Lépe se mýlit s Bruselem a Londýnem než mít pravdu se Zemanem

obrazek
8.5.2018 18:25
V tomto duchu si můžeme přečíst dezinformační komentář na portálu Aktualne.cz od jeho redaktora Jana Gazdíka. Typicky mlží, když nemá po ruce argumenty. Odvolává se na nespecifikované experty v oblasti chemických bojových látek, když tvrdí, že prezident Miloš Zeman vyzradil tajné informace o tom, že se i u nás testovala chemická látka A-230 z rodiny látek "NOVIČOK", kterou si ČR i vyrobila.

To byla rána, kterou nemohou vydýchat různí rádoby experti a političtí komentátoři, kteří obhajují neobhajitelnou informaci premiérky Velké Británie  Mayové , že pouze Rusko mohlo vyrobit látku A-234, protože nikdo jiný to neumí! Kdo jiný by mohl mít zájem na sebe upozorňovat takto průzračně těsně před prezidentskými volbami v Rusku? Ten Skripal zřejmě tajně aspiroval na tento úřad a mstivý Putin to řešil asi takto radikálně.

ČR přece v rámci NATO má protichemickou jednotku na vysoké úrovni a také výzkum v této oblasti. Tedy k této činnosti musí mít schopnosti vyrábět  i chemické látky z řady "NOVIČOK".  Kdo umí syntetizovat látku A-230, tak ten dovede vyrobit i všechny ostatní látky této skupiny.

Co by to bylo za protichemickou jednotku Armády ČR, kdyby neměla k dispozici látky proti nimž má poskytnout ochranu?

Tvrzení autora, že když Zemana cituje Kreml, tak už to není groteska, ale spíše vážné pochybení, nelze akceptovat.  Je spíše tragédií pro naši vládu, že svá rozhodnutí přizpůsobila klamným informacím z Velké Británie aniž si ověřila jejich správnost.

Vláda přece neměla žádnou ověřenou informaci z Ruska ani z Velké Británie, která by jí opravňovala k vypovězení tří diplomatů. Její protest proti údajnému nařčení ruské vlády, že v Salisbury byl použit náš chemický přípravek, nikdy nezaznělo. Ruská vláda pouze argumentovala, že chemická látka, pokud vůbec byla použita, mohla být vyrobena v několika zemích včetně ČR. Navíc je známo, že původní výrobní zařízení SSSR na tyto chemické látky umístěné ve Střední Asii pomáhali demontovat specialisté USA a ti si ho také odvezli. Co se s ním pak stalo není známo.

Informace BIS potvrdila, že se i v Armádě ČR s látkou typu "NOVIČOK" pracovalo v rámci výcviku protichemické jednotky.

Uvalené sankce současné vlády za údajně nepravdivý výrok ruské vlády se jeví jako chybné a nespravedlivé. Jak hodlá vláda napravit svou chybu?

Zdroj


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.