Kdo přijde na Hrad po Filozofovi a Ekonomovi

20.2.2011 09:34
Kdo přijde na Hrad po Filozofovi a Ekonomovi? Včera jsem se večer nedíval na televizi, a zdá se, že jsem dost zameškal. Do další volby prezidenta ještě chybí cca 2 roky, ale kandidátů se vynořilo a ještě vynoří dost.

Kdo přijde na Hrad po Filozofovi a Ekonomovi?

 

Včera jsem se večer nedíval na televizi,  a zdá se, že jsem dost zameškal. Do další volby prezidenta ještě chybí cca 2 roky, ale kandidátů se vynořilo a ještě vynoří dost.

Včera se nám podle zpráv z elektronických médií nabídla Mirka z Vysočiny. Mirka pro nás pracuje řadu let, a je evidentně  připravena „pomáhat a chránit“  do roztrhání těla. Nebo než ji někdo vynese v zubech. Mirka by zřejmě byla ochotná dělat jakoukoliv dobře placenou funkci. Po TGM – prezidentu osvoboditeli,. Edvardovi – prezidentu budovvateli, zřejmě přijde na řadu prezidentka – milovnice knih. Zdá se, že našla inspiraci v minulosti a v zahraničí, a  nepovažuje za  problém, řekněme eufemisticky „nedostatečné vzdělání“. Poradců se najde  dost a je konec konců „úspěšná podnikatelka“.

Ale pravicově konzervativní strany  určitě najdou a nabídnou další kandidáty a někteří se rádi nabídnou sami. Určitě  se najdou důvody, jak shodit ze stolu přímou volbu prezidenta, protože se jim znovu  nabízí recept z minulosti. Tedy zákulisní machinace a poslanci či senátoři , kteří ze dne na den zmodrají či zčernají.

Ano, v záloze je ještě strana černokněžníků, kteří se budou chtít vrátit na scénu, a třeba se vrátí k „oblíbenému“ Jirkovi z Valašska, který své „politické dovednosti“ už předvedl, když „zaujal“ voliče ze 4. cenové skupiny. Ten také kompetentnost či spíše nekompetentnost nahrazuje populistickými hesly.

A co teprve, kdyby se rozhodli Mirkové  - Mirek  a Miroslav, jeden, že by se rozhodl opět pro nás pracovat, a druhý, že by nastartoval svoji politickou kariéru novým směrem.

Drzé čelo je lepší než poplužní dvůr.

V záloze je Bc. Pavel, (Mgr.?) Vladimír, který by byl ochoten řídit cokoliv, (nejlépe ale asi zvládá trojkolku) a neodradila ho od návratu do politiky ani „skoroflastr“, jako následek předchozího angažmá. A co teprve Přema, ten v televizi vždy vystupuje jako nějaký nový génius, rozšafný a zdrženlivý, nový JFK či politický Albert či Isaac, když si vypomůžu příklady z fyziky. Určitě se najde dost důchodkyň, které zaujme svojí „zemitostí, lidovou moudrostí“, ani pořádně nevíme, kdo by se vlastně stal „první dámou“. Ale určitě by někdo děla dobré PR a národ by si oba zamiloval. Stačilo by vykládat v televizi, že Přema je prostě dobrý otec rodiny a  milující manžel, který dnem  a  nocí myslí na zájmy  lidu.

Ostatně s jídlem roste chuť. Není vyloučen nějaký skoro nový politický talent, který nám bude tvrdit, že je novou tváří, (která se ještě nestačila zkompromitovat), nebo nějaký „odborník“ z finančního prostředí, který potřebuje stálý  příjem, aby bylo z čeho platit hypotéku.  Máme dostatek odborníků z finančního prostředí, kteří se navenek tváří jako miliusové, kteří se nezašpinili angažmá v politice, tváří se jako nový Milton Friedmann nebo Adam Smith, a jsou připraveni pro nás pracovat na jakékoliv dobře placené pozici. V politice je ovšem důležité se také usmívat, ale to jim nějaký mediální poradce poradí, nebo se bude tvrdit, že se mračí, protože si dělají starosti s tím, jak hájit veřejný zájem a bojovat za blaho národa.

Nebo se ze zahraničí vrátí nějací skoro zapomenutí bývalí politikové. Opět stačí kamarádi ¨z médii, kteří se těší na případný post tiskového mluvčího a kteří dostanou 14 dnů před uzávěrkou nominací do  médií pár populárních hesel. Paměť části národa nesahá daleko, tak 14 dnů zpět. Třeba se o slovo a místo na Slunci přihlásí nějaký  zapomenutý pistolník ze Senátu, který byl nějakou dobu populární, a je natolik opatrný,, že si i do Senátu bere pistoli.

Člověk nikdy neví, kde narazí  třeba na nějakou svini. Tento bonmot zapadl, třeba se znovu připomene a zaujme „mistrovským projevem“, jako politický předchůdce z vlastní partaje.

Nebo se rozhodne získat imunitu nějaký jiný Vladimír, kterého důchodkyně milovaly, nebo Pirát z Prahy.

Lidi, mám Vás rád! Myslím to s Vámi dobře, dnem i nocí pro Vás budou kandidáti pracovat a sbírat čestné doktoráty, hlavně když  po nich zůstane zápis v učebnicích dějepisu

RNDr. Karel Vašíček

www.mathpublishing.eu

k_vasicek
Jsem učitel matematiky, deskriptivní geometrie, pracoval jsem jako programátor, zajímám se o fotografování, podílím se na organizaci Filmového klubu PARDUBICE, jsem invalidní důchodce, vzhledem k tomu, že kdyby mš vzali invalidní důchod, tak bych asi logicky musel pracovat jako učitel, vidím, jak klesla úroveň na gymnáziiích i na univerzitách, tak bych neměl příliš chuť znovu učit

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zdobinsky
Skvěle vystiženo.

Já typuji Přemu. Má punc kovaného pravičáka, snaží se působit noblesně, zároveň lidově a obyčejně, a dává si pozor, aby si někde nezadal. Pro českého voliče ideální kombinace.