Komik Hamáček

clovn
25.2.2018 14:47
Novopečený předseda ČSSD dnes zavítal do pořadu Václava Moravce. Potvrdil tam, že pod jeho vedením se sociální demokracie neobrodí.

Jan Hamáček divákům sdělil, že účast stíhané osoby ve vládě je pro ČSSD zásadní problém a rozhodně se usnesení revokovat nechystá. Zopakoval, že nejprve budou zástupci strany s ANO vyjednávat o programových shodách a až pak dojde na personálie, včetně oné záležitosti vlády bez A. Babiše. Chápu, že chce Jan Hamáček v očích jistých politických kruhů i nadále vypadat, jako ten demokraticky správný, avšak svým dalším vyjádřením, kdy uvedl, že pokud chce někdo dosáhnout kompromisu, tak musí dělat ústupky ze sebe udělal kašpárka!

Předseda ČSSD se natolik dlouho pohybuje v politice, aby věděl, že ANO bez Babiše neexistuje a že A.Babiš předsedou vlády bude i kdyby měli "všichni puknout". Navíc z vyjádření o nezbytnosti kompromisů plyne, že si pan Hamáček neuvědomuje, jak nicotnou váhu má volební zisk ČSSD v parlamentní aritmetice. A. Babiš ČSSD k vládnutí nepotřebuje, sociální demokracie ke svému dlouhodobějšímu zviditelnění však hnutí ANO s Babišem v čele ano! 

Však komu není rady, tomu není pomoci. Výkřiky, že ČSSD buď bude ve vládě (bez Babiše), anebo bude v opozici se nejstarší politická strana stává směšnou. Stejně tak směšná a kamuflující jsou a budou všechny názory tuto mylnou tezi bránící. 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jan-vysocina

Vyjádření Hamáčka jen potvrzuje, že se předsedou nestala výrazná osobnost. Je spíše pouhý papoušek cizích názorů. On nechápe, že tu jsou i jiné politické síly, které mohou s Babišem uzavřít vzájemně výhodný obchod. Dokonce to pro Babiše bude lépe stravitelné než s Hamáčkem.