Legislativní zmetek, který jistě způsobí řadu infarktů

obrazek
19.10.2018 13:39
"V souvislosti s přijetím zákona 193/2018 Sb., se při každé evidenční kontrole a kontrole na STK bude od letošního října prověřovat, zda u konkrétního vozidla nedošlo k manipulaci s počítadlem ujeté vzdálenosti. V případě že ano, nebude evidenční kontrola přidělena a provozovatel vozidla, tedy nový majitel, bude mít povinnost doložit do třiceti dnů, jak a proč k takovému stavu došlo."

"...Pokuta až 500 tisíc totiž hrozí každému, kdo nedoloží opravu nebo výměnu tachometru. Tedy i novému majiteli takového vozu, který jej koupil v dobré víře,“ varuje Foltýn v článku zde: http://auto.tn.nova.cz/clanek/novinky/pozor-pri-nakupu-ojeteho-auta-hrozi-pokuta-az-pul-milionu.html?fbclid=IwAR15LAKGknSIfOjEHJgUO81in--kHnGzb53Lz3HxWblmn4aj5SMR3C-6aMA pokuta od 50 000 do 500 000, vyvinit se můžete jen důkazem podvodu ze strany jiného, případně vymáháním proplacení pokuty po něm.

Jde věru o bezprecedentní porušení presumpce neviny, protože z nesprávných dat na tachometru nevyplývá, že jejich pachatelem je současný řidič. Osobně se domnávám, že zákonodárci pomohli k novým zakázkám našim exekutorům. Přesně tak - jde o nové krmení exekuotrů, jimž  utekly exekuce za dopravní pokuty, jež do 2000 již nejsou exekuovatelné.

Naprosto žádnou jistotu, že nekupujete přetočečné auto nemáte u koupi od soukromých osob, nebo u bazaru, jenž  prorádává auta v komisi, tedy nestává se jejich maitelem a neručí za údaje. 

A teď si tedy představte, že prokazujete někomu podvod, v situaci, kdy vám buší exekutor na dveře - mohl jste ztratit servisní knížku, velký techničák, malý techničák, cokoliv, a navíc mít dovežené auto, kdy česká poůicie sice požádá zahraniční o spolupráci, ale ta, protože nemůže dokázat, kdo ze dveo aktérů - původní majitel či bazar, se dopustil přetočení či nikoliv, nemůže obvinit nikoho, ačkoliv, na rozdíl od ČR, je v zahrančí přetáčení trestným činem, neůze-li rozhodnout ze dvou aktérů, kdo je vinen, není jím nikdo. A to i přesto, že při dvou po sobě jdoucích silničních kontrolách je zjištěn nižší stav tachometru při druhé, než při té první.  Nejsou v Čechách a nejsou, předpokládáme, úplatní.

Buouu to těžké doby - víme, jak "snadné" je se ubránit, podle toho, že 860 000 exekuovaným se nedaří v podstatě ani mňouknout (a když, tak jedině díky opovrhovaným neziskovkám) a ani mňouknout se nedaří ani každoročním  více než 1500 podnikům zlikvidovaným Babišovými poskoky z Finanční správy zajišťovacími příkazy od roku 2015-  Ptejte se bezdomovců, kdy se podaří mňouknout jim. Zeptejte se těch, kteří se soudí - klienti H-Systému nebo ČSSD o Altnerův dluh, kdy k 19 milionům dluhu přibylo 3019 milionů příslušenství, jak se mňouká jim.

Přečtěte si alespoň, kdy byste měli mít podezření, že tachometr může být stočený:   https://eurozpravy.cz/auto/testy/63015-nenechte-se-osidit-jak-odhalit-pretoceny-tachometr/ Odborníci se však víceméně shodují na tom, že dnes přetočený tachometr nemusí být ohalen vůbec (nemáme belgický systém Car pas), ačkoliv se dohadují, že  z dovežených aut je stočených 40%.  Pokud jste nic nestočili, ale nechce se Vám pouštět se do ústavní stížnosti  na protiústavnost záiona, vycházejte z toho, že jste nevinní a policie buď nemůže hodnověrně dokázat přetočení, nebo naopak může ve svých záznamech přesně najít, v jakém období (a za jakého majitele) k přetočení došlo. Oni ho ovšem nemohou obvinit, protože to u nás není trestný čin, tomu se vyhnuli, oni chtějí opravdu po vás, abyste zažalovali dotyčného z podvodu při prodeji, že totiž stočením tachometru došlo k navýšení ceny. Touto trestně-právní nedůsledností bylo pro exekutory pojištěno, že policie musí zpokutovat vás.

Ale, moc na vás apeluji, než se pustíte do jakékoliv obrany, pokuste se někde nabýt expertních znalostí a zkušeností s našim správním řádem a přestupkovým řízením!!!

Ještě je tu také možnost, nechat v případě podezření ze stočení v miinulosti vyměnit tachometr, ovšem musíte na to mít protokol a ten také předat při nejbližší návštěvě STK: https://www.podnikatel.cz/clanky/ode-dneska-prituhuje-v-prodeji-aut-za-staceni-tachometru-pokuta-az-pul-milionu/?fbclid=IwAR1yPJ5lx1KmPYXPCaHEglMJjk2vXkVUlTIMnvRtVT2eiMKalsdbzfLUzMc  Jestli se nepletu, tak zákon nepamatuje na to, že jste měnili tachometr a kilometry neseděly. Můžete počet kilometrů navýšit, není to trestné.  Především však nekupujte auto, aniž byste s prodávajícím nespolupodepsali, kolik má najetých kilometrů! 

Jediná obrana proti totmuto legislativnímu zmetku by byla přesvědčit zákonodárce, aby sami podali ústavní stížnost a mezitím se pokoušet tento průšvih co nejvíce rozkecat.  Jsem si opravdu jistá, že jedině tak lze minimalizovat počet osob, které utrpí zdravotní újmu,  až jim bude udělena pokuta. 

* Os:Waha: To je tedy, budeš zodpovědný za to, co nemůžeš ovlivnit. To už tu bylo s fikcí doručení. Oznamovala jsem na policii, že Pišta chtěla podepsat něco zpětně..už je to dávno, alespoň jsem se pošty zeptala o co jde a žádná odpověď. - Já  z poznartků Denisy Rohanové  z České asociace povinných: mám za to, že lidem, bydlícím na radnici již dnes exekuotři ani nic neposílají,  rozhodnuto, hotovo , basta, dělej, co umíš.  V případě tohoto zákona o autech je navíc zádrhel ten, že se očividně počítá s uplatněním pokuty i za "příhody" jež nastaly před platností tohoto zákona! I to je protiústavní!  Tedy, pokud přetáčející auto se stočeným tachometrem někomu neprodal. 

Ještě že vyšší poslanecké platy vždy přinášejí kvalitativní zlepšení.  Předpokládám, že návrh zákona komentovalo ministerstvo Dana Ťoka.

Nová zpráva: údajně zjistíte přesně kolik má auto najeto podle win kódu. Je to kód motoru který je v evidenci na STK a podle něj se dá ověřit stav tachometru přes internet. (To má ovšem možná své limity. Přio dovozu? Přio stočení před každou STK a na výši při případné poslední silniční kontrole?  Nejsem automobilista!!! Win kód ale údajně mají všechna auta. Má to být 17 míxtné označení karoserie.)

Z kanceláře ombudsmanky mne upozornili na článek: https://auto.idnes.cz/tachometr-staceni-03c-/auto_ojetiny.aspx?c=A180918_091434_auto_ojetiny_fdv "Tento článek dle mého soudu obsahuje více informací o tom, jaký je smysl právní úpravy a záměr Ministerstva dopravy netrestat ty majitele vozidel, kteří je koupili v dobré víře a na stočení tachometru se případně přijde až později. Pokud byste však v budoucnu Vy, nebo někdo z Vašeho okolí, narazili na problém, který tato nová právní úprava přinesla, můžete se na ochránkyni obrátit s klasickým podnětem." S pozdravem Mgr. Milan Kocourek.  - Osobně si myslím, že oslovení ombusmanky nenahrazuje obrácení se na Správní potažmo Ústavní soud. Také důrazně upozorňuji na trik, kteří používají úředníci, když nad vámi chtějí vyhrát - posílají odpovědi na odvolání pozdě - s oprávněným očekáváním, že vy  budete čekat, a prošvihnete tak termín pro podání k soudu. 

Kontrola stáčení tachometru podle ČT: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/218411000101208/video/662206 od nového  roku bude centrální registr sám hlásit krajskému úřadu nesrovnalosti a důvody k pokutě. 

26.11.2019 Ohlásili, že přitvrzují: "hrozí, že s takovým vozem nebude možné jezdit.Takový problém nastane, když se při prohlídce v STK zjistí, že na tachometru je méně kilometrů než při minulé kontrole. V tom případě dostane vlastník vozu třicet dnů na to, aby prokázal, že kvůli poruše došlo k výměně tachometru. Jinak už nebude smět s tímto vozem na silnici.https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zakon-nezakon-tachometry-ojetin-se-vesele-pretaceji-dal-40303764

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.