Konopná problematika - pro registrovanou a regulovanou samoléčbu dávno existuje v Čechách systém

obrazek
28.9.2014 20:25
...jehož autorkou je bylinkářka a chemička na slovo vzatá, paní Bushka Bryndová, aktivistka na poli zpřístupnění konopí pro nemocné a většího rozvoje konopářského průmyslu /neobsahujícího THC/ - je to velká smůla, že jí nebyl dán prostor, protože škála jinak neléčitelných chorob, na něž konopí zabírá, je velká, od Crohnovy choroby a lupusu, přes zmírnění obtíží u ostatních autoimunitních chorob, jako je například roztroušená skleróza, až po normalizování hladiny cukru u diabetiků a pomoci u astmatiků a alergiků. Konopí ale nemá využití jen v léčbě, co do produkce celulózy překonává několikanásobně normální les. Známá je také léčba rakoviny Ricka Simpsona jeho (nepřesně řečeno) konopným olejem. česky spíše výtažkem - univerzálnost přípravku Fénixovy slzy (přesnější název) - též pro zdraví mozku a cév a pomoc konopné masti při bércových vředech a různých bolestech, plísních a ekzémech, ba dokonce i glaukomu. V Itálii mezitím již ve dvou krajích pěstují naveliko konopí pro své nemocné a v kraji Benátsko jej dokonce poskytují nemocným zdarma - ale hned po první sezoně zjistili, že potřebují osít větší plochy. Zde je návrh regulované samoléčby, jak jej zkoncipovala paní Bryndová, i se zdrojem, kde původně vyšel. Bohužel pro nemocné, co se týká legislativy, vrátili jsme se před rok 1997 a není povoleno si pěstovat ani jednu kytku sám. V pozadí jsou patrně čachry s licencovaným pěstováním pro drahé kliniky hlavních lobistů. Mezitím ale režim zakázal veškerou alternativní medicínu provozovanou nelékaři. Aleš Kynčl: .konopíčko náramně funguje na zánětlivé, degenerativní onemocnění páteře . .. ..absolutně utlumí zánět bez vedlejších účinků . Nedávno se zjistilo, že tentýž přípravek z marihuany a konopí pomáhá též při chronickém obstrukčním onemocnění plíc. Pozor ale - onen Hemp oil Ricka Simpsna, či Fénixovy sly, jež si můžete sami vyrobit, jsou velmi koncentrované, několik kapek vás může zabít.

 

 

K alternativní medicíně:http://www.osud.cz/cesky-rezim-v-tichosti-zakazal-praktikovani-alternativni-mediciny-nelekari-ta-v-cr-tedy-konci a takto se organizuje policejní zákrok, aby s likvidací alterntivců úředníci neměli moc práce: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecek-vytahl-do-boje-s-sarlatany-ve-zdravotnictvi-Nahlasit-je-muzete-na-specialni-adrese-325890 

http://www.hotlines.cz/konopi-a-rakovina-pro-soud-a-urady-prohlaseni-dolozeno-s-overenym-podpisem-s-identifikacnimi-udaji/

Publié le 24 May 2012  by encod 

Návrh registrované samoléčby konopím

Zdroj: Bushka.cz

23. května 2012

Bushka BryndováAll the versions of this article: [slovenčina][English] 


10
 V průběhu moderované diskuse se zástupci politických stran dne 5. května v rámci Million Marihuana March 2012 v Praze jsem navrhla způsob, jakým zavést v ČR samoléčbu konopím coby doplňující alternativu k vládnímu návrhu farmaceutizace konopí. Považuji současný stav, kdy se nemocní lidé léčí konopím ve strachu z policie a soudů, za neslučitelný s právním státem. Mohlo by se tedy zdát, že současný vládní návrh zákona, který má učinit konopí dostupným na předpis, vychází vstříc potřebám společnosti a zlepší život občanů ČR. Bohužel, zdá se, že opak je pravdou, a že tato snaha našich zákonodárců místo úlevy přinese jen hořké ovoce 0a zklamání.

Předkladatelé návrhu zákona mylně tvrdí veřejnosti, že měsíční cena léčby bude 700-1500 Kč. Ve skutečnosti však bude taková léčba stát víc než desetkrát tolik, a protože nebude hrazená pojišťovnou, drtivá většina těch, kteří by ji potřebovali, nebude na ni mít peníze. A vládní protidrogový koordinátor už nyní přes média vyhrožuje nemocným lidem, že až tento zákon vejde v platnost, všichni kteří si nadále budou pěstovat konopí pro vlastní léčbu, budou automaticky považovaní za narkomany a podle toho s nimi bude policie a soudy jednat. Navrhuji, aby se ulehčila situace těchto nemocných lidí a zákon jim po zápisu v celostátním registru umožnil pěstovat si beztrestně konopí pro vlastní léčbu v rozsahu stávající dekriminalizace tj. 5 samičích rostlin.

Desetitisíce nevinných zločinců

Dnes je patrné, že napříč politickým spektrem se dosáhlo souhlasu s využitím konopí pro léčebné účely, takže je třeba najít praktická řešení, jak to uskutečnit. V současné době jsou v ČR celé desítky tisíc nemocných lidí léčících se úspěšně konopím, které si sami pěstují. Tito občané se nedopouštějí žádného trestného činu, protože konopí nezneužívají, ale naopak si jím udržují své zdraví v co nejlepším stavu. Většinou se jedná o starší lidi a chronicky nemocné pacienty s autoimunitními a neurodegenerativními chorobami, kteří často patří mezi sociálně slabé, protože jejich možnosti výdělku jsou omezené špatným zdravotním stavem. Jejich situaci je třeba zregularizovat, protože není možné, aby v netotalitní demokratické zemi žily ve strachu z policie desetitisíce lidí, kteří nic špatného nečiní, ale jen pečují o své zdraví, a přece jsou za to státem kriminalizovaní.

Tato situace je světový unikát, protože nikde ve světě se pěstování konopí pacienty pro léčbu a ostatně ani pro rekreační účely tolik nerozmohlo jako v ČR. Proto je potřeba tuto situaci zohlednit a upravit náležitě legislativu. Ať je navrhovaný program konopí v lékárnách schválený, ale v takové podobě, aby neměl monopol, a hlavně se pak nesmí zneužít k ještě většímu pronásledování lidí, kteří si konopí pěstují pro léčbu. Souběžně s ním je proto potřeba depenalizovat (učinit beztrestným) omezené pěstování pro samoléčbu, například podle následujícího návrhu registrované samoléčby.

Beztrestné pěstování a držení konopí pro vlastní léčbu

Vzhledem k velkému nedostatku lékařů se znalostí léčby konopím navrhuji, aby samoléčba konopím primárně nepodléhala dobrozdání lékaře. Zájemci o samoléčbu by se zapsali do registru vedeného např. při ministerstvu zdravotnictví. Taková registrace by jim zaručila, že pokud by na jejich pěstování někdo upozornil policii (jak se často stává), policisté by neměli povinnost konopí pacientovi sebrat, jak je tomu dnes, ale počkali by na výsledek lékařské prohlídky u některého z akreditovaných lékařů farmaceutizačního programu. Tento lékař se znalostí léčby konopím by určil, zdali dotyčný samoléčitel opravdu trpí nemocí, které konopí pomáhá. V případě kladného výroku by policie neměla dál pacienta obtěžovat.

Nemocní lidé nemají důvod se skrývat, když získají jistotu, že jim policie nesklidí konopí a nepřijdou tak o svůj lék, který se dá ve venkovních podmínkách vypěstovat jen jednou za rok. V zájmu usnadnění zapracování mého návrhu do stávající legislativy navrhuji omezit počet rostlin na 5 (definováno jako 5 kvetoucích samičích rostlin, nepočítaje nedospělé rostliny a samce).

Registrace samoléčitelů by měla stát nějaký rozumný roční poplatek (např. 500-1000 Kč), kterým by se pokryly náklady na vedení registru. Pokud by byl poplatek 1000 Kč, měl by pacientovi jednou za rok poskytnout možnost chemické analýzy obsahu účinných látek v pěstovaném konopí, aby samoléčitel věděl, čím se léčí. V případě nižší sazby za registraci, by pacient měl mít obdobný nárok na analýzu za rozumnou cenu (do 500 Kč), zajištěnou SÚKL nebo novou státní agenturou pro konopí. Registrovaný samoléčitel bude muset souhlasit s podáváním zprávy každých 6 měsíců o svém zdravotním stavu a používaném konopí orgánu spravujícímu registr.

Registrovaní samoléčitelé by měli mít právo sdružovat se do konopných klubů, kde by si mohli pohromadě pěstovat a zpracovávat konopí pro svou léčbu. Pro nemocné se sníženými motorickými schopnostmi nebo celkově příliš slabé a fyzicky neschopné vypěstovat si své vlastní konopí, by v nich pěstovali a zpracovávali konopí ostatní pacienti, kteří jsou na tom lépe. V rámci takových klubů by se pak pro jeho členy připravovaly masti, oleje, tinktury a výtažky a prováděla by se osvěta o samoléčbě i pro širší veřejnost. Prostřednictvím těchto klubů by se mohl provádět pravidelný sběr dat o léčebných účincích konopí podepřených analýzou užívaného materiálu, který by zajisté velmi dobře využil i státní program farmaceutizace konopí. Činnost klubů konopných pacientů by vedle zlepšení kvality života jeho vlastních členů prospěla i obecné znalosti o účincích léčby konopí - jejich funkce by byla prospěšná pro celou společnost.

Cena léčby konopím

Předkladatelé návrhu zákona, který má umožnit předepisování konopí lékařem a jeho výdej v lékárnách lživě tvrdí veřejnosti, že měsíční léčba bude stát 700-1500 Kč. Je známo a obecně přijímáno, že průměrná dávka konopí při léčbě je 1-5 g/den, takže výše udaná cena léčby by odpovídala 20 Kč/gram. Přitom v dokumentu expertní skupiny, která návrh připravovala, se přímo uvádí: "Pro Českou republiku, cena za gram léčebného konopí by byla vyšší než 80–130 Kč za gram a nižší než 200 Kč za gram."

A co říct na dostupnost u přípravku pro léčbu konopím jako je dovážený ústní sprej Sativex, u něhož při nákupní ceně od výrobce stojí měsíční léčba 8-16 tisíc korun (250 liber za 20 ml - doporučená cena od výrobce) – kolik myslíte, že se u nás najde pacientů s roztroušenou sklerózou, kteří budou moct platit takový obnos za léčbu bez úhrady pojišťovnou?

Skutečná cena léčby v případě dostupnosti českého konopí by tedy byla řádově desetkrát vyšší. Vzhledem k tomu, že náměstek ministra zdravotnictví Martin Plíšek prohlásil, že konopí v lékárnách NEBUDE pacientům proplácené zdravotními pojišťovnami, je tedy zřejmé, že na takovou léčbu nedosáhne drtivá většina populace, především v seniorském věku, která se dnes již konopím sama léčí prakticky zdarma.

Pokud se konopí pěstuje venku nebo ve skleníku, jsou náklady zanedbatelné, stačí slunné místo, dobrá zemina a potřebná hnojiva jako koňský hnůj či slepičince se na venkově seženou zadarmo. U mnoha nemocí pomáhá i slabší konopí vyšlechtěné z ptačího zobu, jehož semena se seženou zdarma. Jak chce stát odůvodnit nemocným, kteří se vlastním vypěstovaným konopím úspěšně léčí, že musí přestat pěstovat a místo toho si lék kupovat za cenu černého trhu? Vždyť tak by se nechoval ani ten nejsprostší drogový dealer!

Vládní návrh konopí do lékáren

Sněmovní tisk č. 590/0 s návrhem farmaceutizace konopí, který půjde začátkem června do 1. čtení, uvádí varianty 1 a 2 s tím, že v obou variantách se bude konopí nejméně první dva roky dovážet, takže pacienti zaplatí ceny na světovém trhu. Na sněmovním webu je ke stažení ve formátu PDF dokument pracovní skupiny návrhu farmaceutizace konopí "Pěstování léčebného konopí – analýza zahraničních zkušeností z regulačního a ekonomického hlediska". V dokumentu se přímo uvádí cena plánovaná při domácí produkci konopí, která je lehce pod světovými cenami. Hlasovat se bude o dvou verzích návrhu, první počítá jen s dovozem konopí pro léčbu, zatímco podle druhého návrhu by se první dva roky dováželo a potom pěstovalo v ČR.

Světové ceny konopí (200-250 Kč/gram) jsou uvedené v přehledné tabulce v dokumentu a jsou ještě vyšší než ty navrhované pracovní skupinou pro Českou republiku (80–130 Kč až 200 Kč za gram). Přímo se v něm uvádí, že v zahraničních modelech se cena indoor léčebného konopí pohybovala mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou konopí na černém trhu. Je tedy zjevné, že předkladatelé zákona farmaceutizace konopí se ve svém odhadu ceny léčby buď hrubě zmýlili, nebo prostě lžou, protože za dvacku korun českých se na světovém trhu gram léčebného konopí nenakoupí, ale spíše se nakupuje za ceny černého trhu s marihuanou.

Předkladatelé návrhu se ohánějí izraelským modelem, ale tam konopí pěstují dobrovolnické organizace, ne ziskové firmy. Léčba tam byla donedávna zcela zdarma a nyní ji při velkém počtu pacientů (přes 7500) sice zpoplatnili, ale stojí méně než desetinu životního minima. Navíc vládní návrh zákona počítá s omezením předepisování konopí pro pár tisíc pacientů, zatímco v současnosti jsou v ČR už celé desítky tisíc nemocných lidí samoléčících se úspěšně konopím. Celý tento projekt konopí výhradně do lékáren mi zavání tunelem, pro nemocné lidi z něj nic dobrého nekouká, změna legislativy však umožní otevření soukromých klinik, kde se bude draze léčit konopím. Existuje jediný způsob, jak tomuto projektu dodat důvěryhodnost - povolit souběžně jako alternativu pěstování pro samoléčbu. Můj návrh vyhovuje i mezinárodním dohodám, které po signatářských státech žádají, aby si své legislativy upravily tak, že konopí nebude volně dostupné, ale s nějakým omezením. V mém návrhu tuto politiky do nekonečna omílanou podmínku splňuje povinnost registrace k samoléčbě.

Léčba konopím bez předpisu

Lékařů, kteří mají znalosti a zkušenosti s léčbou konopím je u nás méně než prstů na jedné ruce. Jak budete po obvodních nebo i specializovaných lékařích chtít, aby konopí předepisovali? Na základě čeho? Na léčbu konopím lidé reagují velmi individuálně a navíc není konopí jako konopí, musíte se v něm vyznat. Mnozí z pacientů, kteří se konopím už dlouhá léta léčí, vědí o léčbě konopím víc, než všichni čeští lékaři dohromady. Někteří z nich si už po dlouhá léta pěstují své odrůdy, které jim pomáhají, a v případě, že by si konopí kupovali v lékárně, nemuselo by jim ani pomáhat, protože bude mít jiné složení než to jejich. Za těchto okolností je konopí výhradně na předpis naprosto absurdní a pro pacienty škodlivý koncept. Slepý povede jednookého!

Velká část nemocných, kteří se v současnosti konopím léčí, o tom informují svého lékaře. A zbytek by to také udělal, kdyby se nebál, že je lékař udá policii nebo je bude považovat za narkomany. Pokud se taková samoléčba stane legální, drtivá většina pacientů bude pod lékařským dozorem a naši lékaři tím získají jedinečnou příležitost čerpat z poznatků a zkušeností těchto pacientů a rozšířit si obzory.

Registrace by pacientům dala možnost nechat si své konopí jednou ročně zanalyzovat za rozumnou cenu, takže budou přesně vědět, čím se léčí. Registr by se mohl využít i pro sběr dat o užívaném konopí a výsledcích jeho použití při léčbě od velkého množství pacientů, což by bylo přímo nebeskou manou pro oficiální výzkum léčebných účinků konopí.

Riziko zneužívání systému samoléčby

Rekreační uživatelé konopí si dnes pěstují 5 rostlin bez velkého rizika, a když jim policie konopí sklidí, dokážou si ho sehnat od kamarádů nebo na černém trhu - tak proč by na sebe zbytečně upozorňovali registrací, kterou můj návrh předpokládá? A pokud se prokáže, že registrovaný pacient své konopí prodává, ztratí registraci i právo ji obnovit.

 

Tento systém registrované samoléčby má jednu obrovskou výhodu - nejsou v něm žádné velké peníze, které by stály za to ukrást!

http://www.encod.org/info/Navrh-registrovane-samolecby.html 

Medicinální olej Ricka Simpsona - aka Fénixovy slzy: http://www.youtube.com/watch?v=KZXGH6mYr3Y na českém netu jaou ale i sofistikovanější postupy - a česky.

O Fénixových slzách: https://www.youtube.com/watch?v=1DaJSgUpiXA&feature=youtu.be

Je neuvěřitelným zločinem proti lidskosti, že je rakovina označována za nevyléčitelnou nemoc. Zbytečně umírají tisíce a tisíce lidí i přes upřímnou snahu lék...

Co cannabis léčí a jak: 

  

Cannabis cures wheel

Konopí - promluvme si

hypertext na občanskou iniciativu promluvme si o konopí: http://weedliketotalk.wix.com/wltt 

Uruguay legalizovala jako první stát světa marihuanu:

Uruguay legalizovala marihuanu

 

kanabinoidy léčí

 Léčba nádoru mozku osmiměsíčního pacienra olejem z kanabis,výtažkem: 

kanabis - léčba nádoru mozku
Dušan Dvořák článek

 Dušan Dvořák: Rekord podzimu. Právě mi přišlo sedum dopisů s pruhem. Průměr je dva až tři dopisy denně. Uf. Zaměstnávám tak tisíc úředníků této země. Absolutní rekord byl letošní březen. 12 dopisů s pruhem za den.

V Olomouci na Univerzitě Palackého začala před 60 roky světová věda cannabisterapie. Dne 10.prosince 1954 proběhla konference Konopí jako lék 

Právní situace pro občany používající Cannabis k léčbě je nejhorší od roku 1989.  

leno bez hlášení úřadům do 100 m2/osobu od 20.5.2004. Zdroj: Novelizace § 29 zákona o návykových látkách (dále jen ZoNL) zákonem č. 362/2004 Sb. Zdroj práva EU: Soudní dvůr EU, č.j. C 59/11 (Association Kokopelli proti Graines Baumaux SAS).
2. Získávání, skladování, zpracování a distribuce Cannabis bez omezení obsahu THC v Cannabis bylo fyzickým a právnickým osobám povoleno bez hlášení úřadům k účelům pokusnickým a průmyslovým do 1. 4. 2013. Od 1.1.2014 bylo pokusnické bádání a využití nově od 1.4.2013 limitované při zacházení s Cannabis s obsahem pouze do 0,3% THC v Cannabis díky změně NENOTIFIKOVANÝM zákonem č. 50/2013 Sb. (Cannabis do lékáren) ze ZoNL vypuštěno. Zdroj: Novelizace § 5, odst. 5 ZoNL zákony č. 50/2013 Sb. a zákonem zapomnění č. 273/2013 Sb.
3. Cannabisterapie není trestný čin pro absenci společenské nebezpečnosti/škodlivosti. Zdroj: Judikát Nejvyššího soudu ČR ze dne 30.1.2008, sp. zn. 3 T do 52/2008 (Sbírka soudních rozhodnutí a stanovisek č. 9/2008). Zdroj práva EU: Soudní dvůr EU, č.j. C‑137/09 (Josemans, bod 36). Trestní zákoník: §§ 12, odst. 2, 28 a 31, odst. 1. 

"Bohužel v právu není ten, kdo je v právu, ale ten, komu to právo soud přisoudí!" Doc. RNDr. Ondřej Lumír Hanuš, DrSc., Hebrejská univerzita, objevitel prvního tělu vlastního kanabinoidu nazvaného vnitřní štěstí Fotografie Ondřeje Lumíra Hanuše z výzkumnické farmy v Ospělově, foto Dušan Dvořák, majitel farmy a vedoucí výzkumu 

Jindřich Bayer

"Od každé z těch deseti firem je stát povinen vykoupit jejich produkci. Jinými slovy každý z těch deseti subjektů má jistý státem zaručený zisk a to na období pěti let, po kdy bude licence platit. Jestli to pak někdo za drahý peníze v lékárně opravdu koupí, to nikoho na straně státu nezajímá. Taková pěkná fotovoltaika v menším, nicméně pořád v řádech stovek milionů. A zatímco několik vyvolených bude mít garantovaný zisk z veřejných peněz, nad všemi ostatními bude bdít protidrogová centrála, protože na rozdíl od státu budou tito nadále vnímání jako součást nezákonné drogové sféry v České republice."
-- A ti "vyvolení" pak budou posílat policajty na pěstitele, aby se zbavili konkurence. Jak prosté, jednoduché, přitom zcela nemorální a zcela zvrácené. Deset firem pro deset milionů potřebných pacientů. Tož ať se jim daří.http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/406539/Marihuana-Stat-jeji-legalizaci-likviduje-konkurenci-i-nemocne.html

 

 

 

Na trhu se objevil volněě prodejný 4% roztok CBD, s pouze stopovým, množstvím THC, takže nemá být psychoaktivní, škála nemocí, na něž je doporučován, je u popisu: http://growmart.cz/zbozi/cibdol-vytazek-konopi/?169 10 ml je nevím kolik kapek, lze se ale zeptat online.

 

 

Tuto pacioentku vyléčilo konopí z terminálního stádia rakoviny plic: http://worldtruth.tv/cannabis-killed-my-terminal-stage-iv-lung-cancer/

 

 

 

 

30,7.2015: http://olomoucky.denik.cz/online-rozhovor/on-line-s-konopnym-aktivistou-dusanem-dvorakem-20150726.html 

 

 

28.1.2016: http://video.aktualne.cz/dvtv/vyuziti-konopi-brani-farmaceuticke-firmy-mohlo-by-ohrozit-st/r~73350196c5b311e59d7b0025900fea04/

 

 

 

Bushka Bryndova
"Ve Španělsku konopí pomůže jak vesničanům, tak i členům konopného klubu, pro které se bude pěstovat. To je něco, co u nás zákony neumožňují. Přitom Španělsko podepsalo stejné mezinárodní úmluvy o zákazu drog jako Česká republika. Jak je tedy možné, že španělští nemocní se již dlouhá léta smějí beztrestně léčit konopím a pěstovat si ho?

Protidrogoví odborníci z pražského Centra adiktologie v čele s MUDr. Zábranským, kteří radí naší vládě, přesvědčují českou veřejnost, že jediný způsob, jak učinit konopí dostupné pro léčbu nemocným, je zakázat jeho pěstování nemocným osobám, které si proně budou uset chodit do lékáren. Konopí budou smět pěstovat jen státem vybraní velkopěstitelé a pak se bude draze prodávat v lékárnách. Nebo by se také mohlo dovážet z Holandska, 200-300 Kč/gram. Konopí bude sice na předpis, ale za podobnou cenu jako na černém trhu. Kdo na ně nebude mít, může chcípnout - to je etika těchto neoliberálních kamarádů Íčka a dalších politických mafiánů, které konopí a jeho léčebné účinky zajímá jen potud, pokud na něm sami mohou něco trhnout.

Pochopte už konečně, že vám zkorumpovaní politici a lékaři lžou jako když tiskne, když tvrdí, že pro legalizaci léčby konopím nevede jiná cesta než přes jeho farmaceutizaci pod dohledem státní agentury. Španělský příklad dokazuje, že je jiná cesta možná, ale naši politici ji odmítají vidět, aby nepřišli zkrátka na úplatcích. Lidi, probuďte se, válka proti drogám je jeden velký podvod a vy jste ti podvedení!" jde o vesnici Rasquera v katalánských horách: http://www.konopnyshop.cz/spanelsky-recept-na-cestu-z-krize-konopi.html

 5.5.2017  Vyšel najevo jeden závažný kriminální případ způsobený požíváním marihuany se silným obsahem THC: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/473249/mladik-16-pobodal-svoji-matku-a-urizl-si-penis-za-jeho-radenim-stoji-marihuana.html Jinak marihuana je považována za přestupní drogu ne proto, že by vyvolávala závislost na ní samotné - po 14 dnech přestává psychoaktivně působit,  a je třeba dalších 14 dní počkat na obovu zážitku, ale proto, že posiluje bažení po drogách, po rauši, komu se nedostává marihuanového rauše po 14 dnech,  ten se snaží najít náhražku.

Konopí proti chornické obstrukční nemoci plic: https://worldtruth.tv/cannabis-oil-from-marijuana-is-having-success-as-copd-treatment/

 

Konopný extrakt vyléčil z rakoviny 3 letého chlapce, poté, co mu dali doktoři 48 hodin života: http://expand-your-consciousness.com/cannabis-oil-cures-3-year-old-boy-of-cancer-after-doctors-gave-him-48-hours-to-live/

 

 

Týnejdžři kouřící marihuanu si  koledují o celoživotní poškození mozku a snazší rozvinutí schizofrenie: https://worldtruth.tv/teenagers-who-smoke-cannabis-damage-their-brains-for-life-and-may-be-more-likely-to-develop-schizophrenia/

 

listopad 2017: Josef Semotán: "Já používám konopí vnitřně i formou náplastí (dost silných) každé 3,5 dne si je musím měnit. mám je zadarmo a platí to VZP. Jsou velice drahé !!!!!!!!!!!!! Užívám toto všecko kvůli bolestem v páteři ale i jinde - jinak bych se asi bolestí zbláznil a hlavně nevyspal. "

13.11.2017 Vláda USA  konečně připouští, že marihuana umí vyléčit rakovinu: https://mymedicinepage.com/u-s-government-finally-admits-marijuana-really-kill-cancer-cells/

20.11.2017: 100  vědeckých studií dokazujících, že konopí léčí rakovinu: http://www.higherperspectives.com/there-are-now-100-scientific-studies-that-prove-cannabis-cures-cancer-1429984852.html

Jak spolupracuje CBD a THC na zastavení rakoviny:http://ehealthmagz.com/2018/07/14/how-cbd-and-thc-in-marijuana-work-together-to-stop-cancer/

12.12.2017: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/policiste-pri-zatahu-objevili-novy-typ-drogy-fenixovy-slzy-zabiji-40645?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp

16.12. 2017 Prospěšné účinky marihuany již uznala a potvrzuje i Světová zdravotnická organizace: http://m.techfocus.cz//205-marihuana-skutecne-pomaha-a-nyni-je-to-potvrzeno-i-svetovou-zdravotnickou-organizaci.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

Konopným "olejem" (Ricka Simpsona) vyléčili tříletého chlapce z onkologického onemocnění, když mu lékaři dávali jen 48 hodin života: https://www.topmagazin.sk/konopny-olej-vyliecil-trojrocneho-chlapca-z-rakoviny-lekari-mu-davali-len-48-hodin-zivota/

Holland and Barett první obchod s lékařským konopný olejem (Ricka Simpsona, extraktem) - bacha na celníky! :https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/medical-cannabis-oil-sales-surge-12014520?ICID=FB_mirror_main

6.3.2018 objevilo se, že složka marihuany odstraňuje jedovatý protein alzheimera, viz na blogu o léčbě Alzheimera.

11.3.2018 Marihuana vede k remisi Crohnovy nemoci bez nežádoucích vedlejších účinků: https://www.providr.com/cannabis-can-treat-crohns-disease/?utm_source=healthandbeautyyofficial&utm_medium=facebook&utm_campaign=providr

 

22.10.2016 V Itálii  schválen zákon umožňující již nejen distribuci konopí, jež kupříkladu na Benátsku probíhalo zdarma podle tohoto zákona: http://www.canapaindustriale.it/wp-content/uploads/2015/01/circolare-canapa-2002.pdf a rozdávalo se kupř. podle  této benátské směrnice https://bur.regione.veneto.it/BurvServices/Pubblica/DettaglioDgr.aspx?id=330090&highlight , ale i pěstování marihuany: http://www.canapaindustriale.it/2016/11/22/canapa-approvata-la-nuova-legge-di-settore-ecco-cosa-cambia/ - více též zde: https://www.lifegate.it/persone/news/canapa-coltivazione  prostě ani v Italii nejde pěstovat konopí k léčbě samopěstitelsky pokud má víc než 0,6% THC,  Perlička na závěr - italský zákon vychází ze směrnice EU. https://legacy.blisty.cz/art/20895.html

Na léčbu fibreomyalgie by mohly být odpovědí tyto kapsle s konopným "olejem": http://fibrowomen.com/cannabis-oil-capsules-may-be-best-treatment-for-fibromyalgia/

Konopí léří nškteré choroby, jež jsou moderní medicínou považovány za neléčitelné: http://ushealthtimes.com/cannabis-is-curing-stomach-and-bowel-diseases-considered-incurable-by-modern-medicine-us-health-times/

24.4.2018 Schůdná léčba Crohnovy choroby bez vedlejších účinků marihuanou:   https://www.providr.com/cannabis-can-treat-crohns-disease/?f=one&utm_source=HigherPerspectives&utm_medium=facebook&utm_campaign=providr

Recept Ricka Simpsona, s nímž vyléčil 5000 lidí z rakoviny: http://yourdailyideas.com/rick-simpson-healed-5-000-people-from-cancer-this-is-a-recipe-that-kills-tumors-in-90-days/

Že konopí zabíjí rakovinné bunky potvrzuje i německé ministerstvo zdravonitctví: https://wize.life/themen/kategorie/gesundheit/artikel/65078/gesundheitsministerium-bestaetigt-cannabis-toetet-krebszellen

Marihuana ničí protein, který vyvolává Alzheimera: http://ilgiornaledellasera.blogspot.cz/2017/08/la-marijuana-uccide-la-proteina-che.html

Konopí pomáhá i psychice (a při bolestech a na kůži): https://zlin.rozhlas.cz/konopi-je-neskutecne-ucinny-lek-rika-lekar-pomaha-pri-bolestech-prospiva-kuzi-i-7193066

20.6.2018 Kanada legalizuje: Karolina Gabor Banomová pro Juliana Vodrážková: ", tak sorry lasko, tvuj prilet neoslavime koupi legalniho jointa  ale až v září! http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2514853-kanada-jako-vubec-prvni-zeme-g7-schvalila-rekreacni-uziti-marihuany

v uk uvažují o legalizaci: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/475435-valka-s-konopim-je-prohrana-britanie-by-mela-drogu-legalizovat-tvrdi-exministr.html

18.8.2018 Konopáí jako pomoc při ADHD (jyúeraklivitě) lepší než ritlin: https://truththeory.com/2018/07/25/study-reveals-cannabis-treats-adhd/

19.8.2018 Konopí z 80% pomáhá i autistickým dětem: http://snip.ly/x1v837/#https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/249591

21.10.2018 FDA schválila konopí pro léčbu nádorů mozku: http://wphealth.cc/2018/10/11/fda-approves-cannabis-for-brain-cancer-treatment/?fbclid=IwAR27zJQuT1ACJKSR_a17jdroELi6N3lqSeRUKktbhNIn-8gabf4bOjv1Pp4

21.10.2018 konopí se mi osvědčilo při léčbě  cukrovky - konkrétně přípraqvek CBDoil Fébnixovy slzy - což jsou nepravé Fénixovy slzy s trochou THC, podstatně méně než v pravých Fébnixových slzách, jen do povoleného množstřví, jež nejsou psychoaktivní.  Po deseti dnech uzívání jedné kapky pod jazyk jsem mohla srazit dávku inzulinu z 50 jednotek na 20 jednotek. Doporučila dále panu Petrovi Ďědkovi" z westernového městečka u Humpolce - s podobným efektem. Preparát s THC byl zvolen proto, že THC potencuje účinek CBD. 

 

14.10.2018 Mezinárodní institut pro konopí a kanabinoudy zřejmě dělá experimenty na tkáňových kulturách - ve výzkumu rakoviny,  málo četli odbornou literaturu, protože např. u prof. Hanuše by se dopčetli, že lidské  tělo, lidský mozejk má jakýsi zrcadllový endokanabinoidní systém https://www.carun.cz/blog/70_endokanabinoidni-system, do něhož CBD zapadnou jako líč do zámku a spustí sérii komplexních pochodů, čili experimenty bez mozku a těla jsou k ničemu. 18: 41 hod: https://www.ceskatelevize.cz/porady/11633975240-veda-24/218411058340031/ těmito experimenty o nížké vypovídací hodnotě  lze bohužel zmařit další výzkum konopí, protože vyjde jako neúčinné na rakovinu. 

KNIHA!!! Velká kniha o léčbě konopím pro 21 století Uwe Bleschinga:   https://www.kosmas.cz/knihy/252533/velka-kniha-o-lecbe-konopim-pro-21.-stoleti/?fbclid=IwAR1yQo1eFEv2t--8zTOXP754DS8o1kUU-1YtRs3ODYv7k-TPvJ0uxmmQdr8

 

Big Pharma si dala patentovat cbd oil s THC jako lék na rakovinu: https://www.konopijelek.cz/novinky/bigpharma-patentovala-konopny-lek-na-lecbu-rakoviny/?fbclid=IwAR2ylDMTyU57zbTW5gsGpprOts2ZJ7LtPg7RNquh9dZgKf_T45AjBewbk5k

Francouzský film Konopí - zázračný lék:  https://www.ceskatelevize.cz/porady/12075635623-konopi-zazracna-droga/21838256520/?fbclid=IwAR2WQ9F90Kp5Iu-lLHueU4OHvAszI5zEPFZ4M6HuS-oxAoGz7J2sBSRA1jw

7.12.2018 První od marihuany odvozený lék na předpis stojí 32500 dolarů ročně: http://ehealthmagz.com/2018/08/16/first-marijuana-derived-prescription-drug-will-cost-32500-a-year/?fbclid=IwAR1l1kdTQE-HPK_UFKrKcXTRClM4PFLGepQ1aaRTlt5_xDGInHiA6FUUrpw

23.12.2018 THC odstraňuje protein způsobující Alzheimera: https://returntonow.net/2018/12/05/study-thc-removes-toxic-protein-that-causes-alzheimers/

16.1.2018 Muž s chreonickou obstrukční nemocí plic III. stupně se po marihuaně plně vyléčil: https://newstarget.com/2016-02-15-man-diagnosed-with-stage-iii-copd-now-fully-recovered-after-treating-the-disease-with-marijuana.html?fbclid=IwAR1WI5o3MD938Xu_wa8hz6tiaLXG4D-BEXRqCMm5XP9qKU51oohF9q0NgY0

29.1.2019 Konopí umí rakovinu vyléčit i v terminálním stádiu:https://www.naturalnews.com/2018-04-05-doctors-shocked-when-cannabis-oil-cures-woman-of-terminal-cancer.html?fbclid=IwAR2GesX1FF1cwMoymItjEuNSEaMoEErM5MvtkMj25wjJFH8KGmsPOShOHV8

3.2.2019 Konopným extraktem lze léčit epilepsii i u malých dětí: https://konomag.cz/lecba-detske-epilepsie-konopnym-extraktem-v-prelomove-studii-z-kanady/?fbclid=IwAR1_lbMp9e0bZe9ZgiS6hkxWTkA5gP-3bfnF0GFHftOH2JBRu-EQA7iura4

 

14.3.2019 Konopí vyléčilo žebnu v terminálním stádiu rakoviny: https://www.naturalnews.com/2018-04-05-doctors-shocked-when-cannabis-oil-cures-woman-of-terminal-cancer.html?

 

Pozor při nákupu Fénixových slz, skutečné jsou koncentrovanou pryskyřicí, ale relativně slušné vám prodá  zelenazeme.cz nebo e-obcuhdek.cz  jako CBDoil  těmi si můžete tak léčit cukrovku, na rakovinuz bych doporučovala vlatní. Také jsou na trhu naproté podvody, jako potravinářský oej s troškou zeleného. To nebrat, je to to nejnabízeější, to s tou nejdrejší reklamou na Seznam Zboží. 

THC činí konopí ideálním pro léčbu astmatu? https://www.wakingtimes.com/2016/12/08/thc-makes-cannabis-ideal-for-treating-asthma-study-shows/?utm_campaign=meetedgar&utm_medium=social&utm_source=meetedgar.com&fbclid=IwAR2HP-sLYvnbHoCf2oVrZ5tV_HPpkCDtRSH931YOYDYOkhfuub-xnHVweGo

 

Dušan Dvořák: etr Ladislav Kodym. Onkologicky nemocný. Doktorand matematiky. Jeho prosba všem poslancům jmenovitě každému z 200 členné Sněmovny v prosinci 2009 byla to nejsilnější, co jsem kdy četl. Když ho v březnu 2011 doktoři z Kolína zabíjeli podáváním opiátů na zápal plic a tvrzením, že umírá na rakovinu a matka chtěla volat policii, požádal ji, at je to nechá dokončit, že už nemá sílu a ví kam jde. Zemřel 1. dubna 2011. Můžete ho vidět ve filmu Konopné pašije na You Tube.

Dušan Dvořák: Olga Novotná. Onkologicky nemocná. Doložila u soudu, jak jí mizí nádory na lékařské zprávě. 13.9.2010 v Prostějově. Tak jí i nám konopí sebrali. Zemřela v bolestech. Můžete ji vidět ve filmu Konopné pašije.

Léčba konopím v ČR 2000-2019: https://www.konopijelek.cz/novinky/lecba-konopim-v-ceske-republice-v-letech-2000-2019/?fbclid=IwAR2kEIhjbZZKONO8TUjKXDlmNx60-9mf2MLXlqsM2A21s4DWephdlztj5mI

 

Recept na vlastní  Fénixovy slzy: https://www.trueactivist.com/this-is-the-cannabis-oil-recipe-rick-simpson-used-to-heal-his-cancer-and-recommends-to-others/?fbclid=IwAR1ZjqkFRvw_dThQwUbZJAvJdhZKxV2dSpoOH7IpOVKtUDL2Ylf0-2w79bs

Chlapec s epilepsií po léčbě kohopným přípravkm hemp oil - fénixovy slzy, je již 300 dní bez záchvatu: https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/billy-caldwell-cannabis-oil-boy-seizures-stopped-cured-prescription-medical-marijuana-a7933066.html?fbclid=IwAR1bvUPJpgHUdrZL7NJ71Do0BTeA7Sz14vkqfV9L2WD9S7cLpvLoU_hGieQ

 

Nová úprava hrazení konopí pojišťovnami stojí za starou belu, protože omezuje množství a stále to stojí moc: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nebezpecna-a-bezprecendentni-pacienti-odmitaji-upravu-zakona-o-uhrade-lecebneho-konopi-72546?dop-ab-variant=17&seq-no=1&source=hp&fbclid=IwAR2XgGEAR04NAjzZdSVd4sA5JQmKLa9umObqTqPn4Ah9rRca9TylabGrEZc

 

6.6.2019 Nová studie:  marihuana je tisíckrát méně toxicvká než alkohol a bezpečnější než tabák: http://www.herbs-info.com/blog/new-study-finds-marijuana-100x-less-toxic-than-alcohol-safer-than-tobacco/?fbclid=IwAR3bajPN-Q1Q3C1Lx0ekv_84s8YcAhddsetC74qyVBVix0QwIuWp74LlpBI

 

31.10.2019 konopí je schopné vrátit  arthritické poškození kloubů: https://fibrowomen.com/cannabis-could-be-reversing-damage-to-arthritic-joints/?fbclid=IwAR0f1KmKyceUyCoEv6oyV_ocdcf15rs9INt2_teqqpfXWC5iXNMoR0EpSHI

 

Konopí čistí půdu od radioaktivity a mnohem více: https://www.rxleaf.com/hemp-cleans-up-radioactive-soil-and-so-much-more/?fbclid=IwAR2S_PDRrCxBgzFF1vE-H_vlXRLOePrPEbJ4xanQu93utYq1317F4RqKfNA

 

4.11.2019 Muž porazil s konopím 12 mozkových nádorů a je nyní bez rakoviny: https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/man-beats-12-brain-tumours-19008083?fbclid=IwAR3pnThmSml9uO6H0k73_4Y33HnHC6B6fS4j2HhwoKwHQD9lQSn4LPoOjn0

 

9.11.2019 konopný oelj, Fénixovy slzy nahradil 22 pilulek u chlapce trpícího křečemi. https://medium.com/@ahealthycrew/cannabis-oil-replaces-22-pills-for-little-boy-with-seizures-d0b22ea6be09

 

30.12.2019 O endokanabinoidovém systému: Většina škol medicíny se nezabývá endokanabinoidovým systémem, měly by se jím ale zabývat všechny:   https://www.huffpost.com/entry/most-medical-schools-dont-cover-the-endocannabinoid_b_5a1de2bae4b0e9a1b9c7b49e

 

28.1.2020 Také americký institut NCI (natinal cancer institute) potvrzuje, že marihuama na rakovinu zabírá: https://awebic.com/saude/maconha-cura-cancer/?fbclid=IwAR0FGPK2Pi9BC15l1jfUTOl4UsitmY_qfQ4cnPwEZSEUCu1G2XfTSdM7tpk

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.