Lékaři, nařčení "Macků" se nebudete bránit?

obrazek
3.7.2013 15:04
Přeslechnout rozhořčený pravicový křik, že zrušení placených léčebných nadstandardů opět povede k předávání úplatků lékařům, a to prý od pacientů, kteří na nejlepší péči z rukou nejlepších odborníků mají prostředky - jinak řečeno, mají prostředky na komerční předbíhání pacientů, včetně dětí, kteří na to, třeba jen pro svoji poctivost, nemají - může jen člověk který ví, že mu na ušním, i kdyby uplácel jako u výběrové řízení na výstavbu dálnice XYZ, už nepomohou.

Zajímavé je, že stejnou možnost nemají hluší u rozhořčeného křiku doktorů, že je tyto názory uráží, neboť oni si úplatky nikdy nebrali, neberou a brát nehodlají. Nebo si lékaři, kteří už dvacet roků, jako ikony poctivosti, zaplňují horní žebříčky volebních kandidátek stran napříč politickým spektrem, neuvědomují, že mlčení není nic jiného než potvrzení souhlasu? Na co jiného se mám ptát lékařů (Pafka, Pirka,...), které  po rozhodnutí ÚS přispěchal zostudit i jejich kolega MUDr. Macek z ODS, jenž je toho názoru, že peníze nepůjdou do zdravotnictví, ale do jejich soukromých kapes? 

Obzvlášť je podezřelé, že se těmto nařčením nebrání nejen věhlasná mediální bojovnice proti šedé ekonomice ve zdravotnictví, senátorka za Severočeši.cz a aktivní lékařka v jedné osobě, Alena Dernerová, ale ani ministr zdravotnictví v Rusnokově vládě doktor Martin Holcát. Pokud se nastupující pan ministr vůči pomluvám (?) neohradí, tak pro mne bude stejně podezřelým (nepřijatelným) členem Rusnokovy vlády, jako její ministryně spravedlnosti  Marie Benešová, která odmítá zveřejnit, jakou právní práci odvedla pro ČSSD vedený Ústecký kraj, za kterou vyinkasovala několik miliónů korun.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Pane Kulíku, umíte číst(vnímat smysl textu)? Ten přeci není o tom, jestli jsem a nebo nejsem proti(jsem proti) placení nadstandardů, ale o tom, proč se i slovutní  lékaři nebrání nařčení, že jejich zrušení povede k tomu, že je budou v rámci šedé ekonomiky opět inkasovat oni? To opravdu píši tak složitě?

rku

Trochu Vám nerozumím. Když se nadstandardy zaváděly, byl jste proti, teď když se ruší jste také proti? Nebo Vám jde o to, aby lékaři řekli, že úplatky neberou? Že někteří berou, víme přece všichni. A Macek je jeden z prvních, kteří brali nejen za léčení.