Když už po nich ani ten pes neštěkne, aneb divné píár odejítích

dogs
20.4.2020 08:33
Ale také do bezvýznamnosti se čím dál tím víc propadajích politiků a političek na našem politickém dvorečku, co se zařazují pomalu, ale jistě k těm odejítím, neúspěšným už natrvalo. Někteří a některé z nich nedokáží smířlivě tento fakt přijmout a snaží se mydlit schody, okopávat kotníky těm na špičce, úspěšným, co si to vítězství ponesou zcela jistě i po přirozením odchodu z té politické vřavy a chumelenice.

Pravda, v případě "prázdného a tupého Topola", jak ho velmi příhodně a se znalostí jeho pravé osobnosti, nazval exprezident Václav Klaus, jde ještě o něco víc. Ten je, cítí se navíc ohrožen ve svém prapodivném podnikání, kterému se tady u nás začalo hezky česky říkat "solární baronství" a jim, zainteresovaným "solární baroni". Pan prezident se ve svém projevu zmínil o možnosti odebrat těmto fiškusům nezasloužené královské dotace, mimochodem zase z kapes nás všech, kteří poctivě platíme za odběr elektrického proudu.

Zmiňovaný "prázdný a tupý Topol", bývalý premiér, který byl odejít pro absolutní neschopnost řídit stát, byl ale schopen se chopit příležitosti zbohatnout právě na solárním byznysu. A pokud si někdo myslí, že vůbec nezneužil informací, které logicky měl z titulu své funkce, ve prospěch svého vlastního podnikání ve fotovoltaice, tak je bloud. A teď je tlak na omezení dotací těmto "solárním baronům", kam Topol patří, dokonce k tomu vyzývá sám prezident.

No ale to si asi, zřejmě dle Topolánkova mínění, dovolil dost a proto jím byl nazván tak, jak je uvedeno v článku https://www.parlamentnilisty.cz/…/S-aci-Zemane-vytiras-si-l…

O tom, jak a kam se šine ta politická kultura, kterou nejvíce a pokrytecky omílají právě odejítí, ale i ještě stále stávající politici opozice, by se daly psát předlouhé statě, pravdou je, že slušná kritika, kultivovanost projevu, ale i obyčejná lidskost už u nich vzaly za své. Jsou nejenom sprostí, neuctivě vulgární, ale i bez jakýchkoliv rozpaků, otevřeně lžou a při konfrontaci a vyvrácení jejich lží se ani neumí slušně omluvit. Prostě to nepovažují za nutné, jedou si dál tu svoji špínu. Viďte, paní Pekarová Adamová ...

Nejsou to ale jenom politici a političky, kteří se projevují ve veřejném prostoru, jakoby vyrůstali ve výchovních zařízeních pro nezvladatelné spratky, ale i někteří novináři ze sekce presstitutů, samozvaní různí analytici a politologové. Byť dovedou být někteří pěkně sprostí i bez použití vulgarit.

To takový dávno za zenitem politolog Jiří Pehe si dokonce dovolil celý náš národ nazvat národem udavačů (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Cesi-maji-udavacstvi-v-ge…), přesněji že to máme v genech. Tento víc jak zlomyslný starý pán, který již opravdu, ale opravdu není nikým rozumným uznáván jako moudrý politolog, nepěkně generalizuje a uráží občany naší země, nás všechny. Nehledě na to, že ty jeho zvrácené, nepravdivé teze o strachu, ze kterých při konstatování této "moudrosti" vychází, jsou jen jeho ubohým pokusem se zcela zřejmě zalíbit mainstreamovým médiím a opozičním politikům, kteří tu zvrácenou tezi o strachu začínají rozvíjet také.

Ne, pane Pehe, nezařadíte se ani tímto hlupstvím mezi chvalně známé politilogy, nebudete v žádné, ani té pomylsné, síni zasloužené slávy osobností, metál žádný také už nedostanete, poněvadž vskutku není nic, za co byste si ho zasloužil.

Udavačství Pirátů, Lidovců a politických aktivistů, jaké nám všem předvádějí v Bruseli za poslední roky, nelze přičítat celému národu. A pokud se sám tak cítíte a následně vtipíte, je to jen a pouze vaše osobní tragedie, vnímání vlastních genetických dispozic.

Mluví-li tady někdo o nějaké "buranokracii", jak se snaží další z řady odejítích, všeho schopný Ivan Pilip, tak to není o nějaké bezvýznamné rodinné zabíjačce, do které mimochodem nikomu nic není a už vůbec by se neměla do ní zatahovat politika, ale je to právě jejich styl politiky. Styl a provedení plné sprostoty, vulgarity, lží a výhrůžek, jaký je vlastní Topolánkovi, Kalouskovi, Pekarové Adamové a i toho cizáka Schwarzenberga, který si už vůbec nevidí do úst a vyjadřuje se veřejně jak poslední panský pacholek, byť se vydává za šlechtice. Je jich ale mnohem víc, jenom strana modrých strak ODS jich má přehršel, vzpomeňme starostu Řeporyj anebo toho radního z Jesenice, který vskutku kultivovaným slovníkem vyhrožoval smrtí panu prezidentovi. Beztrestně, žel, i když tím porušil několik zákonů z našeho platného Trestního zákoníku. Státní zastupitelství to okázale ignoruje, jak jinak, pod vedením NSZ Pavla Zemana, kterého si ochočil už i nenávistný spolek MCH.

A tak si tady žijeme, a tak si tady léčí své mindráky a komplexy z neúspěchu, krachu své politické kariéry, různí Topolové ... 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.