Klec nespadla, ale brady některým až pod vesty

zklamání
14.9.2019 07:30
Tak nám Babiše osvobodili, paní Müllerová, na Brusééél! Jakoby bylo skoro až slyšet z těch vzteklých a rozhořčených tváří některých "demokratických" politiků, politologů, komentátorů, novinářů ze sekce presstitutů a aktivistických redaktorů ČT. Především těch, kteří tak urputně bojovali (ten minulý čas je důležitý!) za nezávislost justice a státních zástupců. Těch nejvíc především.

Kdeže jarní vůně jsou, Letná a Václavák! Ten lítý boj za nezávislost státních zástupců (že by opravdu šlo jenom o toho jednoho, toho nejvyššího, ve kterého se ještě upínají naděje?) najednou jakoby neplatil, ztratil smysl, protože oni, ti státní zástupci, rozhodli, no, tak nějak nezávisle na nich, bojovnících pod vojevůdcem v hnědé košilce. Milionchvilkaři se dočkali, máme premiéra, který nerní trestně stíhán, no není to paráda? Anebo skandál? Měřeno úhlem pohledu, že ano ...

On ten úhel se otořil a najednou je všechno jinak. Snad ještě ten NSZ Zeman, ale nic už není tak jisté, jak se to zdálo ještě nedávno, našel se vpravdě nezávislý žalobce, který jim, svrhovatelům vlády a prezidenta nádavkem, hodil do jejich střednědobých plánů doslova vidle. Protože, byť na něm klečela celá Letná, tedy těch údajně 250 tisíc demonstrantů, ale i, původně naše, teď už jen jejich zprivatizovaná ČT, téměř celá politická opozice a všichni ti kolem, zachoval si rovnou páteř a zůstal opravdu nezávislý. On i jeho nadřízený.

Reakce, tak to je vskutku panoptikum naší současné politicko společenské reprezentace a festival pokrytectví, špatně potlačované zlosti až zuřivosti z poznání, že všechno se zhatilo a ty zlovolné, ze zhrzenosti a následné nenávisti zrozené plány prostě nevyšly.

Ta jejich už ČT zase plýtvala, protože musela vymazat předtočenou reportáž o "minulém premiérovi", Piráti se neskrývaně vztekají a zcela zjevně vykazují absťák z neúčinnosti svých koňských dávek udavačství, teda i. To bylo asi drahé zklidňování, mám za to.

Hořkost, pachuť prý ale zůstává u šéfů pidistrabniček z opozice, ve skutečnosti ale jedno velké, obrovské zklamání. Prý respektují rozhodnutí SZ, ale ... A jak je tam to ale potom, tak se všechno předtím maže, že ano. Takže nerespektují, zpochybňují nezávislost žalobce. Ostatně, oni nerespektují ani výsledky svobodných, demokratických a řádných voleb, takže nic nového u nás za posledních pár let.

Vidět a slyšet to panoptikum, ten ansámbl zhrzených a zklamaných tváří, to byla skoro jak antická tragedie, ty rozhořčené projevy, až zajíkající se třeba Jiřík Pospíšilů, takto bývalý ministr spravedlnosti, to on by prý nikdy, nikdy nedopustil, chce vysvětlení myšlenkových pochodů žalobce, až tak!

Neministr ve zklamané naději z ČSSD Šmarda, no tak to byl nádherný proletářský proslov, odsudek miliardáře, který prý pro kratochvíli svých dětí jim postaví luxusní farmu, to teda by se mělo, prý, zarazit, protože jsou i chudí, potřební, ... Ale nemá se nikdo k té kauze nijak vyjadřovat, není to vhodné, čárka, on ale nepovažuje jednání Babiše za etické, i když respektuje ... bla bla bla. To jeden nevymyslí, vskutku.

Jako taková perlička, kterou nám předvedla jejich už ČT, byly názory na kauzu, které "moudře" sdělovala paní Vladimíra Dvořáková, bývalá předsedkyně Akreditační komise České republiky, která svého času srdnatě obhajovala praktiky na Plneňských právech a všechny ty zrůdnosti, podvody a manipulace s tituly a délkou studií politiků byla schopna obhájit jenom tím, že není politická vůle odebrat Plzeňským právům akreditaci, byť podvádějí, což vyloženo jednoduše bylo přikrývání těch podvodů a zvěrstev. Tak tato paní tomu dala korunu, když v podstatě odsoudila a zpochybnila rozhodnutí SZ v kauze Čapí hnízdo. Zrovna ona!

Inu, smutný politický kabaret, tragická estráda kolem této kauzy, kterou rozjíždějí zklamaní politici a ti kolem, to bude ještě milion různým komentářů, nerespektujících respektů, odsudků, zpochybňování, hledání jiných prohřešků, ať už skutečných nebo smyšlených. Protože cíl, meta je jasná - Babiše odstranit, svrhnout, dostat ho do klece. Nepůjde-li to takto, zkusí se jiný způsob.

Teď se teprve začne zase bojovat za nezávislost nejvyššího státního zástupce, protože času moc už není a je třeba ošéfovat tu jeho nezávislost, to je jejich poslední naděje, alespoň v této smyšlené, umělé kauze.

Nuda ani klid na domácí politické scéně nám teda nehrozí. A to ještě neřešíme, jak nám doporučuje kdekdo odvedle, světový mír.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Zatím ještě naštěstí snad ještě žijeme v jakési, byť obskurní  realitě. Zhovadilého virutálně imginárního světa navrhovaného například jedním z vyvolených světových oligarchů Elonem Muskem a podobnými namyšlenci, aplikujícícími na nás jimi vytvořené umělé zblblé inteligence a podobné nesmysly, se snad nedožijeme. Očipované občanské průkazy však nám již tikají v kapsách od reálných peněz již  poněkud vyprázdněných.

klokan

  Překlep.

Jiří Volný st.

Tentokrát musím ČT24 pochválit. Nejen že uvedla kritéria pro posouzení střední firmy, keré jsou tato: Maximálně 250zaměstnanců a výše majetku maximálně 43miliónů Eur. Další podmínkou je výše ročního obratu, ale bohužel tu jsem zapomněl a není v našem případě významná, neboť ji společnost Čapí hnízdo zdaleka nedosahuje.  Minule jsem psal o tom, že osobně bych nikdy firmě, která buduje kongresové centrum za miliardu, dotaci pro střední podnik nepřidělil. Avšak kritéria EU byla natolik rozšafná, že se Čapí hnízdo do mezí v pohodě vešlo. Pochopitelně chválím Růženu Chrastekovou za její postřehy, ale já osobně jsem měl potěšení z vnitřního boje čelných představitelů opozice, kteří se zmítali v smrtelné křeči mezi dogmatem nezávislé justice na jedné straně a zarputilostí mávat klackem Čapí hnízdo na straně druhé.

Dále chválím ČT24 za uvedení vystopení A.Babiše z března 2016. Kromě známých věcí mne zaujal fakt, že i kdyby byl vlastníkem Čapího hnízda AB osobně,tak by podle kritérií EU měl na dotaci nárok. Odbočím a uvedu výrok předsedy sněmovny Radka Vondráčka, který na ČT24 uvedl, že pokud by Čapí hnízdo vlastnil Agrofert, tak by mohl dostat z některého jiného operačního programu až 120miliónů Kč. Důležité je i to, že v době, kdy A.Babiš přednášel svou obhajobu ve sněmovně, byl předmětný operační program vyčerpán pouze z 90%. A s velkou pravděpodobností nikdy zcela vyčerpán nebyl. Nezanedbatelné je i to, že zmíněný podnik STÁLE poskytuje služby v oblasti cestovního ruchu, je navštěvováno četnými školami a ztráty které jsou ročně až 50miliónů, hradí Agrofert ze svého zisku. V žádosti o dotaci bylo, bez zatajování, uvedeno, že Agrofert je něco jako generální partner a vlastně i ručitel za úvěry projektu.

Znovu opakuji svou úvahu, že pokud by se vyšetřovatelé a státní zástupci měli zabývat všemi dotacemi z daného operačního programu, které například převyšovaly deset miliónů a po pěti letech objekty změnily majitele, tak by zřejmě zcela vyčerpali svou kapacitu na mnoho let dopředu.

Na TV Seznam jsem si letmo přečetl rozhorovor s hlavní obžalovanou v kauze Čapí hnízdo - paní Majerovou. Proč se o tom zmiňuji, protože mnozí se podivují, také vysoce postavení právníci, nad skutečností, že se vyšetřovatel a státní zástupce kauzou zabývali téměř čtyři roky. Moje hypotéza je taková, že oba čekali, nechci napsat doufali nebo tlačili, na to, zda se paní Majerová zlomí a začne svědčit proti A.Babišovi nebo ne. Dotyčnou paní údajně dohnali na pokraj katastrofy, kterou zachránili děti na poslední chvíli. Čekám, že se s dotazem, ve věci paní Majerové, obrátí sdělovací prostředky na představitele opozice. Jaký podíl své osobní viny na štvanici na zmíněnou paní asi přiznají?

A pro pana Moskalíka dodávám, že všeobecně nemám rád podnikatele a naše česko-slovenské bratry a sestry tiéž, až na čestné výjimky.

Růžena Chrastekova

Dobrý den pane Moskalíku,

a víte že ani ne. Prostě realita 

klokan

Fan Club Andreje Babiše ?

Lubodoc

Ale s čím nyní ti vyřválisti potáhnou sedmnáctýho listopadu,když jim do plánů hodil Šaroch vidle. A nyní by měl Babiš na všechny ty lháře a pomlouvače z řad umělců,politickejch zombií a ostatních štváčů podat trestní oznámení o pořádné odškodnění.To by musel takovej Hrušínskej prodat to svý divadýlko a na zbytek si vzít půjčku.Nabídek je dost.