Kdyby se Marine le Pen stala prezidentkou...

vyvadil j 0816
14.4.2022 11:00
Západní svět je v hluboké krizi a pasti. Vyvolal démona ukrajinského konfliktu, přitom stačilo uznat racionální návrhy Ruska a nebyl by problém. Dnes se z toho nemůže vymotat.

Ceny plynu, nafty, komodit rostou exponenciální křivkou a pokud by konflikt trval ještě rok - tři (a Zelensky slibuje až dvacet let) Rusko bude trpět, ale Západ se ekonomicky zhroutí. A to říkám jako člověk, který jen empiricky sleduje data.

U nás ne, u nás se z většiny Čechů staly tupé ovce, ale v Německu, Francii vyrazí už lidé do ulic.

Nyní západní politici se každý večer modlí, aby to Putin vzdal. Ale on to pochopitelně nevzdá. Sankce jsou jistě nepříjemné, část Rusů cca 10-15% je prozápadně liberální a změkčilá, ale ta zbývající by Putina roztrhala, kdyby ustoupil. Jinak rubl je stabilizován, na moskevské burze se pracuje a platební bilance díky hlouposti Západu bude taková jako nikdy v minulosti.

Marine le Pen chce po svém zvolení okamžitě jako kdysi prezident de Gaule vystoupit z vojenských struktur NATO, okamžitě po skončení konfliktu zahájit rozumné jednání o narovnání vztahů mezi NATO a Ruskem a uznat Krym ruským. Stejně tak odmítá protiruské sankce, které poškozují francii, zejména embarko na suroviny. Jinými slovy, chce se vrátit k politice všech azimutů. Podle Benjamida Haddada z amerického think thanku Atlantic Counsel, by její zvolení bylo tragédií pro euroatlantické vztahy a pro země podporující Ukrajinu…

Biden a východoevropští váleční štváči sní o vítězství nad Ruskem, zatímco Zelensky postupně všechny uráží. A oni, tak jako u Gerdy nemají sílu oponovat, i když někteří z nich už například vzdorují proti embarku plynu (Německo,Rakousko,Maďarsko.)Jiní nevzdorují – Itálie a dostávají se do ostrého konfliktu se Španělskem o dodávky alžírského plynu.

Do té totální války s Ruskem by se hodilo hodit vidle.

Zatímco u nás máme tupou Černochovou, která si vůbec neuvědomuje, co jí slina přinese na jazyk, francouzská prezidentka Marine le Pen by Bidenovi a spol. pěkně zamotala hlavu v jeho už dnes nerealistických představách o světové dominanci, která je úzce omezena jen na okruh 40 kývajících nevidoucích hlav a zbývající svět je buď neutrální a nebo drží palce Rusku. A mimochodem válečník Biden se stále plácá na podpoře pouhých 41%. To se při vedení války ještě žádnému americkému prezidentovi nepovedlo. To je doslova katastrofa. I ten hlupák Bush jr. Vyskočil po zahájení války v Iráku na 80%.

Že by se soudruzi v USA dopustili chyby?

Jsem frankofonní člověk. Marine by pro vyváženou Evropu byla záchranou...

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

cernik

Bylo by to realizovatelné, kdyby?
Kdyby do toho Melenchon nehodil vidle.
Ptejme se na čí pokyn!