Kubice, dřívější „hrdina“ pravice, byl součástí kmotrovské mafie? Odposlechy Janouška mnohé naznačují

obrazek
22.5.2014 10:27
Včera se objevila na veřejnosti informace z odposlechů v případu Jany Jany Nagyové (nyní Nečasové), která ukazuje, kdo to vlastně je bývalý ministr vnitra a ještě předtím ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice. Skutečnost, kterou odposlechy ukazují, je naprosto fatální zprávou o stavu českého vnitra, jehož součástí Kubice byl od samého počátku po roce 1989.

V odposleších, které pochází z doby, kdy kulminoval spor mezi šéfem protikorupční jednotky Tomášem Martincem a vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou, se Jan Kubice schází s tzv. lobbistou Romanem Janouškem v jeho kanceláři, a řeší otázku obsazení místa po Martincovi. Podle portálu Lidovky,cz se odva dny později v galerii Myšák, kde má Janoušek kancelář, uskutečnila další Janouškova schůzka, tentokráte s podnikatelem a lobbistou Martinem Ulčákem. Z rozhovoru údajně vyplývá, že Janoušek se s "Fousáčem", jak označoval Kubiceho, setkal, kvůli "odvolání pana M". Jak k tomuto konstatování dodává portál Lidovky.cz, tím je podle vyšetřovatelů Martinec.

Jak funguje obsazování funkcí dokazuje i další část odposlechů: "Kdy Červíček musí rychle nanominovat nástupce Martince, kdy tuto nominaci pošlou přes Dana Beneše carevně (Janě Nagyové), která to jméno do funkce prosadí." Žalobci jsou prý přesvědčeni, že Kubice fungoval jako Janouškova spojka na policejního prezidenta Martina Červíčka. V podstatě tedy jde o působení tehdejšího ministra vnitra v organizované mafiánské skupině, která zákulisně vládla této republice.

Podle Lidovky cz v aktuálním usnesení státní zástupce Rostislav Bajger také uvádí“ "Roman Janoušek se sešel s neustanoveným mužem, který mu během hovoru mimo jiné říkal, že se sešel s premiérem, který již není schopen udělat nic. Po tomto volně přešel na hovor o vrchní státní zástupkyni v Praze Lence Bradáčové, jak jim pomohla s panem M, že už to měli smluvený s panem Fousáčem (ministr vnitra Jan Kubice), a že teď je potřeba na tuto pozici dosadit jejich člověka, kterého mají připraveného a to nejlépe náměstka Generální inspekce bezpečnostních sborů nebo vedoucí Odboru hospodářské kriminality Praha - východ, že je to pro ně klíčová pozice, protože právě tady je ten zdroj informací, co je rozpracováno."

Takto se tedy Jan Kubice podílel na likvidaci nepohodlných a prosazování zájmových osob kmotrů. Samozřejmě v takové souvislosti musí člověka napadnout, jak to bylo v roce 2006 s tzv. Kubiceho zprávou sesmolenou proti Jiřímu Paroubkovi. Tehdy Kubice výrazně ovlivnil výsledek voleb v neprospěch sociální demokracie a jejího tehdejšího lídra Paroubka. Nezbývá než se v souvislosti s dnes známými skutečnostmi a napojení Kubiceho na mafiánské struktury ptát, čí pokyny tehdy plnil. Komu vadil premiér Paroubek. Vzhledem k tomu, že dnes již víme, jak široce sahal vliv mafiánské chobotnice, musíme se zamyslet, proč Jan Kubice za tento svůj počin proti v podstatě demokratickým základům státu nikdy nebyl potrestán.

Svého času pravice Kubicemi tleskala a hovořila o jeho morálním kreditu. Dnes tedy i ona ví, s kým měla co do činění.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Krajtl

O tom že je Kubice ve vleku kmotrů nabylo nikdy pochyb.

V Plzni měl problémy s černými jízdami, tak ho Langer za službičku z průseru vysekal.

Před volbami 2006 posloužil k tomu, aby se ukázalo že poznámka ve výroční zprávě BIS o prorůstání organizovaného zločinu do politiky a státní zprávy se netýká kmotrů (a také jeho) nýbrž Paroubka (jak přeochotně vysvětlovala kmotrovká média).

 

Pak už následoval raketový vzestup...