Kyjev v noci 18./19.2. v plamenech, je možné, že k revoltě přispěli i Češi

obrazek
19.2.2014 00:52
Tentokrát si dovolím k článku o Kyjevu přiložit přednášky Alexandra Dugina a Ľubomíra Huďa, intelektuálů, jež se zabývají zahraniční politikou na vyšší intelektuální úrovni, a Juďova skvělého, oduševnělého moderátora.. Uvádím i zdroje české a vyštrachané slovenskými aktivisty. A svoji hypotézu o tom,co také přispělo k zintenzivnění střetů. Na Ukrajině se tentokrát odehrává mocný výbuch násilí - po zhruba pěti dnech relativního klidu, kdy vrušení byl jen pokus o únos letadla z Charkova za účelem letu do Soči. Úplně na závěr se můžete podívat na online přenos dění na Euromajdanu. Závěr blogu obsahuje videoanalýzu událostí ze čtvrtečního rána, z 20.2.2014, kdy došlo ke střelbě jak do demonstrantů tak do členů Berkutu.

Ilustrační videa z místa, žel s komentářem v angličtině. zde, uvádí se z prvních 13 mrtvých celkem 6 policistů, posléze bylo mrtvých již 25 a z nich 9 mrtvých policistů, všichni policisté zabiti střelnými zbraněmi, rozhovory padly, když v Kyjevě propukla vřava: http://rt.com/news/kiev-police-rioters-chaos-616/ Po tomto střetu se ovšem Janukovyč, který až dosud stále dokola uděloval amnestie demonstrujících vyhlásil, že tentokrát musí strůjce tohoto násilí postavit před tribunál, a že to od něj není nějaký kapric, nýbrž povinnost ochránce Ustavy a bezpečí pro občany. Zde najdete 15 nejpříšernějších fotografií dokumentujících, že z 'Kyjeva se stala válečná zóna: http://rt.com/news/ukraine-street-warfare-firearms-658/ a zde: https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t31/1836957_261976930644832_1977676632_o.jpg , zde byl kupříkladu jeden těžkooděnec prostě ubit: https://www.youtube.com/watch?v=rOpoEavV6JMa zabití milicioníe v pímém penosu: https://www.youtube.com/watch?v=vE0p3EbQ2_Y

Ještě 16.2. platilo,co píše zpravodaj Vaše Věc: http://www.vasevec.cz/vlada-v-kyjeve-sve-zavazky-plni-opozice-je-verolomne-porusuje-fasizuji-svoboda-vytvorila-agitacni-bo jůvky...

Obě strany do sebe řežou jak o zlom krk a vláda dala opozici ultimátum, má okamžitě skončit se vzpourou a usednout k jednacímu stolu: http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=801812 nezávislý, aktivistický zdroj o tomtéž hovoří jinak: 

Zdeno Paluška V Kyjeve Berkut (ukrajinská jednotka k potláčaniu protestov) a milícia zatiaľ zastavili útok na Námestí nezávislosti vďaka pomalému postupu a veľkým stratám. Obrancovia ubránili barikády. Smutnou správou je, že nemocnice v Kyjeve sú plné a neprijímajú ranených. Vo Ľvove bola podľa správ TVN vyrabovaná policajná zbrojnica a zbrane rozdelené medzi ľud. Momentálne je tam pod útokom miestna budova Ministerstva vnútra. Dav je ozbrojený. V Ternopile už horí budova MV:

 http://bi.gazeta.pl/im/ab/46/ec/z15484587AA.jpg

Ľudia prešli od slov k činom a chcú si vziať späť svoju krajinu z rúk skorumpovaných politikov, vymaniť ju z rúk EÚ a sú ochotní za to obetovať aj vlastné životy.Bude to dlhá noc.

Aktuálne boje: http://www.unian.ua/politics/874185-onlayn-translyatsiya-podiy-u-tsentri-kieva-pryamiy-efir.html  

Poslední zprávy z poledne 19.2. ČT: Ukrajinská vláda poslala do Kyjeva výsadkovou brigádu, Janukovyč vyzval opozici, aby se distancovala od násiíí, Kličko se rozhodl přijmout pozvání k jednání, nepokoje trvají ve vícero městech Ukrajiny: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/263378-ukrajinska-armada-vyslala-do-kyjeva-elitni-vysadkare-obeti-je-25/ - tvzení České televize nemusí být pravda, protože podle tohoto zdroje jsou vojáci určeni k hlídání muničních skladů: 

Pár rychlých zpráv z Ukrajiny:
- Starosta Lvovu Andrej Sadovoi prohlásil, že včera v noci někdo ukradl z policejního oddělení zbraně
- Ukrajinské Ministerstvo vnitra odmítlo vyslání vojáků na rozprášení protestů, podle prohlášení se stěhovali kvůli ochraně muničních skladů
- Podle prohlášení Ministerstva vnitra policie zkoumá 40 případů velkých nepokojů
- Ukrajinská státní bezpečnost začala vyšetřovat činy jistých politiků mířené na ovládnutí státní moci
- Mluvčí Evropské komise Alejandro Ulzurrun de Asanza y Munoz prohlásil, že EU zváží sankce
- americký velvyslanec Geoffrey Paytt prohlásil, že USA shledávají zodpovědného prezidenta Janukovyče
Pokud někoho zajímá, proč se centrum Kyjeva proměnilo v bojiště, měl by si přečíst nedávná prohlášení Bílého domu a EU o sankcích na Ukrajinu.
 Další zprávy z Ukrajiny:

- Strany Batkivschyna, UDAR a Svoboda se distancovaly od násilí a tvrdí, že nikdy nevolaly po ozbrojeném boji (Kličko z UDAR přitom ještě nedávno tvrdil, že je potřeba vytvořit domoobranu)

- premiér Janukovyč prohlásil, že opozice zašla moc daleko s voláním po vyzbrojování
- USA zrušily víza ukrajinským činitelům
- Ukrajinská bezpečnostní služba spustila protiteroristickou operaci po celé zemi
- v regionu Ivano-Frankovsk bylo z policejního oddělení ukradeno 268 pistolí, dvě pušky, tři bojové pušky, 92 granátů a 15 tisíc zásobníků

- mluvčí ruského prezidenta prohlásil, že Moskva události považuje za pokus o převrat

!!!! Video: http://czech.ruvr.ru/2014_02_19/Ukrajinsti-radikalove-rozbili-hlavu-gubernatorovi-a-spoutali-ho-pouty/

****

Proč si myslím, že Češi - doufejme, že nechtěně - mohli přispět k intenzitě srážek? dnes večer jsem hovořila s Ukrajincem ze Zakarpatské Rusi, který mi řekl, že se změnila - či mění - pravidla pro Ukrajince u nás, doposud nemuseli mít vízum, nyní budou muset a sice budou dostávat jen turistické na tři měsíce. Je možné, že k tomuto kroku nějakou direktivou přistoupili i další státy - čímž pádem je ale pro chudé Ukrajince, jejichž mladí vesměs nenalézají práci, žiuvotně důležité se do EU dostat bez ohledu na důsledky v jejich omoivině, protože ta je neuživí. Pan Ivan mi také řekl, že byl svědkem už toho, že v roce 2004 tuším, když šel kmoci Juščenko, se io v Praze rozdávaly púeníz za to, když půjdou na Václavské náměstí a budou pokřikovat ve peoapěch Juščenka.  Doufám, že se nepletu, ale mám opravdu za to, že jsem se dozvěděla, že doposud vízový styk mezi ČR a Ukrajinou nebyl. Případně mne opravte - hypotézu stáhnu. 

Toto plodí bída, podle toho,co Ivan řekl,co zde vydělá za měsíc pod maiánem ve stavebnictví (mafián si vere 2x tolik co on) tak totéž by na Ukrajině vydělal tak za půl roku. S turistický vízem na ři měsíce se lze velmi těžko dostat k dlouhodobému či trvalému pobytu je nutno vše přeorganizovat, znamená to nejen změny organizační pro všechny, ale i vyšší náklady. S turistickým vízem není možné pracovat, chodí policejní kontroly a dávají pokuty a zákazy pobytu, do dlouhodobého pobytu (komerční zdravotní pojištění, dlouhodobé ubytování) zase nemůže zainvestovat chudý příchozí a tzv. klient - tj zajišťovatel práce zase nezainvestuje u subjektu, u něhož neví, jakou má pracovní morálku. Jednou ze zbývajících cest je pro Ukrajince, alespoň pro ty ze Zakarpatské Ukrajiny, požádat o maďarský pas, Bohužel ho každý nedostane a to ani s úplatkem.Paradoxní je to se zaměstnáváním se v Rusku: mzdy výrazně vyšší nž u nás, zejména na Siobiři, ale policisté trvají na úplatku, i když máte ciznecké papíry v pořádku a neváhají kvůli zisku úplatku i zavírat. 

Při tom všem platí, že nemovitosti na Ukrajině stojí skoro totéž co u nás v Čechách a ceny materiálů stále stoupají, tedy jak v Čechách tak zde by byl platný primární plán průmyslového rozvoje spočívající v najmutí geologů, vykoupení pozemků a založení státních cihelen. Plus uvolnění stavebního koeu púro alternativní stavění - v podstatě techniky, jež se na Ukrajině již po staletí používaly. 

Podle pana Ivana je i pro protestující ze značné části nepřijatelné, aby je zastupoval formální vůdce opozice Vitalij Kličko. Lze tedy i v tomto případě tvrdit, že jde částečně i  v tomto případě o hladové bouře - i když jsou protesty bohatě placené "kýmsi". Velmi bohatý východ a zanedbaná západní Ukrajina: Marian Zvesnice Z Ukrajiny už utíkají poslanci a jiní politici, co kradli jak straky, jejich děti a manželky mají už dávno třeba španělské koupené občanství za nakradené prachy, proto jsou lidi v ulicích, aby tohle skončilo, vše rozkradené a Janukoviče mafie terorizovala lid prostřednictvím policie, obyčejný člověk tam není nic. On má paláce jak Kaddáfí, mraky luxusních aut na hovno a lidi nemají co žrát, to vyjde brzo najevo.Panoramix Volkov malá poznámka. Nie je pravda, že by tí radoví demonštranti chceli práve do EU. Ani do Ruska. Sú to nacionalisti.Milada Belásová Na Ukrajine zneužíva frustráciu a zúfalstvo bežných Ukrajincov už kadekto a to len vo svoj prospech a pre svoje záujmy.Jaroslav Bihal - ta frustracia je zhruba rovnaka vo vsetkych postkomunistickych krajinach.. Vacsina Ukrajiny je relativne pokojna, to co sa deje v kyjeve je extrem , do krajiny prislo mnoho futbalovych bitkarov a provokaterov, nacionalisti a banderovci.. Mnohi su aj ozbrojeni, ti prvi dvaja mrtvi ani neboli z ukrajiny, ale jeden bol bielorus (doma hladany) a druhy myslim gruzinec.. Takze ti co chcu rozhodovat o buducnosti obyvatelov ukrajiny su zapadom plateni Klicko, Tiagnibok, jacenjuk a na druhej strane banda cvicenych bitkarov a vagabudnov? Ani pod zamienkov aby bol klud, by ludia alebo vlada nemala pustat k moci takychto darebakov, ale slobodne sa rozhodnut, vo volbach. A vstupu do EU, alebo colnej unie Ruska musi predchadzat referendum.. A nie uchvatenie moci..http://www.liveleak.com/view?i=34e_1392746107 !!! Panoramix Volkov každopádne múdre hlavy z EU zatopili na poriadny prúser. Možno teoreticky západná Ukrajina sa pridruží k EU. Len to bude inak radikálny štát, kde Marián Kotleba by pôsobil dojmom hovorcu inštitútu ľudských práv. A tie idey sa odtiaľ budú šíriť na západ. Iná história, iné osudy a iný radikalizmus. EU na Ukrajine veľmi narazí.múdre hlavy si nepoložili otázku čo po pár mesiacoch ak by po pridružení Ukrajiny prišli prvé dopady na už aj bez toho chudobné ukrajinské obyvateľstvo. Naše média by iste potom tých istých ľudí na námestiach opisovali úplne ináč, ale či by demonštranti na to dbali...Navyše by ich mohli začať vyzbrojovať Rusi, tú mládež potom.Buď sú EU predstavitelia tak veľmi hlúpy alebo už je EU na tom tak zle, že potrebuje vysávať všetko naokolo v rámci klaňaniu sa zlatému teľaťu bankových súvah. Lenže EU mi pripomína Rím a Ukrajina Partsku ríšu. http://greer.blog.idnes.cz/c/276547/Trajektorie-imperia.html

Poznámka- ve videu zvýrazněném vykřičníky je vidět, že demonstranti používají ostré. To by měl být dostačující důvod k tomu, aby Janukovyč mohl nasadit do akce armádu, na Slovensku jednou jeden vystřelil do vzduchu a ještě se z toho finančně nezmátořil.

****

A zde již přednáka Alexandra Dugina:  http://deliandiver.org/2014/02/rozhovor-s-alexandrem-duginem-o-krizi-na-ukrajine.html

a další pednášky (každá s kulturními "vložkami") , nebo resp.zábavně-osvětové programy pana Ľubomíra Huďa:

https://www.youtube.com/watch?v=neu9Yphl6hI - téma Ukrajiny a Ruska, USA a EU . tento díl byl natočen až po střílečce dne 20-2.2014 i bíž pojednává můj následující blog. 

http://youtu.be/VUR_g3lTJa8 - téma Ukrajiny a Ruska, USA a EU

http://youtu.be/wLuXnKzz974 . téma Ukrajiny a Ruska, USA a EU

http://youtu.be/NONyZ_qEBko

http://youtu.be/qc2tPh5RAGg 

****

Přímý přenos z Euromajdanu, z vyvýšeného místa, sledujte aktuálně, nevím bohužel, kam se ukládají starší nahrávky, videa níže jsou z jiných míst, též online přenosy:  http://ukrstream.tv/stream/priama_transliatsiia_z_ievromaidanu_vierkhnia_tochka#.UwSpj8FUCcB  (a zde: http://www.ustream.tv/channel/euromaydan-falcon) no, stále se to střídá - nabuzování davu do psychózy, v poledne pak předříkávání modlitby, pak házení molotovových koktejlů.A zase znovu to samé. Bakunin by se radoval. Zde konečně záznam z 18.2. začíná ještě před začátkem: http://www.youtube.com/watch?v=MoiX6-KuHJM  kdo se nechce dívat, zde je dění ve středu 18-2- od 10:10 do zhruba 22:20 - roluje se odspodu: http://www.sme.sk/c/7109722/minuta-po-minute-obeti-v-kyjeve-moze-byt-sto-unia-schvalila-sankcie.html (pak, v noci, si i vládní síly přivezly ozborjené puškami, pár:https://www.youtube.com/watch?v=_IuNOvq95qM ) a zde sekvene z předchozího videozáznamu, na níž, světe div se, naleznete vlajku syrských opozičních teroristů - náhoda? : http://www.youtube.com/watch?v=6uHyQPZzTFY

ČT24  se 19.2.2014 předvedla ve vší šovinisticko-manipulační kráse,  dozvěděli jsme se, že Finanční trhy po svém způsobu daly Ukrajině nafrak, že USA  a EU zvažzhá snkce, ale z těch byl jmenován jen zákz výjezdu pro politiky, a dost možná i Juščenka, i když leckoho napadlo, že by nebylo s kým jednat a naši politici napříč poltickým spektrem se zachovali jako stupidní vyžraní potentáti, dozvěděli jsme se, že násoií odsoudili, což znamenalo v přesnějším podání, že odsoudili Janukovyče.  Že by věci pomohli, kdyby předstali a zakázali na Ukrajinu posílat humnitární pomoc, protože ukrajinský stát je schopen se o své raněné postarat sám (le patrně ve vazbě), je ani nenapadlo. Ani v nejmenším je nenapadlo se informovat a popřemýšlet o tak závažné věci, jako je válka za humny, lépe a hlouběji. Vaclav Legner a btw...USA, EU a všichni tihle "zastánci demokracie" nějak zapomínají, že na Ukrajině vládne naprosto legitimně zvolená vláda....a že to, co se děje teď, dokonale popírá myšlenku zastupitelské demokracie. Ale co, hodí se to do krámu, tak ať je chucpe jakkoliv trapný, budem dal mlit hovna. Zvlášť, když nám je lidi žerou.....Btw, dost by me zajímala reakce USA, kdyby třeba Putin začal zbraněma a prachama podporovat Texaské separatisty...jakožto "legitimni opozici". 

Zde jsou záběry z noci 19/20. jež skončila ještě krvavěji než z 18. na 19. - ráno policisté neudrželi nervy a zastříleli si do demonstrantů, pdotýkám, že za tu noc bylo odvezeno se zraněními několik set policistů: http://www.youtube.com/watch?v=vH5sDDh71WE

http://www.fincen.gov/statutes_regs/patriot/Federální úřad pro vyšetřování (FBI) definuje terorismus jako: "Nezákonné použití síly nebo násilí proti osobám či majetku k zastrašování vlády, civilního obyvatelstva, nebo kterákoliv část tohoto, k prosazování politických nebo sociálních cílů." Konkrétně to definuje federální zákon nazvaný "Patriot Act".======================================Stojí v něm, že "Akce zaměřené na nátlak na vládu pomocí zastrašování nebo násilí“, jsou přísně trestány. Konkrétně: Za verbální tlak na vládu pomocí zastrašování s hrozbou násilných činů je 10 let vězení. Kdo ničil nebo způsobil poškození jakéhokoliv vozidla, budovy, či jiné nemovitosti v této souvislosti, je v USA poslán do vězení na 25 let.Pokud rebel způsobil zranění dalším občanům nebo policii, životu nebezpečnými zbraněmi: 35let vězení!Pokud jde o cizince nacházející se na místech střetů s policií, „Patriot Act“ dává oprávnění zadržet je až na šest měsíců!Z tohoto hlediska je pozice americké vlády, která podporuje Ukrajinské fašistické buřiče typu Oleha Tyahnybok, totálním pokrytectvím.

Janukovyč devatenáctého telefonoval s Joe Bidenem, viceprezidentem USA,  co si řekli, neví se. Dění na Majdanu natáčí minidrony, jen se k nim nepřihlásil majitel.

19.2.2014 22:20 Janukovyč potvrdil dočasné prímerie. Tlačová služba hlavy štátu potvrdila dohodu s opozíciou: "Počas rokovaní strany ohlásili: prímerie a začiatok rokovaní na ukončenie krviprelievania, stabilizáciu krajiny pre dosiahnutie občianskeho mieru." 22:12 Janukovyč sľúbil, že polícia nezaútočí. Opozičný vodca Vitalij Kličko po stretnutí opozície s prezidentom vyhlásil, že ukrajinský prezident Janukovyč sľúbil neútočiť na demonštrantov. 

20.2.2014 : http://czech.ruvr.ru/2014_02_20/V-ukrajinskem-parlamentu-vyhlasena-neodkladna-evakuace/ 

Kamil Ostrý Štětina jede zachraňovat Ukrajinu. Senát mu nedal požehnání, tak tam prý jede za vlastní. Ono jim nestačí, co je tam, Štětináč tam jede je ještě více rozeštvat, na to on je mistr.Tak mě někdy napadá, že rozdělení Sojuzu byla ta největší chyba. Drželo to obě velmoci na uzdě.

Zlomyslnost nebo rýsující se skutečnost Ukrajiny po převratu - tedy, odhlédneme-li od názvů? 

Ukrajina po převratu?

Phledně protestů (šrafovaná hnědě, černě krté vádními oddíly)  a příklonu k EU (světle a tmav béžováú či naopak k  Janukovyčoi (modrá přes 20%, světle modrá  vedl) se to má takto:

Ukrajinské protesty

 A oo je nová mapa Ukrajiny podle demonstrantů:

mapa 2 Ukrajiny podle demonstrantů

A zde je Ukrajina, jak se rozrůstala, kdo vlastně její území rozšiřoval_ 

a názor rozvědčíka: http://czech.ruvr.ru/2013_08_20/USA-vytvori-novy-stat-na-hranici-Ukrajiny-s-Madarskem/ inu, kvůli plynovodu.

Mezitím Rumuni i Maďaři vyhlásili připravenost přijmout ukrajinské utečence.  Co my? 

****

Související články: http://www.vasevec.cz/blogy/sergej-chelemendik-na-ukrajine-se-odehrava-utok-na-stat-zvenci

 http://www.vasevec.cz/blogy/minuta-ticha-za-vsechny-obeti-osvetimi-vyroci-271 ---a hnutí banderovců

a: http://www.vasevec.cz/blogy/oc-jde-pri-ocernovani-ruska 

A Jiří Řezník: http://www.vasevec.cz/blogy/ukrajina-evropska-unie

Pro sled událostí mzi prvním a posledním blogem o Ukrajině navrhuji prolistovat záznamy zpravodaje Vaše Věc. 

A pro případ podobné situace jako na Ukrajině přečíst i toto: http://postapo.cz/nutne-k-preziti/zajisteni-bezpeci/preziti-a-obrana-mesta-behem-obcanskych-nepokoju-1-dil/  

a pro zjímavost i toto: http://www.halonoviny.cz/articles/view/17117845

 Demonstranti v akci. 

Demonstranti v akci

Pokračování událostí: http://www.vasevec.cz/blogy/na-ukrajine-hrozi-eskalace-nasili  

Přiznání Euromajdanovce že dosávali peníze Продажные " революционеры".Что вы натворили???!!!!  http://www.youtube.com/watch?v=UrFhpWlwRNI

 Řekněte mi: Kdo je schopen uříznout někomu hlavu? Umíte si to vůbec představit? Promiňte, ale to nemá s protestem nic společného! Dokonce ani s bojem ne. Kdo tohle podporuje, sám je vrah! A nebezpečný šílenec. http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/236712/brutalni-video-od-18-let-demonstranti-na-ukrajine-urizli-policistovi-hlavu.html  toto nebude putinovská propaganda: 

bezhlavý

Zde dopdli agent  CIA: http://worldtruth.tv/cia-agent-captured-in-ukraine-helping-ukrainian-protesters/

 Německý bloger o Evropou a USA financovaném výcviku fašistů nejen na Ukrajině, ale i na základně NATO v Estonsku (dodatek se Zemanem v Bruselu je až z doby po událostech 19-19-20.2., o týden později): http://www.youtube.com/watch?v=FbxQG-_hZws zde další fotodokuemntace z cvičení: http://pravdoiskatel77.livejournal.com/9588600.html 

Docent Arden kamarád mi psal, že jeho sestřenice má v Ukrajině na vysoké kamarádku a ta jí říkala, že je prý donutili jít protestovat.. dali jim sebou jídlo a do něj prý nějakou "drogu" na povzbuzení... myslíte, že je to pravda? Evey Hammond O těch drogách jsem četla něco v diskusích mezi lidmi, ale těžko někdo může takovou informaci potvrdit...

¨zachyceno na netu:

1: Ty vole, na tom videu normálně řežou Batmanovi hlavu. 2: Ty vole, to není Batman, to je nějaký Úkáčko, celý v černým. 1: Jak víš, ty vole, že je to z Ukrajiny, tohle se dá natočit všude? 2: To nevim, ty vole, ale prej je to teď na Ukrajině pěkně hustý. 1: Ty vole, chudák. Bez hlavy. To asi tajní odpravili nějakýho demonstranta, to víš, vole, teď frčí mediální válka, takže tenhle pokus o virál si zaplatil Kličko, aby udělal z policajtů svině. 2: Ne, ty vole, koukej, to je uniforma, to tajný odpravili policajta, aby demonstranti vypadali jako svoloč, to zaplatil Janukovyč. 1: Ty, vole, co když demonstranta voblíkli do policajtskýho a teprve pak mu tu hlavu ufikli, aby ji neřezali svýmu? chápeš, jak to myslim? 2: Je to ty vole na palici, každej se muže vydávat za koho chce a točit, co chce. 1: Jo jo, ale třeba jsou to fašouni a řežou ji jen tak, ono je prej baví, když z nich jde strach. 2: Nechápu, ty vole. Svině vole fašounský. Hlavu bych jim uřízl. 1: Máš recht, ale třeba je to celý podvrh

Demokrat - pardon Republikán číslo 1:  (pod obrázkem důležité pokračování blogu)

McCain na Ukrajině, v Libyi a Sýrii

Zde se vyjadřuje "Putin o Johnu McCainovi a smrti Kaddáfího" - titulky: https://www.youtube.com/watch?v=vAOfZ4fUCrM

A zde analýza střelby ze čtvrtečního rána: 

Toto je dobrá a bytelná analyza střelby 20.2.2014, ve čtvrtek ráno https://www.youtube.com/watch?v=3gPBmq0u8Fw

 

A druhá analýza: 

 

 

Střelce Majdanu v žoldu obevil autor publikující na serveru Petra Hájka na serveru vesti.ru: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/914-pyramida-lzi-o-ukrajine-ma-dalsi-trhliny-dukazu-pribyva-tymosenkova-hrozi-zabijenim-rusu-paul-craig-roberts-usa-to-cele-od-pocatku-ridi-informacni-valka-pokracuje.htm 

O snajperovi, snajperech Němc

(německy)
http://youtu.be/f_bLYRtV4vk 
(rusky
http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=591202

https://www.youtube.com/watch?v=NXYRz_36PKA Чуркин: В «комендатуре Майдана» находился штаб посольства США  

Nová ukrajinská vláda však nechala zatknout zu  střelbu do demonstrantů 12 policistů: http://www.blisty.cz/art/72765.html

Saakašvili byl prokazatelně na majdanu, přiletěl tam z USA. Nyní gruzínský generál Citelašvili tvrdí, že střelci na majdanu byli i členové silových struktur bývalého prezidenta Gruzie Saakašvili. jedná se o 4 střelce jejich jména jsou známy a poslal je již na prokuraturu Gruzie. Vedoucí skupinu střelců se mají jmenovat Gija Baramidze a Givi Targamadze. http://news.rambler.ru/24426287/ 

"Máte vysvětlení pro to, kdo v únoru střílel na Majdanu?

Logické vysvětlení je nasnadě. Budova Filharmonie, z níž ostřelovači stříleli, byla obsazena majdanisty. Tam byl hlavní štáb náčelníka Majdanu, kterým byl jistý Andrij Parubij, který je nyní tajemníkem Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny. Představíte-li si, že budova je obsazena těmito lidmi, je vyloučené, aby se do ní dostali jiní lidé, kteří nejsou z Majdanu nebo bez svolení Majdanu.

Ovšem před časem současný ukrajinský generální prokurátor Oleh Machnytskyj řekl, že příkaz ke střelbě dal Janukovyč a že tam také operovali lidé z ruských tajných služeb...

Pokud si vzpomenete, co uváděl Lenin o prvních úkolech revoluce, tak to bylo: obsadit poštu, telefon a telegraf; v současném pojetí média a internet. A dnešní revolucionáři seznam rozšířili o čtvrtý bod: obsadit márnici. Majdanisté totiž obsadili ihned po střelbě márnici v Oranžerijní ulici, kam se svážejí zvláštní případy, s běžným infarktem tam nepovezou. Vím, která je to v Kyjevě budova, studoval jsem totiž lékařskou fakultu a jako medik jsem tam chodil na soudní medicínu. Ptáte se, proč obsadili právě márnici? Aby zničili důkazy, které by doložily, odkud se střílelo a kdo střílel. Když mně přišla SMS od kamaráda s touto informací, tak mi to okamžitě došlo.

Navíc Machnytskyj byl taky majdanovec, takže on přece neprozradí, jak to ve skutečnosti bylo. Vzpomeňte si třeba na Dmitrije Bulatova, který měl být mučen. Spousta lidí říká, že to byla jen dobrá maska. Prostě propaganda." http://www.halonoviny.cz/articles/view/20940647 

Břetislav Olšer v jednom svém článku zmiňuje, že od té doby byla alej před Filharmonií vykácena, aby nebylo možno provést šetření ohledně kulek ve stromech. http://olser.blog.idnes.cz/c/406489/Tak-na-ferovku-svetovi-politici-co-lzete-pomlouvate-a-zrazujete.html

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Mockrát děkuji, i za informace,kromě toho  pochvala od oponenta hřeje dvojnásob. Budu se snažit i dál.

antoninsebek

Paní Kateřino, toto je nejkvalitnější článek, který jsem od Vás četl.

Máte pravdu i s tím podílem Čechů. Musím se přiznat, že jeden vzdálený příbuzný tam kulturně působil (dokonce to bylo v TV, lze to dohledat v archivu, mám z toho vystoupení fotky) v době, kdy na Majdanu to byl ještě jen mejdan. Jejich vystoupení financoval - víte kdo? Člověk v tísni. Fakt. Také se tam procházel Hajnej a další slibotechny z EU. Janukovyč dal přednost Rusku proto, že od Putina dostal 30 x (třicetkrát) větší půjčku, než mu při jednání nabídl Brusel. A protože je Ukrajina už delší dobu na hraně bankrotu, tak volil menší zlo.  Nezapomínejme, že tam žije 48 procent Rusů. A hodně Ukrajinců si vydělává v Rusku, naposledy např. při výstavbě Soči.  

Prezident Janukovyč a poslanci byli zvoleni v řádných volbách, kontrolovaly to stovky zahraničních komisařů. Korupce a úplatkářství je tam zakořeněno a nic s tím neudělali prezidenti Kučma, Kravčuk, Juščenko a nepochybně ani Janukovyč. A neudělá s tím nic ani slavný Boxer. Ten "jde příkladem": peníze za box na Ukrajině nezdanil, neboť si výhry uložil v daňových rájích.

Sleduji, jak tam (po vzoru sametové revoluce) měli prvního tzv. zabitého. A vzápětí ti náhodní demonstranti mistrně ovládají svoje kalašnikovy.... Tváře si pocákají krví z podříznutých slepic. Už teď se ví, že "sjednocená opozice" se skládá minimálně ze čtyř částí, včetně zbožňovatelů Bandery. Ukrajinci nemají historické zkušenosti s pojmem "KOMPROMIS" a pokud se situace nevyvíjí podle názoru některé skupiny, tak pokoj nedají. Pokud se podíváte na historii tohoto velkého území, tak se té roztříštěnosti nemůžete divit.

Nechci tady být za všeználka, ale na Ukrajině jsem byl mockrát, od Užhorodu až po Charkov. A již jsem zde uváděl, že ze všech národů, které se vydělily z SSSR, jsou Ukrajinci (ostatní jim neřeknou jinak než "Chachli" ti (napříšu to kulantně) NEJSLOŽITĚJŠÍ...

Vidím jediné řešení: Ukrajina by se měla rozdělit a jednotliví Chachli by se měli přestěhovat do té části, která je jejich srdci nejblíže.

amiourful

No, možná jste viděl na ČT24 od 22:00-23:00 Události,komentáře, to bylo Něco!

klokan

O wonder !

How many goodly creatures are there 

here ! 

How beateous mankid is !

O brave new world

That has such poeple in it !

( W. Shakespeare - Bouře )