Kubiceho zpráva č. 2

pelc vladimír
25.11.2018 20:55
Tak jsme přetrpěli Kubiceho zprávu č. 2. Tentokrát na Andreje Babiše. Ale též premiéra. Jako byla Kubiceho zpráva č. 1.

Impulzem rozsáhlého ataku na A. B. byla reportáž ze Švýcarska v podání Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka o jeho synovi (A. B. ml.), kterou před deseti dny odvysílal Seznam.cz. Jsou jmenovaní redaktoři – jak jsou různě označováni − bojovníky za pravdu a spravedlnost, nebo jsou novinářská chamraď?

Dovolte k novinářské práci jmenovaných několik poznámek:

1. Redaktoři se při natáčení reportáže chovali křivým způsobem – i laik z reportáže pozná, že A. B. ml. je evidentně duševně nemocný, pod vlivem léků. Natáčet vyjádření takového člověka a pak je veřejně prezentovat jako pravdivá fakta, je darebáctví. Mnohé výroky duševně nemocného nemusejí být pravdivé.

2. Redaktoři se chovali neseriózně – A. B. ml. a jeho matce neřekli, že svůj rozhovor s nimi natáčejí špionážním způsobem (kamerou v brýlích), a že ho zveřejní. Pozdější informace o zveřejnění je pro natáčené osoby bezcenná.

3. Otázky, zejména které kladli A. B. ml., byly návodné – fakticky v mnoha případech redaktoři dotazovanému kladli odpovědi.

4. Redaktoři sice průběžně své záměry a činy komentovali, avšak vždy to podstatné zamlčeli – zejména pak zamlčeli informaci o tom, jak získali adresu aktuálního pobytu A. B. ml. ve Švýcarsku; tu prý „obdrželi“, přitom to obdržení nemohlo nastat z veřejných zdrojů ani nešlo o výsledek jejich investigativní činnosti (to by se svojí investigativností hodně rádi pochlubili) – tuto informaci mohli dostat pouze ze zdrojů policejních.

Jsou jmenovaní redaktoři bojovníky za pravdu a spravedlnost, nebo jsou novinářská chamraď? Odpovězte si sami.

Jenom si říkám, kolik dalších Kubiceho zpráv bude muset chudák občan ještě do dalších voleb, nebo i po nich, protrpět.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

Byla chyba, že Kubice tenkrát nebyl exemplárně potrestán, třeby vyříznout mu jazyk, aby už nemohl příště lhát