Koaliční opozice a arogantní jájistka Maláčová

maláčová
10.6.2019 14:48
Je neuvěřitelné, co vše musí snášet premiér Babiš v posledním období. A to nejenom od oficiálních opozičních politiků, sprostě a vulgárně řičících aktivistů, podněcujících nenávist k němu na náměstích při nesmyslných a stupidních demonstracích proti něčemu, co se nestalo a nestane, ale i od tzv. koaličních partnerů ve vládě.

Že by kabinet, vláda jako celek měla táhnout za jeden provaz, koordinovat rozumně interně a následně subordinovat svoji práci a výstupy navenek, je naprosto přirozený a logický stav normálně fungující instituce, natož vlády státu. Naše vláda sice funguje a má dobré výsledky, přes všechny ty zlovolné pomlouvače a jejich nehorázné lži o opaku, ale určitě by to šlo klidněji a ve větší pohodě, nebýt některých (skoro všech) ministrů nominovaných sociálními demokraty. Ti totiž mnohdy jednají a projevují se spíše jako opozice ANO a premiéra Babiše. Lakonicky a zjednodušeně řečeno, podrážejí mu nohy, kde mohou a navíc se k němu chovají až drze arogantně.

Rozhodnutí vítěze voleb vzít do vlády katastrofálně ve volbách propadlou ČSSD, se jeví čím dál, tím více jako rozhodnutí zoufale špatné. Personální politika, výběr spolupracovníků vůbec je nebezpečnou Achilovou patou našeho premiéra.

Uřvaná, uječená až ministryně práce a sociálních věcí, si často vskutku nevidí do úst, její veřejné projevy mnohdy vykazují známky arogantní, agresívní namyšlenosti a odpuzující sebestřednosti. Já já já, jenom já, všechno je má práce, mé návrhy, mé rozhodnutí ... Ta šílená nespolupráce, nekolegiálnost a to vše zabalené v populistických, v podstatě lživých, všechno všem slibujících výstupech, z ní až kape. Sólistka, neschopná spolupráce a nepřístupná pragmatickému předprojednávání svých, mnohdy až stupidně líbivých nápadů, které ale téměř vždy stejně musí zkorigovat.
 Neschopná podrobně zmapovat detaily nákladů na sociální politiku, jenom řvoucí o další a další miliardy, které se ztrácejí v černých dírách, převážně politických neziskovek, ale i těch sociálních, pozvolna se politizujících, církevních, které navenek hlásají dobročinnost, ale natahují své nenechavé pařáty ke státnímu měšci, aby pak mohly vykřikovat, jak se starají sami o potřebné. Lež jak věž, každý hrnek čaje, který těm potřebným podají, si nechají od státu, Maláčové, třikrát zaplatit. A ta jim to blahosklonně dá, nasype jim tolik, o kolik si řeknou. Aniž by provedla jakoukoliv analýzu, prověrku, rozbor té "potřebnosti". Rozdává, slibuje, schvaluje - vždyť co, ona si to, myslí si, může dovolit.

Rozhodnutí premiéra nediskutovat se samozvaným, nedostudovaným a zcela zjevně řízeným, primitivně sprostým tribunem pomatených demonstrantů, kteří ani nevědí, za co vůbec demonstrují, ale o to hlasitěji vulgárně nadávají premiérovi a prezidentovi republiky, je rozumné a státnické. 

Ne tak pro ministryni Maláčovou, která, sama arogantní až na půdu, agresivně až sprostě, nekolegiálně a bez jakékoliv známky subordinace, nazývá svého nadřízeného pejorativně "arogantním mistrem světa". Je to nehoráznost a neuvěřitelná drzost. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministryne-Malacova-Kdyz-se-politik-chova-arogantne-drive-nebo-pozdeji-se-mu-to-vrati-584789?fbclid=IwAR1gymdQQ5VbteUu3T5UHiElu9tsi4tdaDEGWrbN2kqLj7emsyYBNAcnBVk

ČSSD svojí činností a výstupy, kdy si hraje svoji vlastní, oddělenou politiku, se jeví jako trojský kůň opozice ve vládě. Premiér si, žel, zase přivedl do Strakovy akademie několik Teličků s kudlami v kapsách a měl by si proto hodně krýt záda.

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.