Klaus zpívá stejně ublíženeckou písničku, jako "poctivý" zastupitel v Horní Dolní

obrazek
28.2.2013 17:41
Demokraticky zvolení senátoři naprosto v souladu s našim právem (kéž by to fungovalo vždy a všude) podali na prezidenta Klause žalobu pro velezradu a on a jemu oddaní se stejně jako právně napadnutý zastupitel z Horní Dolní ohání touhou svých odpůrců po politické mstě.

Přitom právní význam tohoto slova není jen o vyzrazení počtu našich vojáků a ráže jejich zbraní nepřátelské mocnosti, ale i o jakémkoliv konání či nekonání v neprospěch státu, přesněji řečeno, občanů. Stačí se podívat do Ústavy a každý se může přesvědčit, jestli jsou její právně závazné ideály v naší zemi plošně dodržovány. Já si myslím, že kdyby stejně "svědomitě" byla udržována teplota v inkubátorech, pak by se prudce zvýšily počty nepřeživších novorozenců. 

Proč by za tento stav neměl nést právní odpovědnost i prezident opravdu nevím. Vycházím totiž z přesvědčení, že úcta k prezidentskému úřadu nemá být automatická, ale měla by se odvíjet od morálních a profesionálních schopností toho kterého prezidenta. Jako každodenní konzument výsledku jejich vládnutí mám pocit, že takto strukturovaná žaloba mohla být podána i na Klausova předchůdce a je mi v tuto chvíli naprosto lhostejné, že se o mrtvých má mluvit jen dobře, když drtivá většina slušných občanů v řadovém postavení je na principu presumpce viny obviňována z žití si nad poměry a ze zneužívání zdravotního a sociálního systému. A jenom proto, že se jim nechce splácet historické, ale i aktuální zlodějny konkrétních fyzických a právnických osob, tak jsou obviňováni z nedostatečného vztahu k právním principům. A přesně tihle účelově práva dbající "Klausové" si musí přestat myslet, že jim vysoká ústavní funkce až do smrti zaručuje právo na dvojí metr.

Když je slyším jak nám vnucují, že to co bylo ukradeno, musí být vráceno a přitom dnes a denně národ vidí špalíry nikdy nepotrestaných privatizačních šibalů, předražovatelů veřejných zakázek, poskytovatelů a příjemců úplatků, vůči kterým tento princip nebyl a není uplatňován, neboť se náklady za jejich zlodějny, proti smyslu Ústavy a bez jediného odporu i z prezidentského stolce, hodily na ty co nekradli, tak bych si moc přál, abych dostal šanci si před nimi prach obyčejně odplivnout. Ano, z hlediska vyššího principu mravního jsou i naši po-sametoví prezidenti za neutěšený ekonomický stav země a za všudypřítomnou neúctu k morálce vinni a nic na tom nezmění fakt, že podle stejného principu naše soudy nesoudí a jen tak soudit nebudou a proto ani Klaus s největší pravděpodobností souzen nebude. Pro budoucnost naší země by samozřejmě bylo přínosem, kdyby můj pesimismus nepadl na úrodnou půdu.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

heriot

Pane Štváne, já osobně jsem z té žaloby na Klause nějak rozpačitý, moc mi ta velezrada nesedí, je to asi věc osobního pohledu, osobně bych třeba za velezradu považoval třeba spíše podporu amerického radaru v Brdech.

Klaus patří spíše pod obyčejný trestní senát s přiměřeným trestem. Havel by tam přirozeně patřil také, ale ten už je mimo světskou spravedlnost. Ten už může být souzen pouze morálně, když se sám neustále tento amorální člověk morálkou zaklínal.

Bohužel prostě prezidentovi ústava odpovědnost "odpouští", s tím se asi musíme smířit, ale jinak s Vámi do puntíku souhlasím.