu, aby Rath promluvil před poslanci). Proč se vše připravilo tak, aby nemohl využít imunity, ať už si o ní myslíme cokoli, protože tento institut ještě stále existuje a historicky nebyla žádnému ze zákonodárců upřena. Až nyní...

Proč byl půl roku sledován právě Rath? Kdo k tomu dal příkaz? Proč bylo na případ nasazených - jak jsme se dozvěděli - 100 policistů? To se na každého podezřelého z korupce nasazuje 100 policistů? Nezavání tak velké číslo spíše nějak tajnou operací než obyčejným vyšetřováním?

Proč vše vyšlo na povrch ani ne půl roku před konáním krajských voleb? Proč se vše událo tak rychle a za takové připravenosti a součinnosti policie, o které většinou slýcháme, že jí ten či onen utekl? Proč úřady, jindy tak laxní, najednou jednaly jak dobře promazané soukolí? Proč právě Rath, když všude okolo plavou mnohem tučnější ryby? A nesouvisí to s tím, že se o Rathovi spekulovalo jako o budoucím předsedovi ČSSD?

A můžeme věřit tomu, že by Rath (který inteligencí převyšuje celou řadu jiných politiků) jednal takto amatérsky?

Proč jsme podobné titulky nečetli v případě kauzy Promopro nebo v případě kauz dotýkajících se přímo či nepřímo TOP 09 a jejich šéfů?

Kdo ze situace profituje nejvíce? Kalousek, který byl s Rathem věčně na kordy? Nečas a jeho ODS? Vláda jako celek? Rathovi konkurenti v ČSSD? Andrej Babiš? Karlové Janeček a Randák z NFPK? Pravdoláska?

Proč je Rath už obviněn, ale my pořád nevíme pořádně, z čeho vlastně? Jaké jsou pro jeho přijetí úplatku důkazy? Jak to, že ze spisu unikají informace do médií? Jak to, že ze spisu, který nikdo neviděl, cituje Aktualne.cz?

Zajímavá je i postava státní zástupkyně Lenky Bradáčové z party Stříž-Ištván-Mečl, která se podle některých právníků dlouhodobě vyhýbá prověrce a je spojencem Roberta Šlachty z ÚOOZ. K této skupině má blízko Karel Randák.

Nemá celá akce posloužit zcela jiným věcem? Nemá pouze odpoutat pozornost? Třeba od právě probíhající návštěvy izraelské delegace v ČR nebo od čehokoli jiného (dosaďte si dle uvážení)?

Otazníků je více, než by bylo únosné. Rozhodně nebudu strkat za pana Ratha ruku do ohně, že vždy jednal čestně a nikdy svého politického postavení nezneužil. Ale tohle je opravdu podivné a všichni ti, kteří se z toho radují, protože si krátkozrace myslí, že jim to politicky přišlo vhod, by se měli vážně zamyslet.

Příště se to totiž může stát i jim...

www.prvnizpravy.cz

Reprofoto: ČT24


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Bartoši, dobrý den. Velice výstižné, jasné, doložitelné - říkám tomu "výživné" pro blby a demagogy, kteří o všem fabulují a byli tak maximálně bez dozoru statného ošetřovatele na WC. Pár jich zde je a jejich osobní útoky a destrukce diskuze je nutné řešit v jejich směru stejným způsobem. Hra bez základních pravidel, kterou současná i předchozí sebranka (a nejen ta) rozehrála je neskutečná a rozkládá i to rozložené a rozvalené v tomto státě. Posouzuji Vaše logické a bezchybné postřehy a konstatování stejně jako komentáře a doplnění od pana Moskalíka,  paní Kateřiny a pana Filipa.

Kolik chytrolínů a přímých účastníků, kteří "vědí, znají a dokumentují" jak vše proběhlo, to bere dech a děsí. Porušilo se vše, zakrývají se stamilionové levárny a naši Brutové už vědí koho vraždit.... Najednou věří tisku, TV, mají zaručené zprávy a ještě "radí".

Nevím, zda jste nebo ne "kámoš" nadčlověka z Hradu, ale Váš blog nemá chybu.  Vůbec nejde o korupci MUDr. Ratha, protože jinak by nestačil ani nedostavěný kriminál v Říčanech pro sebranku posbíranou od roku 90. Nemá ani smysl jmenovat tu sadu lumpů, která poslala tuto zem do žumpy. Princip jak se zametlo s MUDr. Rathem se zde praktikuje proti "obyčejným" občanům léta a může to potkat každého. Ale to si mnoho "chytrolínů" vůbec neuvědomuje a nepřipouští.

Zdravím Vás.

rku

Dalo by se v tom mnohem lépe vyznat, kdyby si novináři nevymýšleli a reprodukovali pouze oficiální výstupy od policie a st. zastupitelství. Novináři by se teď měli spíš zaměřit na to, proč se neděje nic v dalších kauzách na př.  Béme a Janoušek, nebo Vondra. Od Bartoše to ale není možné žádat, vždyť Bém je Klausovo přítel. Bartoš tentokrát zklamal. Židy do blogu sice dostal, kde ale zůstali pravdoláskaři a Blomberg?

pudlikmaxik

víte odkud může vanout ten zápach státní a represívní arogantní moci ? koukněte od 5. minuty, jak Rath znectil Kubiceho, není v tom ta sabáka zaryta ? 

 

  http://www.youtube.com/watch?v=PPoUXH3ZYZw