Když to jinak, normálně, nejde ...

sarapatka dvorak
8.4.2021 07:49
Bublá-li v některých lidech jejich vlastní, soukromá senkrovna, zapáchající kaluž marnosti z nespokojenosti s děním ve společnosti, v politice, ale i z toho, jak se ubírá samotný vlastní život, hrozí povětšinou, trápí-li je to hodně, že vytryskne z nich gejzír, tu menší, tu mohutnější, špíny. A zaplaví okolí, dnes se prostě ti lidé „odkopou“ naprosto jednoduše na sociálních sítích, případně v nějakém rozhovoru pro různá média.

Jde o více či méně známé tváře z naší společnosti, politiky, žurnalisty ze sekce presstitutů, vlastně už nehodné tohoto, kdysi povětšinou váženého a obdivuhodného povolání.

Je nesporně k zamyšlení, zda se oni, tito lidé, zamýšlí sami nad tím, zda jim tato samodehonestace a ztráta úcty, váženosti u veřejnosti, které předkládají své, někdy až šílené špinavosti, sprostoty, bezduché a nehorázné lži, vadí alespoň v nějakých chvilkách života. Když je nezabírají kamery různých tv, když nepíší své statusy na internetu, když nedávají rozhovory.

Tak, jak padají různá tabu, jak se překračují, ba až přeskakují různá nepsaná (ale, žel, i psaná a jasně daná) pravidla, normy chování, etické kodexy, v současné době, je naprostý morální nihilismus, popírání hodnot, obyčejné, elementární lidské slušnosti.

Nazve-li veřejně novinář ženu, radní Rady České televize, jenom proto, že nesouhlasí s jejími názory, takto: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Novinar-Etzler-o-Hane-Lipovske-Ta-spinava-c-bka-659855, tak už to právě není novinář, ale ten presstitut, zoufalec prostý morálky a charakteru. Inu, zcela zřejmě v něm bublá to jeho vlastní bahno, kal.

Dává-li čím dál častěji a evidentně rád, rozhovory do médií předseda Ústavního soudu, ve kterých vyjadřuje své politické názory a sympatie – nesympatie k politikům, dokonce „radí“ voličům, jak volit, je také něco hodně přes čáru a takový člověk by měl co nejrychleji, radši ihned, rezignovat. Protože znevážil, zdiskreditoval soudcovský stav, chová se nemorálně, zaujatě a stranně, zaslouží si servání soudcovského taláru a potupné vyhnání ze sídla našeho Ústavního soudu. Bez pardonu a bez diskuze. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Miroslav-Kulhavy-Vaznost-Ustavniho-soudu-je-ohrozena-Rychetsky-zase-promluvil-659776

Snad nejsebestřednější a nejarogantnější moderátor České televize, který svým chorobným narcizmem bezesporu vyniká i nad svými mnoha kolegy z Kavčích hor, kde se to podobnými zaměstnanci přímo hemží, nazval všechny ty, kteří mají jiný názor, burany. Dokonce pokleslými burany. A tohle něco, tento moderátor, světe už se ani nediv, vyučuje žurnalistiku studenty na vysoké škole.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vaclave-Moravce-vy-budete-mluvit-o-buranech-Politolog-nabizi-hvezde-opakovani-z-obcanske-vychovy-pro-zakladni-skolu-659747

Nejmarkantnější příklady úpadku společnosti, politiky, sprostoty a špíny v našem veřejném životě, ukazují, že ta pověstná zloba, závist a zášť, živná to půda pro nenávist, je u nás v plném květu. Ta neschopnost přijmout, tolerovat a vyslechnout slušně jiný názor, slušně vyjádřený, smířit se s neúspěchem důstojně a s noblesou, rodí, plodí toto ovoce.

Do toho, aby toho nebylo málo, ještě káže morálku státní zástupkyně, vyhrožuje tresty za nenávistní projevy na internetu. Aniž by hla brvou, když bylo veřejně vyhrožováno prezidentovi republiky podřezáním, když je více jak pět let vláčen, doslova, špínou premiér státu, což je, mimochodem, i dílo (schopného, profesně kvalitního?) státního zastupitelství. Když se ta absurdní kauza Čapí hnízdo politizuje a ona ji ještě silněji zpolitizuje před volbami.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bradacova-Trestat-za-psani-na-internetu-Hanobeni-rasy-nenavist-659623

Inu, všichni jsme si rovni, někteří ale rovnější. Třeba takový Martin Lang anebo Pavel Novotný, politici ODS, ti mohou šířit nenávist na internetu, vyhrožovat podřezáním, zabitím, pověšením, to nějak paní státní zástupkyni žíly netrhá, že ano … A nejsou sami, tihle rovnější. 

Jo, když to nejde jinak, normálně, slušně, lidsky, ukazují nám i tihle, výše zmínění, jak se pokoušet vyhrát, prosadit svůj názor, zadupat do země každého, kdo má jiný.

Předvolební již, hodně hnusné tanečky.

 

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Růžena Chrastekova

Dobrý den pane Dočekale, ano, máte pravdu. A v České televizi se hnuly ledy, lépe řečeno v Radě ČT a pod panem neomezeným generálním ředitelem Dvoříkem už se kýve povážlivě židle. Ale trvalo to ... Zabývat se ale musíme všichni, každý svám způsobem. Jinak si tihle, ale i jiní, zlořádi úplně tuto republiku zprivatizují a my budeme odsouzení jenom k placení jejich odměn. Přeju pěkný den R.CH.

Lubodoc

Zabývat se těmi ubožáky snad nemá cenu.Ono to totiž vypovídá více o nich,než o terčích jejich útoků.Oni jen zoufale bojují,aby neztratili vliv v ČT a tomu podřizují všechno i za cenu ztráty slušnosti