Kdo má zájem na očerňování předsedy NS-LEV 21 Jiřího Paroubka?

obrazek
27.6.2012 12:45
TUTO OTÁZKU SI MUSÍ POLOŽIT KAŽDÝ, KDO DNES PROČÍTÁ NĚKTERÉ ČLÁNKY U NÁS VYDÁVANÉHO TISKU, JEJICHŽ CÍLEM VŠAK NENÍ PODÁNÍ OBJEKTIVNÍ INFORMACE ČTENÁŘI, JAK BY TOMU V DEMOKRACII MĚLO BÝT, ALE VYHLEDÁVÁNÍ A PUBLIKOVÁNÍ ZCELA VYMYŠLENÝCH ČI POLOSMYŠLENÝCH SENZACÍ ČI ODHALENÍ S DVOJJEDINÝM CÍLEM – SPOLEČENSKY POŠKODIT ČI DOKONCE ZNEMOŽNIT VYHLÉDNUTOU OSOBU (NEJLÉPE NĚKTERÉHO Z VRCHOLNÝCH LEVICOVÝCH POLITIKŮ), JEHO PROSTŘEDNICTVÍM TAKÉ JEHO POLITICKOU STRANU A NA ZÁKLADĚ TÉTO NEČISTÉ HRY PAK PŘILÁKAT DALŠÍ SENZACECHTIVÉ ČTENÁŘE, PRODAT VYŠŠÍ NÁKLAD A ENORMNĚ ZVÝŠIT SVŮJ ZISK.

Když tak činí tzv. bulvární tisk, jehož pisálky lze obecně považovat za přihlouplé, neboť za okamžitě vyplacený mrzký peníz jsou ochotni napsat téměř cokoli o komkoli, aniž domýšlí další souvislosti a následky, člověk se dnes již ani nediví, protože v naší slavné demokracii „po česku“ se dějí podstatně horší věci a lidé to již, po těch všech aférách v nejvyšších patrech české politiky, nechává naprosto chladnými, jestliže se však dočteme takto zkreslené, zavádějící a nepravdivé informace v MF Dnes, kterou většina českých čtenářů považuje za tisk objektivní, člověka doslova zamrazí. Co se to děje v české společnosti posledního období?

Obecně lze připustit, že i seriózní list udělá občas nějakou chybu, ale lze ji přehlédnout pouze tehdy, došlo-li k nějakému nedorozumění, lehkému zkreslení či skutkovému omylu a list se za to záhy a s dostatečnou iniciativou omluví. Nelze ji však přehlédnout, pokud z článku doslova čiší nenávist k cíleně diskreditované osobě, v tomto konkrétním případě k předsedovi nové politické strany NÁRODNÍ SOCIALISTÉ – LEVICE 21. STOLETÍ, Ing. Jiřímu PAROUBKOVI, kterému je tentokrát vytýkáno nepřehledné financování jeho nové politické strany i přesto, že tato strana podává takové informace sama a dokonce nad rámec platného zákona.

Když se tak zamýšlím, co ten Jiří PAROUBEK tak špatného udělal, nenacházím takřka nic. Podle veřejných vyjádření některých jeho bývalých spolustraníků z ČSSD na jeho adresu je však téměř jisté, že se Jiří PAROUBEK v minulosti obklopil sice perspektivními, mladými a vzdělanými, leč praxe neznalými a životně nezkušenými začínajícími mladíky, prahnoucími po moci, kteří z jeho pracovitosti hodně profitovali, ale nyní ho již nepotřebují a proto s ním moc nespolupracují. A navíc se, ve vedení ČSSD, již delší dobu a ke škodě věci, dohadují dvě mocenská křídla, a to skutečně způsobem naprosto nehodným největší levicové politické strany, která by se zanedlouho měla postavit do čela české vlády s cílem sjednotit celou levici a konečně již udělat něco pro slušné a pracovité občany, kteří si tady již 20 let utahují opasky a jak se zdá, zatím asi zbytečně. Toť vše. A že toto vše je zásadní chybou pro celou českou levici je očividné, neboť pouze naprostí hlupáci mohou takto neomaleně postupovat vůči takové osobnosti, jakou Jiří PAROUBEK v české politice je.

Když se ohlédneme zpět, zjistíme, že Jiří PAROUBEK byl nějaký čas v komunální politice v Praze, kde jako vystudovaný ekonom zodpovídal za finance a přes všechny kontroly se nikdy neobjevily žádné problémy ani přesto, že pražská opozice, jak už to tak bývá, cíleně vrtala naprosto do všeho. Když neslavně proslavený ambiciózní mladíček Stanislav GROSS ve funkci předsedy české vlády (kam se mj. neměl, už vzhledem k svému věku, tehdy vůbec dostat!?!?) ani s několika desítkami svých placených poradců, nedokázal vysvětlit ani to, kde vzal peníze na svůj nový byt a občané mu za to zcela oprávněně vystavili konečný účet, v jehož důsledku se pak doslova ze dne na den propadla i celá ČSSD, která tím promarnila vše, co pro ni předtím za řadu let vybudovala taková osobnost, jakou byl Miloš ZEMAN, objevil se na scéně doposud neznámý Jiří PAROUBEK, který si dal za úkol vzkřísit potupenou ČSSD a právě díky jeho, doslova mravenčí, píli a buldočí povaze se mu to skutečně povedlo, ač tomu tehdy věřil málokdo.

Když se v průzkumech veřejného mínění ukazovalo, jak preference ČSSD rychle rostou, soustředila se vládnoucí pravice na jeho osobu a neštítila se použít i těch nejpodlejších akcí. Nechala ho fotit v trenýrkách na zahrádce, zkoumala jaký má majetek a kde na něj vzal, zesměšňovala jeho manželku, ukazovala jeho nějakou starou chatku s popisem jako by šlo o vilu za 5O milionů korun, fotila ho ve zmačkaném saku, když v noci vystoupil po celodenním ježdění za povinnostmi z auta, atd., atpod., a měla náramnou radost, když se s manželkou, která se ani na veřejnosti moc neukazovala, rozvedl. Poté novináři hledali senzaci v tom, že si našel novou partnerku se kterou se řádně oženil, naháněli ho v autě cestou na místo svatebního obřadu a hony paparaciú se dále zintenzívnily. Fotili ho na koupališti, posmívali se jeho mužné postavě a naprosto řízeně ho zdiskreditovali těsně před parlamentními volbami neskutečnými smyšlenkami tak, aby v důsledku tohoto zveřejnění tyto volby s ČSSD nevyhrál. Ale PAROUBEK ty volby v roce 2010 i přesto, přes tyto neskutečné podrazy srovnatelné pouze s nejšpinavějšími estébáckými praktikami padesátých let minulého století, vyhrál. Stal se se svým týmem ČSSD vítězem voleb a podle všech ústavních zvyklostí měl sestavovat vládu, které měl být opět předsedou. Slušní občané, lidi práce, to očekávali. Ale česká pravice vedená Občanskou demokratickou stranou vytáhla, dlužno říci, že minutu po dvanácté, poslední, leč podlý trumf a pan prezident Václav KLAUS, velký zakladatel této modré strany „superpodnikatelů po česku“ a její čestný předseda, pověřil sestavením nové vlády svého muže, asi opravdu ještě „čistého“, leč však ne zrovna rozhodného, Petra NEČASE. Udělat to, jako prezident republiky ústavně mohl a plně tam také využil svého práva, leč dnes je již i jemu snad zcela jasné, že to dělat neměl.

Vítěz parlamentních voleb 2010 - Ing. Jiří PAROUBEK - zřejmě i z důvodů shora popsaných rezignoval na funkci předsedy ČSSD, ač to po něm nikdo nechtěl a také to snad ani nikdo neočekával. On však odešel –odešel sám a hrdě, na vrcholu slávy, po vítězství v parlamentních volbách.

Podle mne, jako občana, kterému není jedno, co se v naší zemi děje, je Jiří PAROUBEK čestný člověk a velice schopný levicový politik, který nelpí na vládní funkci za každou cenu, který se nikdy nebál nikomu říci pravdu do očí, s hrdostí se postavil všem smyšleným kauzám a pomluvám, včetně zprofanované politiky vlády Mirka Topolánka, nikdy se nikterak ve své funkci předsedy české vlády, ani předsedy ČSSD neobohatil a protože spolu s MUDr. Davidem RATHEM tvořili v parlamentu naprosto neprůstřelnou dvojici vynikající perfektní výřečností a vyargumentovaností všech svých projevů, představitelé všech pravicových stran se jich začali oprávněně bát, obdobně, jako se kdysi báli Miloše ZEMANA, který díky své nesmírné sečtělosti a noblese, se kterou se doslova vysmíval úplně všem hlupákům v politice, i ve sdělovacích prostředcích, nakonec doplatil na tupost svých spolustraníků, kteří se zcela bezostyšně drali k moci a dnes ho, bohužel, někteří i pomlouvají, místo toho, aby ho navrhli jako svého kandidáta na prezidenta.

Závěrem je třeba podotknout, že Jiří PAROUBEK by nebyl Jiřím PAROUBKEM, kdyby zcela odešel z vrcholové politiky, kdyby nezaložil novou – levicovou politickou stranu a kdyby mu nezáleželo na lidech této země. Proto by bylo namístě, aby si ho zato jeho bývalí spolupracovníci a kolegové vážili, a nepomlouvali ho ani v zákulisí, ale aby s jeho novou politickou stranou – NS LEV 21, jako stranou ryze levicovou, úzce spolupracovali, protože to byl právě ON – Jiří PAROUBEK, který jim dnešní OLYMP, na kterém ČSSD stojí, vybudoval a je tak slušný, že to nikomu nepřipomíná.

Takže, odpovím-li - na v nadpise položenou otázku – na očerňování předsedy nové levicové strany NÁRODNÍ SOCIALISTÉ – LEVICE 21. STOLETÍ - Ing. Jiřího PAROUBKA, má zájem dnes již zcela společensky znemožněná česká pravice vedená Občanskou demokratickou stranou, která jen ke své škodě, vyřadila ze své prezidentské kandidátky jednu z mála nearogantních, slušných, pracovitých a celospolečensky uznávaných osobností ODS – Miroslavu NĚMCOVOU a díky svým dalším ekvilibristickým kouskům přišla během posledních tří let takřka o třetinu svých členů. Právě zejména ODS se očividně nejvíce bojí právě toho, aby se ČSSD, která příští volby určitě vyhraje, po volbách nespojila s Paroubkovým NS LEV 21, se SPOZ Miloše ZEMANA a s KSČM Vojtěcha FILIPA, neboť pouze tyto čtyři strany tvoří skutečnou současnou českou levici, která je jako jediná schopná dnes udělat skutečně něco pro obyčejné, slušné a pracovité lidi. A pokud se tak stane, a přestane-li platit již konečně dávno překonané tzv. „Bohumínské usnesení“, kterého se dnes již může držet pouze politický zabedněnec, může získat v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky levice až 150 hlasů, což by bylo pro českou pravici doslova smrtící a již dnes se to stává „strašákem“ nejen ODS, ale i TOP 09 a jejich představitelů.

A přestane-li konečně v rámci českých levicových stran zbytečné handrkování o to, kdo bude nominován k volbě nového českého prezidenta, kde současní kandidáti ODS, TOP 09 ani KSČM nemají prakticky žádnou šanci a nevolitelný je i Jan ŠVEJNAR, který právě vzhledem k tomu, že žije dlouhodobě v zahraničí, by kandidovat raději vůbec neměl, mají šanci pouze tři, nepochybně sympatičtí kandidáti, Miloš ZEMAN, Jan FISCHER a Jiří DIENSTBIER. Vezmeme-li však v úvahu, že Jiří Dienstbier, byť jde o perspektivního a velmi schopného politika, který se nebojí vyslovit své názory a obhajovat je i proti většině, je na funkci českého prezidenta poměrně velmi mladý, mělo by být každému rozumnému člověku zcela jasné, že být novým českým prezidentem by si nejvíce zasloužil bývalý předseda vlády a předseda ČSSD Miloš ZEMAN, který je podstatně starší než Jan FISCHER, ve vrcholné politice již své schopnosti plně prokázal a který by byl zcela jistě prezidentem opravdu nadstranickým, lidovým a všeobecně oblíbeným, neboť je to jeden z mála politiků, kteří se opravdu neštítí posedět s obyčejnými lidmi práce na dřevěné lavičce uprostřed vesnice, dát si s nimi klobásu či tlačenku, popřípadě i panáka Becherovky a skutečně řešit jejich problémy. Tak hlavně všichni přemýšlejte, ať se i v České republice konečně zablýskne na lepší časy.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

nemec.miroslav.doc

Vážený pane Kulíku,

nic jsem nezaspal, neboť jako policista jsem zvyklý takřka nespat a pracovat, cca 16 až někdy - bohužel - i 20 hodin denně, aby se v této naší krásné, ale dnes bohužel vytunelované zemi, něco zlepšilo - pro obyčejné, slušné a pracovité lidi.

Chci Vám říci, že jsem NIKDY, V ŽÁDNÉM REŽIMU NEPAPOUŠKOVAL TO, CO CHTĚLI MOCIPÁNI SLYŠET, ALE VŽDY JSEM HODNOTIL SITUACI SÁM, PODLE SVÉHO NEJLEPŠÍHO SVĚDOMÍ A PŘESVĚDČENÍ. Tak jsem byl vychován svými rodiči. Paní Miroslava NĚMCOVÁ, byť nemá žádnou vysokou školu, je zcela jistě osobou, která nikdy nic neukradla, nikoho nikdy neurazila a podle mne (a upozorňuji, že to není žádná, ani vzdálená, moje příbuzná a v životě jsem se s ní nesetkal a nejspíš ani nikdy nesetkám) je to velmi slušná paní, která se kdysi, bohužel, vzhlédla ve Václavu Klausovi a v ODS, což je jen a jen její věc, neboť zde máme demokracii a každý může pracovat v které straně chce. Ale v celé současné ODS je naprostá jednička, protože je opravdu slušná, nearogantní a pracovitá a hlavně nejde po majetku. Proto je mi velmi líto, že, zřejmě pod nátlakem zcela nesoudného MUDr. Přemysla Sobotky, který má tu drzost po tom všem, co tady napáchal na vědomí mladé generace a celého národa svými "veletoči" spojenými s jeho studiem Večerní univerzity marxismu leninismu, což byla speciální politická škola pro stranické kádry a kde mohli studovat jen zvláště vybraní komunističtí funkcionáři - k veřejnému vychvalování největších vrahounů a teroristů působících kdy na území našeho státu - bratrů Mašínových, ještě kandidovat na českého prezidenta, že ona (paní Miroslava Němcová) tu kandidaturu vzdala, protože jedině ona by měla z celé ODS nějakou šanci do boje vůbec zasáhnout. Přemysl Sobotka nemá, po všech jeho vystoupeních před národem, žádnou šanci v prezidentské volbě uspět a sám to, byť zcela nesoudný, uvidí na výsledcích. Jsou v politice, bohužel, i lidé, kteří se neštítí takřka ničeho, jen aby dosáhli na viditelnou a státem dobře placenou funkci. A to je velmi špatné a musí se to změnit. 

To, že jsem se přidal na stranu pana Jiřího Paroubka, a ne ke zcela jasně vítěžné straně ČSSD, která má moje sympatie již dlouho (od dob Miloše Zemana), mne vede zejména ta pohnutka, že Jiří Paroubek je razantním politikem, který se nebojí nikoho a veškeré nešvary, které dnes v politice jsou otevřeně kritizuje napříč politickým spektrem a "buší" i do vlastních řad, je-li tam něco špatného přesto, že je mu jasné, že mnohdy bude veřejně kritizován kolegy či bývalými spolustraníky. Ukažte mi na některého dalšího takto vyhraněného a čestného politika dnes. Žádný jiný takový politik není a proto je Paroubek v současné naší politice naprosto nenahraditelný a všichni reálně myslící občané, by si ho měli, právě proto, velmi vážit. Já nepotřebuji chválu nikoho z mocných, chci jen poukázat na neskutečné lumpárny a nešvary v současné politice, která je skutečně jednoznačně protilidová a musí se změnit od základů, jinak bude s Českou republikou velmi zle. To by si všichni slušní lidé měli uvědomit. Dlouho jsem se snažil radit ČSSD - aby se nehádali mezi sebou, aby sjednotili levici, neboť jen v jednotě je síla, která může něco prosadit a poté konečně něco pozitivního udělat pro obyčejné a slušné lidi této země. Marně. K lidem, kteří tam mohou cokoliv změnit se tam téměř nikdo nedostane a ti, kteří to mají tlumočit si to buď nechají pro sebe, nebo to využijí ve svůj prospěch a nebo to překroutí tak, aby z vás udělali pitomce. Jsou to bohužel - arogantní "hluchouni", kteří nenaslouchají kritice slušných lidí této země, nemají zájem o podporu odborníků, nechají si radit různými kamarádíčky s mizivou praxí a proto jsem jim já radit přestal. Já se vždy připojím k tomu, kdo půjde cestou levice, kdo chce něco skutečně zlepšit a udělat pro naše lidi a ne k tomu, kdo sice zcela jistě vyhraje volby, bude o všem rozhodovat, ale nikoliv pro lidi, ale pro sebe (viz. Svoboda, Gros a jiní). Podívejte se, co se nyní v ČSSD děje? Boje ve vedení strany, boje o místa na kandidátkách kvůli volitelnosti a pozdějším státním funkcím, "vyšachování" zkušených osobností z kandidátek (Šplíchal, Urban, Bublan, Hulínský aj), neochota spolupracovat ani se Zemanovou SPOZ, ani s Paroubkovými Národními socialisty NS LEV 21, veřejné odmítání spolupráce s KSČM a další -  a to všechno ČSSD velmi poškozuje. A takový Paroubek není. Ten si váží toho, když mu chce jakýkoliv odborník cokoli říci, cokoli poradit - neodmítá ho předem, nikoho za jeho názory nenapadá, ani nešikanuje, ale přemýšlí o tom všem a proto má moji podporu a můj hlas. A pokud by tady bylo takových politiků více, nemuseli bychom se o osudy našeho národa bát.

Jinak Vám děkuji za vaši reakci a za váš názor.

rku

Pane plukovníku,

Vy jste zaspal. jinak byste nemohl dole uvedenou větu napsat. Za  tu Vás spolustraníci nepochválí.

... jednu z mála nearogantních, slušných, pracovitých a celospolečensky uznávaných osobností ODS – Miroslavu NĚMCOVOU