Když smyšlenka vyhraje

hospital ship
19.5.2020 14:28
Korporace a vlády censurují všechny projevy nesouhlasu. Přibližujeme se úrovni uměle vyvolané masové hysterie a davové mentality, o jaké se Goebelsovi mohlo jen zdát.

V každém jedině správném výkladu zlomové události, neboli schizoidní smyšlence (SS), nastane okamžik, kdy lidé si už nepamatují , jak vše tenkrát vlastně vzniklo. Nebo si dobře pamatují, jak se to stalo, ale ne kdy začala propaganda SS. Či ještě spíše, vzpomenou si na obojí, když je přitlačíte, ale už na tom vůbec nezáleží, protože SS nahradila skutečnost.

Objasněme si tento jev na válce proti teroru a okupaci Iráku. Někdy v druhé polovině roku 2004 většina Evropanů a Američanů zapomněla, že to byla propaganda SS, která vedla k invazi, že žádné „zbraně hromadného ničení“ neexistovaly a že Spojené státy přepadly národ, který na ně nezaútočil, aniž je nějak jinak ohrožoval, a proto spáchaly válečnou agresi jako vystřiženou z učebnice.

Tyto skutečnosti už zhola nic neznamenaly, neboť zavládla davová mentalita. Je nesnadné popsat, jak funguje; jde o něco na způsob funkční disociace. Lidé měli v paměti, že Iráčané nebyli teroristi, jenže současně ze SS věděli, že Iráčani jsou „teroristi“, přičemž byli vnitřně přesvědčeni, že nejsou. Věděli, že nebyly zbraně hromadného ničení a přitom věřili, že tam podle SS mohly být, navzdory tomu, že nikdy neexistovaly.

Co popisuji možná zní jako psychóza, ale technicky řečeno není tomu tak…ne tak docela. Lidé, kteří fungují v tomto stavu vědí, že to, v co věří, není reálné. Nicméně, jsou nuceni tomu věřit (a opravdu také věří, jakkoli se to zdá být nemožné), protože následky nevíry v SB znamenají exkomunikaci z „normální“ společnosti, ztrátu přátel, příjmu, statutu a v mnoha případech horší tresty.

Cílem každé SS je vytvořit tento druh davové mentality nikoli proto, aby podvedla či ohloupila lidi, jako spíše je zmátla a terorizovala natolik, že se vrátí ke svým primárním instinktům, jsouce hnáni čistě existenciálním strachem. Jakmile SS dospěje k tomuto bodu, je nenapadnutelná. Nepotřebuje se nijak a ničím zdůvodňovat , ospravedlňuje se svou existencí. Je mimo dosah rozumu. Nemá smysl diskutovat s jejími přívrženci. I když často vědí, že SS je iracionální, je jim to zcela lhostejné.

Blížíme k této fázi s SS o coronaviru. Ačkoli máme co do činění s virem, který je jasně smrtelný pro staré a pro chronicky nemocné, při čemž je stejně jasné, že není smrtelnou hrozbou pro většinu lidstva, musíme se před ním schovávat ve svých domovech, jako by přišla apokalypsa. Není se co divit, protože podle SS ničivé účinky viru jsou téměř neomezené. Nejen že rozleptá vaše plíce a zničí další vaše hlavní orgány, usmrtí vás krevními sraženinami a poškodí vnitřnosti, ale navíc ještě způsobuje náhlou zástavu srdce, předčasnou rakovinu prostaty a může přivodit bůhví jaké další zdravotní horory.

Podle všech těch „vědců“ a „lékařských odborníků“, podporujících SS, jde o padoucha, jaký tu ještě nebyl v celé historii virů. Nejhorší je, že „nemáme proti němu imunitu“, pročež musíme zůstat pod kontrolou, když ne pod zámkem, až do té doby než se objeví vakcína. Po té každá lidská bytost bude oočkována a dostane digitální průkaz nejlépe v podobě mikročipu, bez něhož nebude nikdo mít možnost cestovat. Neboť, jak pravil Hippokrat 21. století Bill Gates,

„nechcete přece, aby neimunitní lidé cestovali po zemích, kde pandemie, bohužel, není ještě pod kontrolou…Takže bude zapotřebí očkovací průkaz, který umožní globální pohyb.“

Všude se staví plastické bariéry. Čtverce ukazují, kde máte stát. Čáry na podlaze měří odstupy. Samozvaní hlídači napomínají a hrozí každému, kdo nenosí masku. Miliony lidí si dobrovolně dávají do mobilu „ aplikace sledování kontaktů“, aby vlády a globální společnosti mohly monitorovat každý jejich pohyb. Korporace a vlády censurují všechny projevy nesouhlasu. Přibližujeme se úrovni uměle vyvolané masové hysterie a davové mentality, o jaké se Goebelsovi mohlo jen zdát.

„Polní špitály“ jsou většinou poloprázdné stejně jako oddělení intensivní péče v nemocnicích, teatrální „nemocniční loď“ v New Yorku už dávno odplula s prázdnou, přes všechny pokusy nafouknout počet úmrtí na Covid-19 jak jen bude lidsky možné, nedochází ani zdaleka k předvídaným úmrtím mnoha milionů, neposlušné Švédsko je OK stejně jako většina lidstva. Zkrátka, tak jako nebyly žádné zbraně hromadného ničení, není ani žádný virus masového ničení.

Pravdě navzdory se nezadržitelně šíří a sílí nová schizoidní smyšlenka. Je rovněž globální jako válka proti teroru, a má rovněž navodit davovou psychózu. Zatím není zcela jasné do jaké míry bude totalitární. Jestli ale máme soudit dle dosavadního vývoje, mějme strach, mějme velký strach.

Jan Vítek

jan-vitek
Český novinář žijící v Ženevě ve Švýcarsku.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Lze zajisté soudit, že hlasy rozumu by měly být vyslyšeny a ne oslyšovány jak se děje nyní. Naprostá rozpolcená záhadnost současné náhle vzniknuvší  koronavirové aféry, měla být řešena především. Místo toho, aby se napřed přemýšlelo, byla naprosto bezhlavě příjmána celospolečensky devastující opatření. Nyní když se potvrzuje původní předpoklad, že dotyčný, virus, polovirus, či o co vlasně jde, byl uměle zkonstruován, lze souhlasit s předpokladem, který autor tohoto článku vyslovil v závěru, že tedy vyvstaly ty největší důvody ke znepokojení lidstva jako takového, které samozřejmě povstalo z přírody, jest její nedílnou součástí a jeho jedinci se nesmí nad tento všehomír nikterak vyvyšovat. Naši nynější samozvaní ndvládci lidtsva nám nyní dávají jasně najevo, že tuto naprosto odpudivou aféru neodpískali a hodlají v ní pokračovat. Opatření, neopatření tedy dále platí i neplatí !??. Zároveň se se lidstvu sděluje, že nyní nevyvstal důvod k řádnému prošetření této s jasným úmyslem navozené a stále zamlžované aféry. Lidstvo by se nemělo jeho takzvanými elitami nechat dále vodit za nos a trvat na okamžitém zahájení jejího vyšetření, na penězích nezavislým celosvětovým tribunálem (otázkou  však zůstává, kde jej vlastně lze sehnat, když lidstvo jako takové více méně mlčí a nadále se nechá zotročovat) ohledně jejího původu  a její případné viníky postavit k odpovědnosti. Bohužel můžeme usuzovat, že se tak nestane, protože to není v zájmu nám vládnoucích elit, které tímto alespoň takto můžeme prohlásit za naprosto oporvoženíhodné.

Dona

Ľudia sa už tak dávno  doopravdy nebáli ! Báť sa, je také " sladké " ! Pre , trúfam si povedať väčšinu, strach je minimálne taký príjemný, ako cítiť lásku. Dôkazov o biologickej potrebe strachu je nekonečné množstvo, napríklad vo filmoch : točia sa na objednávku horory, thrillery, hororové rozprávky pre deti,  animované rozprávky s odpudzujúcimi postavami nielen výzorom, ale aj konaním.  Za týmito filmami vôbec nezaostáva téma sado - masochizmu, emocionálne týranie, potoky krvi, bitky a zápasy..... alebo nešťastná láska plná sĺz, kvílenia, jačania, výkrikov - drásajúcich city a dušu.

Ak by ľudia nepotrebovali cítiť strach a hrôzu, takéto filmy by sa netočili.

Potreba strachu na ovládanie ľudí má počiatky už od doby, keď človek zliezol zo stromu :

*  neznalosť prírodných javov spôsobovala poverčivosť a vieru v nadprirodzené sily

*  mytológia, predchodca náboženstiev, je plná príbehov na strašenie ľudí

*  všetky typy náboženstiev majú zakomponovaný strach pred všetkým možným

*  strach sa používa pri výchove detí, z ktorých vyrastú dospelí buď zbabelci, alebo zákerní, agresivni primitívi

*  strach používa politika na ovládanie davu, manažeri, každý vedúci pracovník, ....

Takže strach pijeme už s " materinským mliekom ".  Strach je rozhodne účinnejší prostriedok a zbraň, než láska, porozumenie, priateľstvo, dobrota, ... Preto ľudia pozitívne city znevažujú a zneužívajú. Agresia je pre mnohých znakom sily. Láskavosť - znakom slabosti. Tento mentálny stav ľudí je výsledok sústavného používania metód strachu. Niekto by možno tento mentálny stav ľudí nazval - zvrhlosť, degenerácia, psychopatia, deprivácia, schizofrénia a paranoia.

Médiá, politici, rôzne organizácie odsudzujú Čínu, že zaviedla monitorovanie svojich občanov. Nuž, zachovať štát v celistvosti, zachovať pokoj a disciplínu medzi 1 miliardou a 400 miliónmi obyvateľov, nie je inak možné - najmä, keď číha nepriateľ zo zahraničia. Kvázi " sloboda " je nákazlivá choroba, ktorú nie je inak možné liečiť. Naproti tomu, " slobodný " Západ čelí anarchii, ktorá volá po podobných metódach, ako zaviedla Čína. Z toho vyplýva, že tí, čo sú slobodní, chcú pevnú ruku a spájanie štátov do čo najužšieho zväzku - ala Čína. 

Digitalizácia, umelá inteligencia a jeden umelý mozog na ktorý chcú napojiť všetky naše mozgy ( Elon Musk... )je vynikajúci prostriedok a cesta ako ovládnuť ďalšiu miliardu na Severnej pologuli. Všetci bežia tomuto oproti, česť výnimkám.