Když falešní bojovnící za demokracii cupují demokracii na padrť

justice 19
25.10.2019 09:59
Demaskování svých cílů, i tak by se dalo nazvat vyjádření nedostudovaného vůdce demonstrací za svržení vlády, premiéra a nakonec i prezidenta republiky, které, snad nějakým nedomyšleným nedopatřením (?), veřejně pronesl v Českém rozhlase.

V rámci debaty, proč prý "řada lidí nevěří v demokracii", sdělil veřejnosti tento mladík, libující si v nošení nahnědlých košil nechvalně známého střihu, převelice důležitou věc, která by neměla zapadnout a měla by být důležitým mementem přímo, varováním směrem k veřejnosti, ale především k institucím, které mají dohlížet nad právě tou demokraciíí a svobodou u nás. Měly by, pravda ...
https://www.parlamentnilisty.cz/…/Nelze-si-plest-demokracii…

Vůdce anarchistických demonstrací Minář doslova řekl do éteru: " ... že si nelze plést demokracii s tyranií většiny, což se v českém prostoru bohužel děje."

Nutno podotknout, že tuto tezi, zvrácenou myšlenku přímo, předtím vyslovil i bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, známý svým ostrým vymezováním se proti prezidentovi republiky. Ten šel tak daleko, že prohlásil: " ... že si lidé demokracii často pletou s vládou většiny. Jenže demokracie podle soudce obnáší vládu práva. „Rozdíl mezi vládou práva a vládou většiny je obrovský. Tady ještě je co dohánět ...“

Těžko říct, zda toto jeho prohlášení je také jenom nepromyšlené, anebo je cíleně jakousik přípravkou, vypuštěním kontrolního balonku pro nastolení prokurátorského režimu, kdy už nebudou rozhodovat výsledky voleb, vláda vzešlá z toho volení většiny, ale čistě nějaký systém, který bude znamenat vládu práva, výklad kterého si už tito "demokraté" nějak zajistí, předvedou, posléze prosadí. Budou dohánět ...

Nějak pozapomněl i tento, jistě kvalitně právně vzdělaný, pán, že lidé, občané, voliči, i přes bůhvíkde sebrané a bůhvíjaké nesmyslnosti o tom, že lidé nevěří v demokracii, volí dle své svobodné vůle a přesvědčení, že věří ve výsledky voleb a rozhodně si nepřejí, aby tady vládli ruku v ruce soudci, státní zástupci (předtím prokurátoři), za pomoci represívních složek Hamáčkova ministerstva vnitra, navrch pomocí politických aktivistů, anarchistických a ano, klidně, ale pravdivě řečeno tím profláklým - samozvaných, samojmenovaných, ale jimi zvolení politici.

Ty soudce, ani státní zástupce, lidé nevolili, nedali jim madát k výkonné moci. Proto vyjádření soudce Baxy je nejenom podivuhodné, ale ve své podstatě neskuteřně nebezpečné, takové Pinochetovské. On to teda řekl na plná ústa - ne demokratická většina a z jejího rozhodnutí, volby, vzniklá vláda, ale vláda jejich, soudců, kteří si právo mohou vykládat po svém, dle svého přání a přesvědčení. A jak, to nám v poslední době předvádí především Ústavní soud.

Demokracie vskutku rozbitá napadrť, popřena vůle většiny. Nechtěli by pánové rovnou zrušit volby? Zavést tady, třeba i násilím, novou diktaturu prapodivné justice, včetně Ústavního soudu, pozvolna se už proměňující v totalitní, všemocné instituce. Takové, kterým je rozhodnutí, volba poslanců Pralamentu ČR, zastupitelů voličů, naprosto ukradená a svými rozhodnutími je takováto justice mění dle svého (?) mínění.

V českém prostoru se začíná dít, zběhlý studente Mináři, to, že jste to právě vy a lidé, kteří vás úkolují, tou nastupující tyranií menšiny, nerespektující výsledky voleb, přání většiny obyvatel, občanů této země. Vy jste tím nebezpečím, spočívající v popření demokracie, čisté, bezpřívlastkové.

Soudce Baxa ani omylem neváží svá slova a je za nimi vidět výhrůžka, bezpečnostní riziko pro občany této země, spočívající ve skutečné demontáži demokracie a nastolení doktatury justice, která je momentálně u moci. Ale i jiní.

Nezbývá, než věřit, že ministryně spravedlnosti toto nedopustí. A je tady i vysvětlení, proč se tak vehementně vymezovali proti jejímu jmenování někteří státní zástupci, soudci a v neposlední řadě jejich servis v tomto vymezování se, řvaní přímo na náměstích, spolek milionchvilkařů.

A paní Marvanová a její obviňování prezidenta z "rozdělování společnosti"? Platí tady pravidlo, že obviňuje jiného z toho, co sama spoluvytváří. Advokátka a bývalá všechno možné, pár měsíců dokonce i náměstkyně ministryně spravedlnosti, odevšad odejita, inu pro úspěchy to rozhodně nebylo. Že by zase čula nějakou funkcičku v novém, zamýšleném, prokurátorském systému?  

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Vlastně se stalo pouze otázkou času, kdy náhle se tehdy před třiceti lety, chopivší moci naše nynější věrchuška, upustí od užívání iluzorní vábničky, tedy naší indoktrinace, vzbuzováním naděje na prý parlametní demokracii. Což se dělo a děje prostřednictvím všestranné a důsledné antikomunistické a podobné propagandy, nejrůznějších technik manipulace našich včetně nepřetržitých masáží ideologií konzumerismu. Vábnička dobře posloužila k našemu ovládnutí a nyní nám vládnoucí garnitura, po té co pevně svírá otěže zejména ekonomické moci, odhaluje svou pravou podstatu, především svou nezměrnou chamtivost a ziskuchtivost. Stále platí ona historicky již ověřena průpovídka, že ne podle jejich líbívých řeči poznáte je, ale zejména po jejich skutcích, po té co se dostali k lizu.

pavlovsky

Ten pořad, který moderoval p. Pokorný mi připomínal pořad v televizi na počátku normalizace Tři u číše vína, moderoval jej tehdy ředitel čs. televize s. Zelenka. S. Zelenka si do tohoto pořadu zval tehdejší normalizátory, kteří měli jediný správný názor a to vyvést zemi z omylů ideologie strany s lidskou tváří, nakonec se to nepodařilo a to určitě ví p. Pokorný, který konec normalizace pamatuje jako redaktor české televize . Ten pořad v rozhlase jsem tento týden sledoval, byl naprosto nevyvážený a všichni zúčastnění zastávali opět jediný správný názor. Pan Pokorný jistě ví, že do takového pořadu nelze pozvat nikoho s názorem, který by nerezonoval s názory p. Baxy, pí. Marvanové a p. Mináře. To se to diskutuje, když si všichni notují. Je jen s podivem. že bývalý předseda NS vyslovuje názor, že vláda práva je lepší, než demokracie. Nejsem politolog, ani právník, jsem technik, ale napadlo mne, že v Německu za vlády Adolfa Hitlera platily mimo jiné i Norimberkské zákony.  Takže veškerá činnost tehdejší vlády v Německu se děla podle práva. Domnívám se, že ČRo je medium veřejné služby a že má poskytovat vyvážené informace. Takže žádnou vyváženost jsem zde nepozoroval. Ani náhodou.