Když do kapes řadových občanů sahá levičák, stejně jako pravičák, tak to není totéž?

obrazek
4.12.2012 11:51
Já si myslím, že pokud oba dva omlouvají sahání do kapes občanům nářkem - obrazně řečeno, že si musí v zájmu prázdně veřejné kasy utáhnout opasky - tak to totéž je. Když například na nejvyšší politické úrovní předseda ČSSD Sobotka premiérovi Nečasovi rozhořčeně vyčítá, že spásu státní kasy jeho vláda hledá především v kapsách řadových občanů, tak má pravdu! Proč se však omezuje jen na nejvyšší politiku?

Řadovým občanům je naprosto jedno, jestli jim z kapes vytáhne peníze zvýšené DPH díky rozhodnutí ODS, TOP 09 a LIDEM, anebo napříč republikou rozhodnutí komunálních a krajských politiků z řad ČSSD, potažmo KSČM, kterým se jim zdražuje jízdné ve veřejné dopravě, zpoplatňuje se jim parkování v okolí jejich domovů, zvyšují se jim ceny za odvoz odpadu, daň z nemovitosti, pobyt v městských předškolních zařízeních, ale i vstupné do bazénů a divadel, včetně cen za pronájem stánku na Vánočním trhu, které se projeví v "nesociální" cenové politice trhovců a zvýšenou adventní nervozitou rodičů, kteří musí obracet každou korunu.

Copak nedosáhli na komunální či krajskou moc slibem, že v přehazování finanční odpovědnosti na občany nebudou jako oni? Kdyby mé přesvědčení o jednom metru platilo v politice padni komu padni, pak by musel předseda ČSSD  Sobotka, ale i KSČM Filip, stejně hlasitě vyčinit svým spolustraníkům, že i oni spásu obecní a krajské kasy hledají především v kapsách řadových občanů. A opět by měl by pravdu!

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ČSSD, daně, KSČM, LIDEM, ODS, TOP 09

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.