Když na Kongresu ODS naslouchají choromyslní choromyslnému

logo ods
19.1.2020 13:58
Stalo se večera v sále pražského Kongresového centra na jednodenním 29. kongresu ODS, když k delegátům promluvil starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Mluvil a svíjel se přitom tak, jak činí choromyslní, a na naslouchajících bylo znát, že nevědí, co si mají o jeho projevu myslet. Kdyby nebyli též buď už jen částečně či zrovna tak plně choromyslní jako řečník, začali by křičet, bručet. bouchat do stolu či klepat lžičkami do sklenic ve snaze ostudný projev ubohého starosty ukončit, ale oni to neudělali, protože sami, buď už jen částečně či plně též choromyslní, nebyli s to rozhodnout, blábolí-li to starosta za řečnickým pultíkem totální nesmysly, anebo nemá -li jeho projev přece jen jakýsi smysl.

A tak mlčeli, hledali odpovědi na svou otázku v obličejích kolem sebe, ale nacházeli v nich stejné rozpaky, v jakých se právě sami nacházeli. A tak hledali odpověď na svou otázku ve tvářích delegátů dalších a dalších, otáčeli hlavy a rozhlíželi se po celém sále a nejčastěji k místu, kde seděl sám znovu potvrzený předseda strany Fiala (ten by jim přece měl dát na jejich sžíravou otázku rozhodnou odpověď), ale běda i on jevil stejné znaky rozpaků jako oni. Ale na rozdíl od nich se kolem sebe nerozhlížel, protože cítil, že on, jako předseda, by měl o téhle zapeklité otázce rozhodnout sám i kvalifikovaně, čímž by dal ostatním příklad. Ale běda už podruhé, nedokázal to ani on, a jeho jindy tak rozhodný a sebejistý výraz nesl v těch okamžicích stejné stopy zmatku, jaké byly v tu chvíli tak čitelné ve tvářích všech delegátů v sále.

Pokud tak kongres nepřinesl ve věci programových cílů a priorit ODS nic nového, stal se zaznamenáníhodnou událostí v míře duševního chaosu, který během projevu jediného delegáta v sále při kongresovém jednání zavládl. Ovšem s tím, že jedna zdravá osoba se na tomto shromáždění přece jen našla. Byla jí elegantní a naprosto při smyslech vyhlížející žena, která chod Kongresu v tu chvíli řídila, a jak výrazem svého obličeje, tak i několika důraznými připomínkami na adresu řečníka, aby už svůj projev konečně ukončil, dávala najevo, co si jak o řečnícím starostovi, tak o nerozhodném a váhavému auditoriu mu naslouchajícímu, myslí.

Mám za to, že jen ona by měla napříště stát v čele ODS.

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Presne tak. Je zrkadlom.{#emotions_dlg.embarassed}

schlimbach

Nedosíval jsem se do konce na to Novotného video. První, co mě napadlo - "Bože, do čeho jsi tu duši dal?" - potom mě však posedla úzkost, když jsem si uvědomil, že o Novotném mohu klidně říci, na základě jeho projevu, že je to - v souladu s básničkou, kterou jsem se naučil někdy ve 4 letech jako obranou proti jinak smýšlejícím individuím - blbec, tupec, omezenec, kráva, tele, nalezenec, kozí bobek, balvan, idiot a tarzan (tolic citace z mé paměti) - a při tom se budu mýlit, bohužel, velmi mýlit.

Novotný je totiž ZRCADLO!!!!

Zrcadlo základů, na nichž byla budována naše společnost, jsou to ty "západní" hodnoty, díky kterým okopáváme kotníky ruskému národu, hodnoty na základě kterých je oblbován národ teoriemi a praktickými dopady marketingu nejen obchodního, ale i politického, všude přítomnou falší, přetvářkou a stupiditou. On je to ZRCADLO, ve kterém můžeme vidět práci naší elity od "prý revoluce 1989" do dneška.

S každým výročím srpna 1968 dokáží tupci naší elity pořádně přitvrdit proti Rusku, bojují s ním slovy o sto šest. S Ruskem bojují slovy a podpásovými akcemi. Zároveň však posílají naše vojáky pod rouškou NATO tu do Afriky, tu do Iráku, tu do Afghánistánu, tu podpoří přelet letadel NATO pří humanitárním bombardování Jugoslávie. Jak se na naši účast dívají ony dotčené národy? Je to jako pro některé ty naše tupounky šedesátý osmý, nebo je to již i něco více???

Kolik milionů lidí bude muset ještě zemřít, kolik milionů lidí bude muset být zraněno, než těm našim tupounkům dojde, že je něco špatně???

Novotný je ZRCADLO!!!

Dona

Nie je to potvrdené, ale zdá sa, že generácia, ktorá vyrástla na básňach a próze Jána Bottu, Karla Havlíčka - Borovského , Karla Čapka, Miroslava Válka, Ivana Krasku, Boženy Němcovej.... vzdala boj s dnešnou mladou generáciou, ustúpila do pozadia - a len tíško vo voľbách volia aspoň trochu inteligentných poslancov. Inak si verejnú mienku a spravovanie štátu - najmä na námestiach a vo voľbách - uzurpovala mladá ponovembrová generácia, ktorej vzormi a tým pádom politici budúcnosti, sú takí ako Pavel Novotný, Piráti, slovenskí progresívci na čele s Trubanom......

Čo spoločnosť po novembri chcela, to má.

Smer kurzu sa už nedá zvrátiť, ani zastaviť po 30 rokoch benevolencie. Je to naše spoločné dielo.