Kdy se probudíme ze sna, že žijeme ve spravedlivém státu?

3.3.2011 12:48
U nás přetrvává stále jakási iracionální víra, za níž se schovává lenost a pasivita, že panstvo to myslí s lidem dobře. Stále asi žijí ještě v ČSSR, kdy každá úprava cen jednou za deset let (zdražení), byla soudruhy nekonečně diskutována a veřejnosti vysvětlována. Já dobře vím, kolik již dnes přespává lidí v nočních tramvajích. Lidé jsou doslova alergičtí na sebemenší náznak útoku na jejich nikým nekorigované a nezpochybňované rozhodování, ať již vzpomeneme státní maturity, technopárty, ochranu nenarozených, zákaz kouření, alkoholu na veřejnosti, hazardu, prostituce, práva lidí s odlišnou sex. orientací, práva handicapovaných, samoživitelek a neúplných rodin atd., ale zásah do tak závažné oblasti, jako je sociální a důchodová politika státu, je zanechává naprosto apatickými. Jako by si neuvědomovali, nebo nechtěli uvědomit, že se bude zasahovat do oblasti, která jim prakticky na celý život nastaví parametry jejich ekonomické situace, od které se odvíjejí všechny jimi tak hájené a nedotknutelné osobní svobody. Bez možnosti dobrého finančního zajištění a sociálního zabezpečení se totiž všechny svobody moderního člověka ocitají ve vakuu.
U nás přetrvává stále jakási iracionální víra, za níž se schovává lenost a pasivita, že panstvo to myslí s lidem dobře. Stále asi žijí ještě v ČSSR, kdy každá úprava cen jednou za deset let (zdražení), byla soudruhy nekonečně diskutována a veřejnosti vysvětlována.

Já dobře vím, kolik již dnes přespává lidí v nočních tramvajích.

Lidé jsou doslova alergičtí na sebemenší náznak útoku na jejich nikým nekorigované a nezpochybňované rozhodování, ať již vzpomeneme státní maturity, technopárty, ochranu nenarozených, zákaz kouření, alkoholu na veřejnosti, hazardu, prostituce, práva lidí s odlišnou sex. orientací, práva handicapovaných, samoživitelek a neúplných rodin atd., ale zásah do tak závažné oblasti, jako je sociální a důchodová politika státu, je zanechává naprosto apatickými. Jako by si neuvědomovali, nebo nechtěli uvědomit, že se bude zasahovat do oblasti, která jim prakticky na celý život nastaví parametry jejich ekonomické situace, od které se odvíjejí všechny jimi tak hájené a nedotknutelné osobní svobody.

Bez možnosti dobrého finančního zajištění a sociálního zabezpečení se totiž všechny svobody moderního člověka ocitají ve vakuu.
zdobinsky
Je mi 55 let, pracuji jako řidič tramvaje, jsem ženatý a mám dvě studující děti.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach
řešením je www.ekonomickareforma.cz - pokud to někoho zajímá, v sobotu 19.3.2011 bude na Novotného lávce v Praze celodenní seminář k této věci. Na webu bude během pár dnů podrobnější informace pod odkazem akce...