Kdo si namazal schody?

4.2.2011 15:29
Kdo si namаzal schody? 21 let vládla v Československé socialistické republice více méně jedna parta. Navázala na 20 let vlády svých jim podobných předchůdců. Ti starší mezi námi tak viděla 41 let naprosté bohorovnosti, spojené ale často s útiskem, nátlaku, lží, manipulací, cenzury i autocenzury, pod taktovkou jedné strany.

Teď vidíme v televizi v jiných zemích, jak někdo, kdo vládla tam či onde 30 let si dělá starosti, že by mohl chybět, projevuje  péči, aby nezavládl chaos atd. Také on si připravuje odchod do předem připravených pozic (?), ale asi se obává, že by mohl být po případném odchodu do exilu „vyexportován zpět“.  „Je třeba zachovat veřejný pořádek a zajistit náhradu jiným politikem, který by zajistil „kontinuitu“, „pokojný přechod k pluralitě“.

Konec konců, když někomu hořela koudel u zadnice, tak náhle slíbil reformy. Hlavně aby se mohlo pokračovat, byť třeba pod jiným praporem.

V Egyptě a jinde se lidé přesvědčí, že vzestup si zajistí jen někteří, i když slyší, že ten či onen chce šťastný živo pro všechny. Koláč není nekonečný, a někdo si utrhne větší a jiný menší kousek.

 

RNDr. Karel Vašíček

www.mathpublishing.eu

k_vasicek
Jsem učitel matematiky, deskriptivní geometrie, pracoval jsem jako programátor, zajímám se o fotografování, podílím se na organizaci Filmového klubu PARDUBICE, jsem invalidní důchodce, vzhledem k tomu, že kdyby mš vzali invalidní důchod, tak bych asi logicky musel pracovat jako učitel, vidím, jak klesla úroveň na gymnáziiích i na univerzitách, tak bych neměl příliš chuť znovu učit

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.