Krok, který lze ocenit

22.3.2011 17:44
Agentury před chvílí vydaly zprávu, že místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach podal „stínovou demisi na post stínového ministra práce a sociálních věcí ve stínové vládě vlastní strany. Zdůvodnil to snahou dát příležitost jiným.

Je docela možné, že Škromach svým krokem jen předběhl dění, ke kterému by stejně asi došlo. Tedy, že by byl ze své stínové funkce ve stínové vládě stínovým premiérem Bohuslavem Sobotkou odvolán. Předseda ČSSD se totiž už na nedávném sjezdu sociálních demokratů nechal jasně slyšet, že v nejbližších týdnech podrobí celou stínovou vládu auditu a na jeho základě přistoupí ke personálním změnám. Opomenout také nelze ani známý fakt kritiky na adresu Zdeňka Škromacha ze strany Jiřího Paroubka. Ta se týkala právě výkonu stínové funkce. Připočteme-li k tomu i poněkud neslaný a nemasný výkon stínového ministra práce a sociálních věcí s ministrem Jaromírem Drápkem v televizním duelu o uplynulé neděli, či nesporný fakt, že sám Zdeněk Škromach straní spíše novému prvnímu místopředsedovi, než předsedovi samotnému, není vlastně ani proč se divit.

Přesto, či možná právě proto, je třeba Škromachův krok ocenit. A také mu poděkovat. Nejen proto, že se to sluší. Za ty čtyři roky opravdového a šest let stínového ministrování toho dokázal nemálo. Dík mu patří i za to, že poznal, že na jeho místo musí nastoupit někdo nový, fundovanější i razantnější.

Proto teď bude velmi zajímavé sledovat, kdo ho na jeho postu vystřídá. Křeslo stínového a snad brzy i faktického ministra pro tuto oblast bude ve světle všech těch experimentů Nečasovy vlády hodně důležité. Měl by ho obsadit člověk, který dostojí tomu, že je ministrem práce a tak by měl mít i vizi, jak tu práci všem, kdo o ni stojí, dát! Nesnadný úkol.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

sin34
Jeho krok velmi chválím. Je to dobrá sebereflexe. Na Drábka musí nastoupit slusnější Rath vol. 2, tím myslím někdo velmi důrazný s naprosto dokonalou znalostí problému.
zdobinsky
Dát práci všem. Mluvíte mi z duše. Známe to všichni z vlastních rodin. Není účelem, aby se jeden přetrhl a ostatní se jen vezli. O práci je třeba se podělit. Práce je všude dost. Bude-li vláda rozumná, zejména ta sociálně demokratická, může mít práci každý.
racek
No, myslím že je především realista. Jeho nejlepší doby skončily tak před 5 - 7 roky, ví to a možná že se už do toho nechce mladým plést. Konec konců, má před sebou 6 let senátorství s vysokou funkcí a to mu až do důchodu vystačí. Na jeho místě bych to udělal taky.
josef_smolik
Také je možné,že se Z.Škromach lekl,že od něj Sobotka bude chtít pracovat,což dle slov Štětiny v senátu nehrozí...