Krize skončila – nezapomínejte!

klávesnice
25.5.2017 10:13
Pražský hrad oznámil konec vládní krize: A. Babiš byl z vlády odvolán, nový ministr financí jmenován. Krizi, kterou začal B. Sobotka, t. č. předseda vlády, proto, že volební preference ČSSD se propadají, prezident ukončil. V prezidentských volbách mu to bude přičteno k dobru.

Nezapomínejte!

Především na to, že část poslanců Poslanecké sněmovny ČR schválila usnesení („Poslanecká sněmovna konstatuje, že místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš ve svých veřejných vystoupeních opakovaně lhal a zneužíval svá média ke kompromitaci politických soupeřů.“) založené na protizákonně pořízených audiovizuálních záznamech ze setkání A. Babiše a jednoho novináře, záznamech vyrobených jako kompromateriál, s největší pravděpodobností do publikované podoby potřebně upravený. Nezapomínejte, že rozhodnutí Poslanecké sněmovny založené na protizákonné skutečnosti je destrukcí demokracie.

Nezapomínejte: Souhlasně na základě protizákonně pořízených audiovizuálních záznamech hlasovalo 94 poslankyň a poslanců (ze 118 přítomných) – ČSSD, KSČM, TOP09, ODS, KDU-ČSL, Úsvit a tři nezařazení.

Viz

stenoprotokoly PSP ČR na http://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot/058schuz/s058049.htm

 

Nezapomínejte!

Především na protiústavní ultimátum Senátu: Dne 9. 5. 2017 se objevila informace, že někteří senátoři dali ultimátum prezidentu Miloši Zemanovi – pokud do týdne neodvolá ministra financí Andreje Babiše (ANO 2011), tak jeho kritici v Senátu podají návrh na projednání ústavní žaloby. Oznámil to předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) po jednání organizačního výboru horní parlamentní komory.

Senát ČR nemá co dávat prezidentu republiky nějaká ultimáta. A už vůbec ne v případě termínů jmenování či odvolávání ministrů. Ústava ČR prezidentu republiky pro to žádný termín neukládá; ani kvalifikující („bez zbytečného odkladu“) a už vůbec ne kvantifikující („do tolika a tolika dní“). Prezident musí dbát na dodržování zákonů státu; a v tomto případě řešit politické problémy, které B. Sobotka svým tajtrlictvím způsobil.

 

Viz též:

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/kladivo-na-demokracii

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/kompropolitika

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/strana-tajtrliku

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.