Komisaři zvenku nám zase radí, známkují nás a dělají z nás nesvéprávné hlupáky

ty komisař
12.11.2019 08:13
Ale i někteří domácí snaživci, zase lokajové cizích mocností a uskupení. Vracíme se v kruhu do dob minulých, kdy se jezdili sovětší komisaři a "vychovávali" zdejší soudruhy, jak a co máme dělat.

Ty reminiscence, neblahé vzpomínky, vyvolávájí "moudra", kterými nás oblažuje, mimo jiných, rádoby odborníci na politiku přímo světovou, kteří se sešli na jedné z mnoha chytrých konferencí k nastalému výročí listipadu 89. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zasekli-jsme-se-v-narodnim-state-misto-abychom-presli-ke-kontinentalnimu-Na-debate-k-30-letum-svobody-zaznivaly-hodne-radikalni-vize-603007

A plká se a plká. O tom, co jsme, co nejsme, jací bychom měli být, jak jsme se nevyrovnali s minulostí, jací jsme a nejsme demokraté a vůbec - jak té demokracii nerozumíme, jak podle jí neumíme žít.

Naštěstí tyhle žvásty, které oni sami vydávají za strašlivě chytré, zapadnou do zapomění a běžného občana, věřme, nebudou obtěžovat a také, co si budem povídat, urážet, pohoršovat, protože nebudou mít žádný dopad na jeho běžný život. Doufejme.

Podle nějaké profesorky z Německa (sic!), politologa z USA, kdysi Čecha Pribáně, co žije v Británii, ale i Kňažka ze Slovenska, jsme se doposuď nevyrovnali s totalitou a furt, pořád musíme bojovat za demokracii. Dokonce ten americký politolog má za to, že „ve střední Evropě probíhá občanská válka mezi různými dědici revoluce v roce 1989. A nejvíce z toho v současné době těží populisté„. Až tak.

Žvásty o naší nezralosti, neschopnosti, nevyrovnanosti, bla bla bla, které nám sem přišli sdělit tihle mudrlanti, si mohou vetknout za svoje chytré kloboučky, ono je to zase jenom o tom, že tady nejsou v čele státu politici, kteří jim vyhovují a kteří se poslušně klanějí západu, EU a USA, kteří jsou jejich bezmezní posluhové.

Korunu všemu tomu žvanění nasadil nějaký domácí ekonom, oikofob (aikofobie = "V českém prostředí ji definoval Rudolf Kohoutek jako „záporné životní pocity, strach, odpor až averze a nenávist vůči vlastnímu domovu, vlasti, národní kultuře a duchovnímu dědictví vlastní společnosti“), kterému není po chuti, že jsme "se zasekli na myšlence národního státu a je otázka, zda je česká společnost schopna překonat národní stát a přejít ke kontinentálnímu." Však jo, přec Merkelová už to říkala - musíme se vzdát vlastní suverenity, ...

Kam nás to chtějí zase nesměrovat, komisaři zvenku, ale i domácí podržtaškové? Zase máme poslouchat, jak jsme neschopní, malí, nevyzrálí, nevyrovnaní, etc?

A aby toho nebylo málo, zase si zapolitizoval Rychetský, předseda Ústavního soudu. Jsme, dle něj, málo humánní, jsme nacionalisté, máme v sobě etnickou sebezahleděnost, xenofobii až. Málo se tulíme k EU (a posloucháme jí), nespravedlivě, pejorativně označujeme Pražskou kavárnu, také vyjevil, že demokracie není jenom vláda většiny, to je špatně! Vláda práva je to pravé ořechové. A na právní výklady má právo menšina. Až tak - zase! (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Pavel-Rychetsky-lamentova…).

Ze slov pana Rychetského zase čouhá, jak sláma z bot, jeho osobní, hluboká nespokojenost se současným vedením státu, z výsledků svobodných a demokratických voleb. I těch prezidentských.

Tady se postupně, opravdu tou salámovou metodou, demontuje demokracie. Pokud i předseda Ústavního soudu řekně "tradiční vláda opírající se pouze o momentální většinovou vůli si nesmí činit nárok na absolutní legitimitu. Ani zřetelně a demokraticky vyjádřená většinová vůle nemůže z nikoho učinit výlučného držitele pravdy“, což je účelově pojmenovaná definice pravdy (protože pravda je jenom jedna) a jedním dechem popření práva vlády většiny, je to špatně.

Najednou se vyrojily z několika stran žvásty o nějaké občanské společnosti, která má prý větší práva, než volba většiny v řádných, demokratických a svobodných volbách.

Co to je ta občanská společnost v demokratickém systému? Ta ulice, ti demonstranti na Letné, kterých je marginální menšina? Co ti ostatní, ta většina, co jejich volba?

O co se tady hraje? Že by o absolutní převzetí moci těmi, kteří vsadili na tu pofidérní občanskou společnost, reprezentovanou Milionem chvilek nenávisti k pravé demokracii, bez přívlastků?

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.