Když zoufalí lidé dělají zoufalé věci

hlava maska
25.6.2020 08:14
Společnost obecně nemá ráda udávání a udavače, kteří z nedostatku vlastní schopnosti dokázat cokoliv pozitivního, přínosného, se snaží těm schopným a úspěšným doslova škodit, žalovat na ně "někam vejš". A nějak se nám tento nešvar, udávat a žalovat, v poslední době tady rozmohl, udavačů a žalobníčků je v naší kotlině až moc. Udáváním, žalováním na lepší, se ale úspěch, je-li to jediná forma snažení se, věru nedostaví a doma si každý takový neschopa a knecht vyslouží jenom a pouze odsudek a pohrdání.

Někteří ale, v tomto případě zhrzený a ze všech možných postů odejítý pro naprostou nepoužitelnost, nepochopitelným způsobem navolený do Senátu, Lukáš Wagenknecht, žene své udavačství do nevídaných obrátek, on už žaluje i ty, kterým předtím žaloval.

Možná, asi, je to už čiré zoufalství z uvědomění si vlastní nicotnosti a bezvýznamnosti, které násobí jeho snahu škodit a doslova dělat zle už nejenom tomu vítězi a lepšímu, který (a nebyl sám) ho přestal snášet pro neumětelství i jako svého podřízeného, ale v podstatě celé společnosti, která jím už zcela zjevně pohrdá. https://www.parlamentnilisty.cz/…/Wagenknecht-poslal-dalsi-…

Za jakou šlechtu bojuje, v čím žoldu, tento knecht, čí je čeledín, slouha, se lze jenom domnívat, ale v každém případě se snaží seč může, kydat na vlastní zemi, stát a jeho vrcholné představitele způsobem, který už je tak za hranou, že i kdyby po zbytek svého života činil jenom dobré skutky (což nehrozí), cesta zpět mezi slušné lidi je pro něj už navždy uzavřená.

Jo, to když si Pepíček ztěžuje paní učitelce, že mu daleko chytřejší Kuba nechtěl dát opsat úkol, a ta ho pošle zpět do lavice s pětkou a napomenutím za žalování a snahu opisovat, nepomůže mu ani to, že si na tu paní učitelku jde ztěžovat panu řediteli. Ten mu navrhne přímo minimálně dvojku z chování a zostudí ho před celou školou. Tak to chodí v normální, slušné škole. Tady a teď je otázka, zda je naše společnost a i ta eurounijní alespoň trošku normální a slušná. Neztrácejme naději, že pořád ještě je ...

Jistěže jsou v naší společnosti i další tací, kteří se snaží pravdy a neoddiskutovatelné skutečnosti obracet naruby, přesvědčovat občanstvo o tom, že černá je vlastně jenom trošku vytónovaná bílá. Manipulační, a to že celkem značně, to je, když se této role ujme, a to zcela nečekaně, někdo, kdo má možnost mediálně masírovat své diváky (kterých setsakra hodně ubývá), jako ještě nedávno poměrně dost oblíbený Jaromír Soukup, majitel a klíčový moderátor tv Barrandov. Jeho názorový veletoč, končící obrácením o stoosmdesát stupňů, byl nepochybně pro jeho diváky, ale i pro veřejnost celkem, překvapením, byť pro pravdoláskařskou peražskou kavárnu zřejmě milým. Prostě se k nim přidal, zanechal, přímo utnul své kritické postoje k naší/jejich ČT, začal se tvrdě vymezovat k politikům, které dřív tak rád zval do svých nekonečných pořadů. A s křížkem zašel za těmi, kteří byli ještě před nedávnem terčem jeho zžíravé ironie až posměšků, např. za jáchcibysta Petr Fiala, co chce pořád mermomocí do Strakovky, je už u něj vítaným hostem, byť se oba zapřisáhávali, že už nikdy ... Inu, i krátký čas dokáže trhat opony.

Jistě, i "tvrďák" Jaromír Soukup ná své nezadatelné právo na změnu názorů, ale to, co se snaží vnutit svým rádoby mediálním šarmem veřejnosti o europoslankyni z postnacistického Německa, která nás tady byla kárat, snažila se nás mistrovat a napomínat se svými udavačskými knechty, želbohu z řad našich, českých europoslanců, už též spadá za tu hranu objektivity, slušnosti a nepodceňování úsudku a informovanosti běžných, obyčejných, řadových občanů. https://www.parlamentnilisty.cz/…/Valka-bossu-Jaromir-Souku…

Tohle si opravdu mohl ten narcis odpustit, o té paní se každý může v otevřených zdrojů přesvědčit, že má tuny žluklého másla na hlavě a její pověst je více jak nevábná.

Inu, zoufalí lidé vskutku dělají namnoze zoufalé věci, ale společnost, veřejnost rozhodně tak zoufalá není, aby jim to, s prominutím, žrala i s navijákem. Může je jenom dílem litovat, ale tím větším, troufám si tvrdit, jimi pohrdat. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.