Knížák si hraje na vlastence, přitom uvažuje jako hlupák, jemuž není rovno!

obrazek
31.12.2012 14:59
Někdejší ředitel Národní galerie, profesor Knížák, na otázku, co by přál sobě, České republice a jejím občanům do nového roku 2013, odpověděl takto: "Přál bych si zákaz komunistické strany a vývoz zuřivých komunistů na Kubu, mohli bychom přibalit i nějaké socany. Přál bych si jasnou a nekompromisní pravicovou vládu, ne klubko mocichtivých straniček. Přál bych si, aby klasické lidské hodnoty, jako je úcta, důstojnost, hrdost a pokora, získaly zase místo v naší společnosti, která zplebejštěla do vulgarity a primitivismu a dává to všude najevo."

Knížáka dlouhodobě vnímám jako člověka, který dvakrát nepřemýšlí, jestli jeho názory mají hlavu i patu. To se týká i této jeho odpovědi. Pokud bych za hlavu považoval Knížakovo přání, aby klasické lidské hodnoty (kdy u nás skutečně vládly, což je úplně něco jiného, než že se jimi jen sametově oblbovalo), jako je úcta, důstojnost, hrdost a pokora, získaly zase místo v naší společnosti, která zplebejštěla do vulgarity a primitivismu, pak za patu nemohu považovat jeho přesvědčení, že by se tak automaticky stalo po zákazu KSČM a vývozu zuřivých komunistů na Kubu, ke kterým by přibalil i nějaké socany. Jeho přesvědčení má totiž stejně poťapanou logiku, jako když by si podváděný manžel myslel, že svoji promiskuitní manželku napraví tím, že otráví její předešlé milence a ty současné a budoucí by nechal žít.

Zkrátka a dobře. Jestli si profesor Knížák skutečně myslí, že se naše republika postaví morálně, logicky vzato, i finančně na nohy, když se zbaví komunistů a pár socánů a naší zem bude nadále "opečovávat" jen to, co je Klausovsky pravicové a s ním spojené tunelování a beztrestné rozkrádání naší republiky, aniž by bylo, Husákovsky řečeno, otravováno vším, co něje pravicové, tak je to zapšklý ideologický hlupák, kterému není rovno. 

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Je to hlupák, nechápu jak mohl dostat titul profesora.