Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

lubomir man 20
5.12.2020 17:56
Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním.

Připomeňme irácké chemické zbraně (které nikdy neexistovaly) a jak ohrožují život na planetě zemi – a je proto nezbytné Irák vojensky napadnout (a zabít přitom jeden milion Iráčanů). Že Sýrie vraždí své vlastní občany smrtícím plynem (celým světem oběhly v roce 2018 vyděšené oči desetiletého chlapce ze syrského města Dú-má, kterého se právě chápou tři hromotluci a s křikem „Plyn, plyn“ mu na hlavu lijí hektolitry vody, což mělo ilustrovat záchrannou zdravotnickou akci  těsně po syrském plynovém útoku, ale ve skutečnosti ilustrovalo úlek chlapce, kterému řekli, ať si do tělocvičny zajde pro cukroví, a on se místo očekávaného cukroví dočkal, coby dětská oběť syrského vraha prezidenta Asáda, své první nedobrovolné a světové televizní role).

O desítkách, stech  a tisících podobných lží psali a píší stateční lidé do internetových neoficiálních webů, protože nic lepšího, než ty weby, neměla a nemá chudobná pravda k dispozici. Ale moc byste se mýlili, kdyby i tahle skromná svědectví o světové lži její pány až k nepříčetnosti nedráždila. A to   zrovna tak, jak dráždí šlechtického pána pravda, kterou o něm mezi podhradním lidem šíří kurážný čeledín.

Vadí jim - a moc. Touží totiž po tom, aby jejich lež byla už od pohledu hladká a  bez poskvrnky, a hlavně, aby vypadala ještě důvěryhodněji, než pravda. Protože jen tak poslouží lež svému účelu, jímž je lidi klamat, obelhávat, a to, co jim škodí, zobrazovat jako jejich dobro a prospěch.

A tak se na to poslední, co pravdě do dnešního dne v západním světě ještě zbylo, chystá zničující útok. Nejdřív ze všeho se provede to pravé goebbelsovské: LEŽ SE PROHLÁSÍ ZA PRAVDU A PRAVDA SE PROHLÁSÍ ZA LEŽ. Nalepí se prostě na pravdu štítek LEŽ a na lež štítek PRAVDA a rozhodí se po světě těch štítků takové miliony, že se lež skutečně stane pravdou a pravda lží.

A kde a kdy se s tím začne?

Nuže: V zemích EU, kde se toto nové hnutí zahajuje, je jeho start stanoven už na první den nastupujícího Nového roku. Je samozřejmě zacílen – kam jinam, když pravda má ze všech médií k dispozici jen ten internet – na internetové alternativní weby. Jde o dva plány české komisařky Věry Jourové, z nichž jeden nese název Democracy Action Plan, čili Plán na obranu demokracie, a druhý Digital services Act, čili Akt o digitálních službách.

S plánem na obranu demokracie seznámila Jourová  novináře už ve čtvrtek. Plán je, jak komisařka v úvodu prohlásila, čím dál více spojen s digitálním světem a je rozdělen do tří hlavních oblastí, jimiž jsou: Boj proti dezinformacím, propagace svobodných a spravedlivých voleb a posílení svobody a plurality sdělovacích prostředků. Český čtenář, který se už dávno naučil číst mezi řádky, si z toho samozřejmě už dokáže vyluhovat, že nejde skutečně o nic jiného než o ono potlačení neoficiálního informování na internetu, zvlášť když v preambuli k plánu se ta pravda vyslovuje nezastřeně slovy, že si „nemůžeme dovolit, aby byla naše společnost manipulována“. Nu a ona třetí oblast plánu, označená jako Posílení svobody a plurality médií, představuje v prosté lidské řeči nasypání 5.1 milionů eur do oficiálních médií. Zřejmě se ukazuje, že miliardy dolarů, které do  nich v boji proti pravdě chudobných internetových médií sypou Sorosové, Rotschildové a Bakalové, jaksi stále nestačí.

A jak se boj proti neoficiálním webům povede? Uvažuje, že se jim omezí či úplně zakáže zveřejňování jakékoli obchodní inzerce, čímž se tzv. vyhladoví.

Ale to všechno už bude obsahem druhého plánu, čili tzv. Aktu o digitálních službách, ve kterém bude jistě, stejně jako je tomu už v existujícím Plánu EU na obranu demokracie před hybridními hrozbami z března t.r., zakotven též požadavek, aby informace, které se nekryjí s informacemi vládními, a informace nenávistného obsahu, byly vyhledávány a mazány. S tímto digitálním plánem seznámí komisařka Jourová veřejnost 15. prosince.t.r  Jako dárečkem EU občanům Evropy pod stromeček.

Lubomír Man.

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

História hesla  " Pravda vítězí " je dlhá viac ako 2000 rokov - počnúc Zorobabelom, cez Jana Husa, T.G. Masaryka, až skončila u V. Havla ( okrem hesla na štátnej vlajke, na pamätníku padlých vo Francúzsku a inde vytesaná  ). Na tomto hesle je zaujímavý časový priebeh pravdy, ktorý nikdy nekončí. Nekončí preto, lebo by heslo muselo znieť : Pravda zvíťazila. 

Za pravdu sa bojuje neustále, a boj nikdy neskončí. Prečo asi ? Napriek tomu, že každý človek na tejto Zemi túži po pravde, napriek tomu, ten istý človek každý deň , každú minútu tvorí klamstvá a podvody. V klamaní sme borci. Pravda je dvojsečná zbraň : jednému sťaží život, druhému sa iba uľaví. Pravdou sa dá veľmi ublížiť, kým klamstvo je milosrdnejšie, " láskavejšie ", ohľaduplnejšie.... Pravdepodobne tieto dôvody zapríčiňujú prevahu klamstva nad pravdou - v spoločenskom živote, v politike, v rodine.

Zánik alternatívnych webov , najmä tých, ktoré sú platformou pre pravdu milujúcich dopisovateľov, bude mať účinok a následky :

1/  Pravdu milujúci ľudia odídu od počítačov a vyjdú na námestia obhajovať pravdu - čo by bol ten najpozitívnejší a žiadúci krok za pravdu

2/  Tí, ktorí vedia a vidia pravdu, sú v totálnej menšine. Zánikom webov zanikne aj táto skupina v mori kalkulujúcich ľudí s výhodami EÚ + NATO

3/   Čaká nás casus belli, ktorý definitívne zavrie ústa rebelom ? Alebo bude tým výstrelom z Aurory ?

Čas praje pripraveným.