Když se roky na "kultuře" beztrestně kradlo

kultura
19.8.2019 11:06
Anebo také proč musel odejít z čela ministerstva kultury Antonín Staněk. Petice umělecké fronty za jeho dovolání byly v podstatě jenom vyslovením strachu a zoufalství petentů, že se na jejich odkloňovačky přijde právě poctivou a nekompromisní prací nového ministra. Který začal uklízet ten nehorázný, doslova svinčík, v přidělování dotací a grantů.

Nechvalně proslulý přítel a bratr sudeťáků, předchozí ministr kultury Daniel Herman si pochrochtával a s mazaným úsměvem spolupachatele vesele podepisoval žádosti o miliony z kapes daňových poplatníků kde komu, pravidla - nepravidla. Viz článek https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/kontrola-nku-filmovy-festival-karlovy-vary-pochybeni_1908190742_tec

Umělecká fronta, navýsost spokojena s takovým stavem (no aby ne!), začala být nervózní s příchodem nového ministra, který začal dělat pořádky a nařizovat audity a kontroly NKÚ. Proto ten odpor a nenávist k němu, proto ty petice za jeho odstoupení. Zlomili i Hamáčka, který svého ministra nakonec podrazil a obětoval. Inu, s rovnou páteří člověka by nezlomili.

Ve světle všech těch zjištění a postupném odhalování doslova rabování milionů ze státní kasy umělci všeho druhu a postavení v různých kulturních institucích, ale i různých hereček a herců, režisérů a režisérek, sajících své dotace a granty ze státní kasy, potažmo ministerstva (v pravdě zase jenom z kapes daňových poplatníků), je neuvěřitelně tristní, stupidně sprosté, když se tihle parazité začnou vyjadřovat o občanech, voličích jim nemilých politiků, ponižujícím a hanebným způsoberm, uráží je neskutečně, mají je za "generaci která musí vychcípat, se zdevastovaným mozkem" (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Eva-Holubova-Lidi-voli-Ba…), případně za staré, hloupé, nevzdělané a z venkova. 

Tihle občané jim ale, těmto nevychovaným, sprostým hulvátům, kteří si říkají umělci, platí ty jejich granty a dotace, které navíc získávají zhusta podvody, obcházením daných pravidel až prachsprostou zlodějnou.
Češi, Moravané a Slezané jsou hrdý a moudrý národ, sebevědomí občané této krásné země a umělecká šmíra, která se o nich vyjadřuje tímto dehonestujícím způsobem, je jenom banda sprostých komediantů, šašků a pijavic na hodnotách, které ti občané vytvořili svým skutečným umem a prací.

A přitom všechna čest a sláva těm opravdovým umělcům, moudrým a talentovaným, kteří by si nikdy nedovolili takto hanebně se vyjadřovat o svých divácích, posluchačích.

Celá ta plejáda Holubových, Sommerových, Hrušínštích, Mádlů, Gaislerových, stávkujících herců, kteří odmítají ředitelku paní Žantovskou, která vyhrála jasně konkurz, jenom proto že je manželkou někoho, kdo, dle nich, píše na nepohodlné weby a jim podobných "umělců" nechť se tedy živí bez dotací a grantů, za vybrané vstupné.

Nechť si pořídí koče a jezdí od vesnice k vesnici a prodávají své "umění", třeba za slepici a pár vajíček. Pokud teda ještě bude na ně nekdo alespoň trošku zvědavý.

Protože nechat se od těch šmír urážet a ještě jim za to platit - tak to NE.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Pane Luboši, děkuji za Vaši reakci. Tady se spíš jednalo o upoutávku na podzimní české filmy a pořady, mimo jiné také na pořad s ryze českým názvem Star Dance. Uznávám, že jsem na některé tváře alergický a můj příspěvek byl hodně emotivní. Zdá se mi, že velká část tvorby je, jak se jemně říká, poplatná době a sluníčkářská propaganda ji čouhá z bot. Marně si vzpomínám na nějaký polistopadový český film, který by natočil autor z opačného názorového spektra. Tak, jak máme názory a strany rozdílné, tak totéž by mělo platit i pro filmy.

Lubodoc

Pane Jiří,jestli mne pamět neklame,při zvyšování konc.poplatků,bylo řečeno,že z ČT zmizí reklama.A je tam vesele dál.Co se týká Mádla a nejen jeho,pokud se "umělci"nechávají zesměšňovat ve stupidních reklamách,cosi to o nich vypovídá.Minimálně o jejich nenažranosti.

Jiří Volný st.

Odpudivý herec Mádl, skvělý přesvědčovatel báby a dědka, se objevuje na obrazovce ČT jako nechtěné zjevení. Podle programu má začít na ČT2 ve 20:00 western, ale zhruba tři minuty se musíme nechat oblažovat jeho milým úsměvem zahradního trpaslíka. Proč mi někdo cpe před obličej něco tak nesympatického, co vůbec nechci a ještě na to musím povinně přispívat? Je to stejné, jako kdyby spojenci za války platili desátky na propagandu Wehrmachtu, tedy svých nepřátel. A pro mne je pan Mádl a jemu podobní mým nepřítelem a škůdcem.