Kdo dal právo menšině rozhodovat za většinu?

milion demonstrace zena
19.11.2019 16:31
Kde berou tu drzost, tu nezměrnou, agresívní aroganci, tu nehoráznost, kterou používájí jako své zbraně ve svém boji o moc v tomto státě? Ti, co byli sice voleni, ale menšinou a jsou v opozici, především ale ti, co nikdy nikde nikým voleni nebyli a přesto se snaží dělat tady politiku, diktovat a dávat ultimáta řádně, svobodně a demokraticky zvoleným nejvyšším představitelům státu.

Ano, pohrdání většinou, občany, voliči, kteří nevolili dle jejich představ, ale byla jich většina, začíná být nepřijatelné a nabývá podoby pokusu o státní převrat. Pohrdají tím i demokracií, kterou mají jinak pokrytecky plná ústa.
Jsou jak smečka hladových, bezprizorních psů, kteří si zuřivým štěkáním a agresívními výpady chtějí urvat vedoucí postavení ve společnosti, volby - nevolby.

Můžou mít za sebou nespočet ústavních právníků s falešným, křivým smýšlením, ale ani jim se nemůže nikdy povést natolik pokřivit právo a demokracii, aby nikým nevoleni a volby prohrající vyhráli tento svůj mocichtivý, nelegitimní a nelegální boj se základními principy demokracie.
V tomto státě by chtěli nedostudovaní teologové, věku i rozumu nevelkého, kteří sami sebe prohlásili za nějaké obskurní vůdce, kompenzující si tak zcela zřejmě své původně zakrslé ega, s potřebou dokázat sami sobě především, že mohou vést davy kamkoliv se jim zachce, doktovat premiérovi, který vzešel z řádných, demokratických a svobodných voleb, co má a co nesmí dělat, kdo smí a kdo nesmí být ministryní spravedlnosti, etc.

Pomocí neskutečných, nehorázných lží o údajném porušování Ústavy by dokonce chtěli zbavit funkce i prezidenta republiky, jsou na jeho adresu vulgární, sprostí, hnusně, neeticky se vyjadřují k jeho zdraví, dokonce mu někteří veřejně přejí, ale i vyhrožují smrtí. Toť vskutku etalon slušnosti, politické kultury a kultivovanosti, noblesy ala Schwarzenberg.

To ta většina bude muset bojovat za demokracii, nejenom chvilkami, ale, jak je vidět, pořád. Protože ta menšina po ní šlape, plive na ni, chce jí zhoubně zničit.

K menšině se, z důvodů především jim známých, přidává i část (zase jenom menší, naštěstí už) "umělecké fronty", která ztrácí jistoty svých dotací a grantů ze státního měšce a která si rozhodně na svůj chléb vezdejší nevydělá skrzevá svůj talent a skutečné umění, jelikož to tam není. Celá umělecká obec už snad nebude jako jeden muž (žena) hajlovat a posléze, za pár let, přísahat věrnost, jak tomu bylo v historii. Těch pár šmír na tribunách demonstrací, se silně fašistickým smýšlením o většině, je už jenom politováníhodná.

Volby ať jsou tou nejdůležitější bitvou v boji o moc a nejvyšší funkce ve státě, jejich výsledek. A nespokojenost, protest poražených, na který m ají demokratické právo, ať je veden slušně, vpravdě kultivovaně, ten dialog s vítězem nesmí být ze strany poražených stokou, kanálem a smrdutou žumpou, jak nám to v současnosti předvádí opozice a političtí aktivisté.

Milion chvilek slušnosti by to chtělo, hulváti agresivní. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Pověstnou pražskou kavárnu a její dá se napsat poměrně četné příznivce, lze samozřejmě ohodnotit způsobem jakým to učinila ve svatémvpravdě entuzianistickém nadšení (takto jsem alespoň pochopil jeho vyznění ) autorka tohoto výstižného článku. Nutno se však zamyslet i nad příčinami, které vedou tyto četné ,, kavárenské " jedince k takovým nedemokratickým projevům. Zde lze čerpat poučení z hlediska věd psychologických a psychiatrických. Může se přeci jednat o projev neukojených jejich ambicí při dosahovaní ziskuchtivých cílů, jak k tomu byli infikování jedy současné propagandy inidividuální úspěšnosti. Jestliže kavárenští psychologové a psychiatři komentují projevy příznivců Babiše a kol., neměli by lenit ani  podobní vědátoři tzv. mimokavárenští se zamyslit bad příčinami nedomokratického jednání příznivců kavárny. Nemocná se takto stala celá naše společnost, která podlehla fenomenu jejího vzájemného rozeštvávání, netolerance k jiným názorům ve smyslu hesla panujících nám zbohatlíků rozděl a panuj ?

Fagan

Samozřejmě bez dotační  a ideologické podpory ze strany CIA by to vůbec nešlo. A pokud mají za zády diktátory typu Trumf, a dolary, kdo by zaváhal. Samozřejmě poslouchat takovou snůšku nesmyslů od těch dotovaných iniciátorů Letné je nejlepší přijímač vypnout a přepnout na jiný žánr pořadu. A umělecká fronta, která se tak zdiskreditovala, že také vypínám tlampače. Jen si vzpomenu na Matušku, který v touze po americkém eldorádu sbalil fidlátka a utekl do země zaslíbené, tedy do eldoráda za louží. A světě div se, v tom eldorádu mu dovolili postavit si dům vlastníma rukama, ale na zdravotní péči už neměl, tak se léčit jezdil resp.lítal do tak nesvobodného Česka, kde to měl za hubičku. A že propaganda z tlampačů CIA je úspěšená, dokumentuje řada utečenců, kteří se pak v tichosti vraceli jako žebráci domů, do komunistického pekla.....