Když politická kultura úpí až umírá na úbytě

hilser vlada
15.4.2019 08:02
Někdo by to mohl nazvat bodrostí, přímočarostí, také troufalou asertivitou mládí, "výživnými" způsoby komunikace, dokonce i inovativními metodami veřejných výstupů politiků a politologů, včetně tzv. marketingových expertů. Je to ale jen prachobyčejné sprosťáctví, hulvátství, hrubiánství a známka nevychovanosti.

Je to přitažlivé, čtenáři a posluchači oblíbené, není potřeba to zastírat, taková je pravda. Obzvláště novodobí tzv. marketingoví experti na tento způsob komunikace sázejí a, nutno uznat, vychází jim to. Jeden příklad z poslední doby: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nality-Kalousek-vychcani-lidovci-dementi-z-SPD-Znalec-zakulisi-odhalil-vsechno-o-vsech-577778

Čím expresívnější výrazivo, nadávka, anebo alespoň invektiva, tím je vajádření údernější, čtivější a zajímavější pro širší cílovou vrstvu občanů, kterým se předkládá a mnohdy hlavně podsouvá názor na toho nebo onoho. Marketingový expert, zmiňovaný v citovaném článku si je toho moc dobře vědom a své mediální výstupy šije zásadně touto smrdutou jehlou.

Dnešní používání různých titulů, v mnoha případech otitulovávání se samotnými aktéry komunikace s veřejností, začíná být tragikomickou fraškou, protože v naší společnosti se vyrojilo a rojí dále nezměrné množství politologů, analytiků a různých expertů na různé oblasti dění a žití, především ovšem na politiku. Máme, dle těch samootitulovaných hlavně, v naší zemi politologů a politických analytiků, že by se dali vidlemi přehazovat. Často je to už až úsměvné, kdo všechno se sám považuje za politologa a analytika, stačí si připomenout gaypornoherce Jandu, který se prohlásil za politického analytika, anebo nestoudného aktivistu bez vychování, Hilšera, který se stal záhadným nedopatřením senátorem a připisuje si k jiným i titul politolog.

K posledně zmiňovanému, žel senátoru, lze s trochou nadsázky, limitně ale hraničící s pravdou, říct, že se vpravdě na něm napáchalo neuvěřitelné nevychování a sprostá drzost je jeho poznávacím znamením, když se vyjadřuje a komunikuje veřejně, ani netřeba zmiňovat jméno. Jeho poslední rozhovor s paní Bobošíkovou na internetové XTV: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-pred-Caputovou-bude-mluvit-sproste-zapali-si-a-Senator-Hilser-se-obava-ostudy-577752

Ani špetka slušnosti, elementární politické, ale i společenské kultury, která je očekávatelná od senátora. Jenom sebestředné samožerství, nevychovanost a neúcta k prezidentovi republiky, ale i k ženě, která si ho pozvala k veřejnému rozhovoru. Jenom urážlivé útoky a invektivy, snad měly nahradit totální neznalost, neinformovanost, vyloženě až tupost. A toto stvoření si ještě dovolí moralizovat, mít plná ústa politické kultury. Nakonec, alespoň v tom rozhovoru bezelstně, aniž by si to určitě uvědomil, až naivně hloupě odhalil své motivy stát se politikem, navíc vrcholným. No jistěže peníze, prachy, bezpracně a lehce, aniž by k tomu měl alespoň špetku odborných znalostí a předpokladů, získat a mít miliony. Nejlépe ze státní kasy, z kapes daňových poplatníků. Založit hnutí "Já Hilšer", sehnat k tomu pět příbuzných a kamarádů, což je brnkačka, a inkasovat. Pravidelně a hlavně hodně. Vždyť měšec státu je bohatý, naducaný!

Ví snad všichni bohové i matka příroda, ale neradil mu náhodou nějaký marketingový expert, samozřejmě za příslušnou úplatu, jak lehce odrbávat, teda pardon, odlehčovat státní kasu a mít se jak na zámku a pokud možno už věčně? Vždyť, dle jeho slov, jim, mladým ještě, patří tento stát, tato země. Ti staří a je jedno, že už zkušení, nemají ve svých funkcích co dělat, mají odejít a předat ty funkce jim. Hilšerům, Pirátům, ... A vůbec, staří ať už odejdou, myslí si tento počmáraný exibicionista, kterému, jak je a bylo vidět, nic není svaté a nic si jeho úctu nezasluhuje. Opravdu, ale opravdu "výživný" obsah rozhovoru.

I takové máme u nás senátory, žel. Zbytečný a nákladný Senát, pokud v něm zasedají tihle a podobní ničemové, jakože zasedají, dnes a denně přesvědčuje veřejnost, že je zralý ke zrušení bez náhrady. Je neužitečný, řeší se v něm neuvěřitelné nesmysloviny, hlavně se tam pořád bojuje o nějaká další a jiná koryta, předvádí veřejnosti jenom svoji sprostotu doslova pavlačovými, hokynářskými metodami, viz stupidní žaloba senátora Lásky na prezidenta republiky.

A i proto je potřeba, aby Senát v této naší malé, ale krásné zemi, zanikl. Byl zrušen.

 

Foto: Dnešní senátor Marek Hilšer (vpravo) protestuje  v budově Úřadu vlády  (záběr ČT24)

Chrastekova Růžena
Důchodkyně, přesídlená dobrovolně z Prahy na venkov do chaloupky, dva psiska raubíři a kocour Karel mi zpříjemňují seniorský život.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Lze usuzovat, že pomyslná dějinná spirála ve svém  zpětném chodu se za dobu necelých třiceti oběhů naší oběžnice kolem své mateřské hvězdy dále pootočila k feudálnímu společensko ekonomickému zřízení /myšleno zejména ve ve zdejší zeměpisné kotlině/. Zatím ještě převažují známky kapitalismu, ale nelze přehlédnout vytvoření kasty novodobé šlechty a jejich lokajů, povznášejících se nad nás obyčejný plebs. Lidová moudrost tyto nebetyčné povýšence nazvala výstižným výrazem,, lepšolidé", náš prezident republiky tento jemu přisuzovaný výraz, myslím toliko pouze ocitoval. Kromě jiných, pouze ta bankovní, soudně,advokátsko, exekutorská mafie již stačila vytvořit v počtu jedinců miliónovou vrstvu zadlužených neonevolníků. Též zhoubný proces tak zvaných církevních restitucí, který má údajně završit odluku církve od státu, fakticky završuje opačný proces, prorůstání moci nejvyšší zdejší římskokatolické hierarchie do politiky, takovým nehorázným způsobem, že i jejich nejvyšší představený Papa na dvorci ve Vatikánu se nejen za jejich chamtivost musí stydět. Ve výstižném článku autorkou pojednávaný Senát PČr samozřejmě není jedinou naprosto zbytečnou institucí, kterou včera zrušit by bylo pozdě. Nyní opět na světlo světa vyhřeznuvší nepěkná aféra s předčasným vydáním hackera (jaký pěkný anglický výraz ) Nikulina našimi lokaji do drápů svým pánům do USA, zákonitě obrací naši pozornost k některým soudcům Ústavního soudu Čr, kdy nyní zákonnost jeho tehdejšího vydání zpochybňují, předtím však tatáž instituce tehdejšímu příslušnému ministru vlastně posvětila. Již staří římané kdysi volali, že ,,Hannibal ante portas !" My si vlastně musíme uvědomit, že hradby již byly prolomeny a brány strženy. Jako pověstní kapřící svůj rybník nevypustí tak současná zbytněla byrokraticky ztučnělá vrstva zdejších politiků a jiných mocipánů, která svůj um uplatňuje toliko v umění udržet se u tučných koryt a jiných prebend. Stále ve své chamtivosti absolutně nepoučitelní dále nám budou postupně utahovat šrouby, zvláště když vidí, že většinově se nadále necháme jimi ohlupovat a znevolňovat. ,, Quo usquam tamdem..., vlastně

Jiří Volný st.

Senát je mi protivný, zejména senátoři demo-bloku. Mandát mají mizivý, například poslednímu zvolenému senátorovi, Davidu Smoljakovi, dalo hlas poze 7,2% oprávněných voličů. A tradiční účast v druhém kole 11,45% objektivně svědčí, už alespoň po desáté, že Senát by měl být zrušen. Rád bych hlasoval v referendu o této otázce. Ušetřená miliarda se bude hodit na prospěšnější věci.