Když se Štětina bojí o život, aneb kdo seje nenávist a strach

štětina azov
16.2.2020 16:20
Napíše-li zcela vážně veřejně politik, byť už všechno možné bývalý a v podstatě nevýznamný, že ti významní, dokonce nejvyšší, budou své oponenty pomlouvat, zavírat a dokonce zabíjet, je něco hodně špatně.

Ve světle toho, že někteří jiní, v jedné názorové skupině se Štětinou, chtějí tvrdě bojovat proti nenávisti, dezinformacím a šíření strachu, je tento "projev" bývalého europoslance už na pováženou, dokonce by se dala jeho slova charakterizovat jako šíření poplašné zprávy a na to je u nás pamatováno v Trestním zákoníku, kde podle § 357 je to trestní čin se sazbou až pěti let odnětí svobody.

Náš nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman vydal pokyn, že přibližně stovka státních zástupců musí projít školením, jak trestně stíhat šíření nenávisti na internetu. https://www.parlamentnilisty.cz/…/Statni-zastupci-dostanou-…

Pno ale zase došlo tak nějak k paradoxní situaci v tomto případě, protože zcela zřejmě toto a podoné šíření nenávisti, které předvedl Jaromír Štětina, nebylo cíleno jako to pravé, o stíhání kterého se má proškolit ta přibližně stovka státních zástupců přímo nějakým odborníkem z Finska. Teda, proč až z Finska, ví snad jenom bůh a NSZ Pavel Zeman. Zřejmě už neví, jak utrácet veřejné peníze daňových poplatníků, ale nešť, zdroje určitě jsou, řečeno po špidlovsku.

Není bez zajímavosti, že se v poslední době, asi jako další z forem, způsobů, jak lidem vtloukat nenávist k "nevhodným politikům, lidem", jistěže nevhodným pro opozici, pražskokavárníky, politické neziskovkáře a aktivisty, začínají používat hodně tvrdé kalibry pomluv, obviňování, kádrování až útoků.

V tomto konkrétním případku stačil jeden obyčejný výsledek výzkumu veřejného mínění, kde se v žebříčku nejoblíbenějších politiků umístil premiér Andrej Babiš na stupínku nejvyšším. A pověstná tvořivost těch, co ho bytostně nesnáší až nenávidí, dostala zelenou, vyvalila se zase z poklopu kanálů. Štětina tomu ale dal korunu, protože šířit na sociálních sítích „A nebudou jenom pomlouvat a zavírat. Bohužel budou i zabíjet,“ varoval ..." je už hodně za hranou a naši slovutní státní zástupci, i bez odborného školení lektora z Finska, by se tím zcela jistě měli zabývat. Byť tím terčem, objektem šířené nenávisti a strachu z něj, není ta původní cílová skupina. Anebo snad tvrzení, že Andrej Babiš a jiní "nevhodní" (už se tak natvrdo o některých lidech vyjadřuje mluvčí celé opozice z protistátního spolku Milion chvilek ...) naši politici budou trestat a zabíjet, není, dle slov nějaké mluvčí Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, se kterou se na tomto "projevy nenávisti prohlubují rozdělení společnosti, a poškozují tak nejen terč slovních útoků, ale vlastně všechny lidi." náš nejvyšší státní zástupce shoduje, není tím, co by se mělo stíhat?

Prostě šíření nenávisti k někomu je tvrdě zapovězeno - správně. Ale to samé k někomu jinému je povoleno až žádoucí?

Jaromír Štětina, byť je to politik bezvýznamný, je známý a určitě se najde pár lidí, kteří mu ještě věří (byť už těch kabátů stačil převléct slušnou řádku) a je zde nebezpečí, že se budou pokoušet preventivně napadat toho, koho jim ten Štětina označil jako jejich kata.

Ostatně, přímo smrtí z nenávisti bylo vyhrožováno, veřejně a hodně tvrdě, i našemu panu prezidentovi a je nějak hodně dlouho a hodně tiše po pěšině. Státní zástupci v čele se svým nejvyšším jsou zřejmě zavaleni prací, jak zlikvidovat premiéra a jeho rodinu. Anebo čekají, předstárajíc tu práci, až to za ně fyzicky vyřídí nějaký pošuk, kterého k tomu podprahově navádí takový Štětina a spol?

Je toho ale víc tady v současné době. Kontraverzní a extremistický nenávistník, totálně neúspěšný politik Patočka vyhrožuje fyzickým zabráněním ujmutí se úřadu ombudsmana panu Křečkovi. https://www.parlamentnilisty.cz/…/Takhle-se-bude-branit-Kre…

O verbálních, slovních vulgárních útocích, veřejných, ze kterých kape nenávist jak slejvák při průtrži mračen, by se dalo povídat hodně dlouho. Ale terčem zase není ta správná cílová skupina, skupiny lidí, tak se to jaksik pomíjí, ža ano ...

Ten dvojí metr v naší zemi, ten se začíná používat čím dál, tím častěji a smutné, přímo děsivé je, že ho začali používat i naše soudy, soudci. Jenom pro ilustraci případ hoteliéra v Ostravě, který nemusí jinak politicky smýšlející ubytovat, ale majitel restaurace dostane značnou pokutu, když někde napíše, pro koho nemíní vařit, atd.

Jo, všichni jsme si rovni, jenom někteří jsou zřejmě rovnější, jak se u nás říká ...

 

 

Ilustrační foto: Jaromír Štětina se symbolem ukrajinského pluku (batalionu) Azov, který britská policie v  průvodci pro učitele a zdravotnický personál považuje za extrémistický. 

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Platnost jedne ze základních lidských pravd tedy ve smyslu, že,, ne podle řečí, ale dle skutků poznáte je" se tedy potvrzuje i při odhalení této vpravdě janusovské tváře naší justice. Na jedné straně uvádí, že naší služebné justici jde především o trestní postih za nenávistné komentáře, ale skutečnosti, které zde uvedla paní Chrasteková,  spíše potvrzují,že těmto našim údajaným služebníkům práva, jde zejména o výběrový postih názorů, které se staly nepohodlné pro některé vlivové skupiny nám vládnoucí velkoburžoazie. Dějiny se pochopitelně stále vzhledem k nepoučitelnosti lidstva opakují. V kdysi naší kotlině a úvalech jde pochopitelně o frašku tragickou, která prokazatelně směřuje k dosažení unifikace názorů podaných, aby opět slepě a poslušně ctili tu jedinou a dějinně osvědčenou vrchnost. Seřazením údajně nesouvisejících střepů (tedy činěných opatření vládnoucí naší mocí ) do úhledné mozaiky jako stranění EU atlantskému militarismu, zjevnou a již ani neskrývanou snahou o přepisováním dějin ve prospěch našich německých sousedů  a mnoha dalšími opatřeními nad rámec této stručné úvahy, pochopíme, oč těmto temným našim protinárodním silám a v čí prospěch  především vlastně pracují.

   Takže druhou světovou válku vlastně rozpoutal J.V. Stalin a  E. Beneš, husitství a české národní obrození představují dobu banditismu a slovanského temna, doba temna vlastně představuje dobu pobělohorské obrody a rozvoje barokního umění u nás, J. A. Komenský a další Čeští bratři, kteří se nesklonili před jhem rekatolizace, vlastně opustili svoji vlast dobrovolně, aby poznali své souvěrce v zahraničí ?!? Takto cíleně falsifikované dějiny nám však do hlavy nelze vtlouct, ani za využití nejmodernějších technik k zotročování a ohlupování. Druhá doba pobělorská tedy dále probíhá a to s ještě ftálnějšími následky pro náš český národ, než ta předchozí. 

Jiří Volný st.

Co je dovoleno vyvoleným, například panu Kalouskovi, který užívá "nespisovná" slova, to nemůže být dovoleno nám, obyčejným lidem. Už krátce po listopadu 1989 jsem slyšel od jednoho obraceče kabátů, že demokracie není žádný "bo..el", protože se tak vyjádřil soudruh prezident Havel.