Kdo byl včera opět přetřásán v parlamentu

obrazek
31.8.2011 15:24
Včera jsme opět mohli zaslechnout v parlamentu slova o nevyřešených korupčních aférách našich politiků. Nemohlo proto nezaznít jméno ministra obrany, který byl kritizován, že nemá vyřešená obvinění z toho, že údajně okradl stát až o miliardy.

 Viz http://www.psp.cz/eknih/2010ps/stenprot/021schuz/s021010.htm

Z aféry ozvučení předsednictva EU měl obavy již v květnu, neboť se místo zpovědi v parlamentu hodil po vojensku marod a nechal se masírovat od sličných sestřiček ve vojenské nemocnici za státní peníze. Krátce poté se nechal přemluvit a odletěl s nemocnými zády k návštěvě Iráku, kde se snažil marně prodat zrezivělá letadla L-159, ale předběhli ho tam traktoristi z brněnského Zetoru, kteří byli v businessu úspěšnější. Předtím vydal literární brak s názvem Bílá kniha, v které nechal na přední strany zapsat, že musíme koupit nová drahá nadzvuková letadla a to ne Gripeny. Uvažuje o zvýšení počtů i kvality těchto nových, pro nás zbytečných letadel. Pak nechal zaútočit vojenskou policii na Českou televizi a necelý měsíc poté málem nechal vyzbrojit bez výběrového řízení vojenskou policii belgickými kulomety, aby byla příště při útoku na TV silnější. Pak si zahrál na dobromilce a nechal odvézt vojenskými letadly CASA koníky z pražské zoo do Mongolska, která tam v desolátním stavu, způsobeném skvělým dodavatelem, dokonce doletěla. Následovala potyčka s Věcmi veřejnými a ministrem Kalouskem, kteří se ho snažili vyšťouchnout z vlády, bohužel to ale byla jen neškodná taškařice. Dále nechal do Prahy dopravit růžový tank, čímž opět zneuctil Rudou armádu, která osvobodila Prahu. 

Stále hovořil, že dělá reformy, ale žádné nebyly a nejsou vidět. Jeho podřízení si z něho dělají srandu, kradou dál za jeho zády a žádné změny k lepšímu (reformy) nedělají, ani dělat nikdy nebudou. Z vojáků dělá sám chudáky, když za ně stále bojuje, aby měly lepší sociální jistoty, přičemž vojáci o to nestojí. Podráždí ministra Kalouska tím, že se zaslouží o to, aby se už nekupovala vojenská technika přes jeho spřátelený Omnipol a ten na něho na oplátku vytáhne informace o ozvučování EU. Je hrdý na to, že má vojáky v zahraničních misích a utratí tam nesmyslné peníze za jejich nasazování životů za jiné vlasti. Když tam nějaký voják padne, trpce toho lituje. V pracovní době letí za státní peníze na pohřeb gaunera Mašína do USA a ještě ho vyznamená, i když s tím 90 % českých lidí nesouhlasí.

  

K čemu je vlastně takový ministr, neznalý ani trochu oboru, pro stát prospěšný? Proč ho premiér nevymění za specialistu, který bude oboru rozumět a začne dělat skutečné reformy a dokáže státu ušetřit peníze, místo aby je zpronevěřoval?

 

novotny
Zabývám se problematikou využití poznatků moderního výzkumu a vývoje pro zlepšení stavu naší společnosti.
Klíčová slova: Vondra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

videnak

dobry den,

myslím,že otazka proč ho Nečas nevymění ma jen jednu odpověd.....nemuže......vrana ,vraně oči nevyklube a jednou se dovíme jak byla předražena zakazka PROMOPRO rozdělena a že i pan premier si nepřišel zkratka....

přeji pohodovy večer.