Koupili si už i Soukupa?

soukup tv barrandov
14.1.2020 09:13
Program AntiBabiš a AntiZeman lepšolidí, pražskokavárníků, sluníčkářů a tzv. demokratické opozice, demobloku, zdá se, přestává kritizovat a vymezovat se proti němu i velký kritk této politické úchylky a bezvýhradný demokrat, jak sám sebe nazývá, ředitel a majitel TV BARRANDOV Jaromír Soukup. Alespoň tak vyznívají jeho poslední výstupy v uměle nafouklé a zpolitizované kauze JUDr. Válkové a její nominace na ombudsmanku, která ale již byla ztažena.

Celé to vrtění Válkovou je ve své podstatě jenom další z bitev v boji neúspěšných politiků, kteří nevyhráli volby, proti prezidentovi republiky, který jí původně na tuto funkci nominoval. Typickým a klasickým kádrováním u nás, které je chvílemi už až nechutné a někdy šahá do hluboké minulosti cílené osoby (ale pozor, jenom u některé, jiné některé jsou podivně chráněni mlčenlivostí), málem ne do dob jejího dětství, se poslední obětí stala právě už bývalá nominantka na ombudsmanku. A že si to "vyžírá" pořádně, ta štvanice až skoro lynč musí být pro ni úděsná zkušenost a zřejmě smutně špatný konec její politické kariéry. Inu, za chyby se platí a je jedno, zda hned anebo za desítky let. Pokud je tedy ten vyšetřovatel, žalobce, soudce a i kat při chuti a má dobrou motivaci.

Ne, není to obhajoba paní Válkové, ale ona opravdu nesoudila a neodsoudila Miladu Horákovou, nešikanovala disidenty, nebyla nikdy tím Eichmannem, Urválkem, Vašem, ...

A nebyl jím nikdy ani pan prezident, nikdy s těmito fanatickými zrůdami nesouhlasil, neobhajoval je, nesouznil s nimi, žádné "morální limity" nepřekročil ani v této souvislosti.

Přesto se včera ve svých výstupech na své televizi toto pokoušel podsouvat svým divákům pan ředitel Soukup.

Neuvěřitelná podpásovka od někoho, kdo měl dlouhou dobu exkluzivní privilegium dělat s panem prezidentem co týden rozhovory, které měli, mimo jiné, velkou sledovanost. 

To, že se ředitel Soukup ostře vymezoval proti panu prezidentovi, šlo ještě dál, když citoval (naprosto mimo řešenou kauzu a navíc nečekaně nepřátelsky) na svém facebooku: "Dnes pro vás natáčím první Moje zprávy roku 2020. A v přestávce mezi natáčeními jsem si udělal čas na čtení aktuální číslo časopisu Týden. Hlavní téma: prezident Václav Havel, který bude mít v učebnicích historie už navždy zajištěno čestné místo.
Autor článku píše: "Václav Havel se zařadí vedle Karla IV., Jiřího z Poděbrad, J. A. Komenského či T. G. Masaryka. Éru Václava Klause či Miloše Zemana ale školní dějepis zřejmě odbude jen pár větami." Tak uvidíme - pravdu ukáže až čas. Odkaz Václava Havla v lidech ještě určitě dlouho zůstane  A jsem za to rád." 

Těžko říct, co vedlo a vede pana Soukupa k takovémuto veletoči v názorech na pana prezidenta, proč najednou to nepřátelství až zloba. Navíc fanfarónské prohlášení, že poslal panu prezidentovi dopis „Návrh jsme poslali na Hrad. Na odpověď čekáme. Obsahem by měla být Válková a Urválek a nepřekročitelnost morálních limitů v politice“, čímž divákům podprahově sděluje, že ON, Jaromír Soukup bude rozhodovat, zda vůbec bude točit nějaký rozhovor s hlavou státu! A také to, že je tady možnost nějakého "překročení morálních limitů" ze strany pana prezidenta. 

Neuvěčitelná nehoráznost, arogance, drzost a především prochsprostá lež. Protože pan prezident se nikdy nezastával žádného Urválka, opak je pravdou, jednoznačně a rázně odsoudil jeho konání v minulosti. Také podsouvá svým divákům, že by snad paní Válková měla nějakou moc, dokonce napsal: "Nechci ,aby Cesko ridili lide jako Valkova". On snad ten bojovník za pravdu a spravedlnost, investigativní ředitel, naprosto ztratil soudnost a zdravý rozum. Navíc povýšeně, namyšleně diktuje prezidentovi republiky, za jakých podmínek je ochoten s ním vést rozhovor. Tohle už je nebývalé samožerství anebo nechutné plnění zadání.

Co se stalo s tím lidově oblíbeným bojovníkem, rejpalem a rozkrývačem zlodějen v této zemi? Kdo na něj šlápl, něco vytahl, komu musí něco splácet tímto vskutku odporným způsobem?

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Růžena Chrastekova

Pane Volný zdravím a děkuji za komentář. Tentokrát s Vámi naprosto souhlasím. Ten silně nepovedený "Premiér" pana Soukupa byl asi tím začátkem konce. Nekoukatelná hloupotina.

Jiří Volný st.

Dříve, dokud si pan Soukup zval do svých pořadů politiky, zejména T.Okamuru, J.Hamáčka a politiky ostatních stran, tak taková beseda nevybočovala z rámce a úrovně ostatních televizních stanic. Jeho hvězdná hodina nastala, když dokázal přesně předpovědět neúspěch Jiřího Paroubka v senátních volbách. Ale v posledních měsících připomíná spíš člověka, kterému by prospěl dlouhý odpočinek mimo dosah civilizace. Nechal jsem se zlákat názvem nového seriálu Premiér, avšak stačila mi minuta sledování J.Soukupa v roli premiéra, který na lůžku vedl monolog blázna a pochopil jsem, že to není nic pro mne. Také jeho koketování a následné distancování od politického subjektu List, do kterého asi uvrtal své sportovní kamarády, svědčilo o nepevném charakteru a váhavosti v rozhodování.  

Je hnusnou, ale zřejmě ne neobvyklou praxí, že se nadřízení zviditelňují tím, že se podepisují pod články nebo práce podřízených. Jedním z lidí, který tak údajně učinil, byl i Jiří Drahoš. Paní Válkové se nikdo ani nesnažil dokázat, že s J.Urválkem skutečně spolupracovala. Neslyšeli jsme ani jediného svědka, který by nastínil poměry ve zmíněném ústavu. To nikoho nezajímá, zkrátka ČT, Český rozhlas a po nich mnozí další, šíří nepodloženou fámu o spolupráci. Paní Válková se bude bránit a po roce si přečteme někde dole vpravo malým písmem, že se dané médium za svůj nepodložený výrok omlouvá.