Letní shakespearovské slavnosti uvedou jako premiéru Romea a Julii

romeo a julie
13.5.2015 21:30
Jedna z nejnavštěvovanějších letních divadelních scén u nás Letní shakespearovské slavnosti uvede letos premiérově inscenaci Romeo a Julie. Novinkou letošního ročníku slavností bude také srpnový orchestrální koncert filmové hudby s hity z hollywoodských adaptací známých děl Williama Shakespeara. Na návštěvníky tak čeká zcela ojedinělý orchestrální koncert filmové hudby skotského skladatele Patricka Doylea s názvem Patrick Doyle – Shakespeare in Concert, který bude doplněn o speciální velkoplošnou projekci.

Letní shakespearovské slavnosti budou zahájeny 25. června na Pražském hradě již zmíněnou inscenací Romeo a Julie v režii autorského tandemu SKUTR. Tu tvoří dvojice Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, kteří se do prostor Nejvyššího purkrabství vrátí po dvou letech. „Po zkušenosti z Letních shakespearovských slavností roku 2013 víme, že atmosféra zkoušek na Pražském hradě je neopakovatelná. Proto jsme s radostí přijali nabídku na Slavnostech znovu režírovat. A také jsme chtěli pracovat na tématu, které je nám blízké. Téma první velké lásky je přesně pro nás – Martina romantika a mne skeptika. A stejně tak je rozkročena i Shakespearova hra Romeo a Julie. Zpočátku romantika, v závěru drama s velkou skepsí možnosti naplnění lásky v našem světě. Zpočátku komedie, v závěru tragédie s velkým vykoupením,“ říká o hře Lukáš Trpišovský.

Roli Julie svěřili režiséři Tereze Voříškové, Romea ztvární méně známý Jan Sklenář z Klicperova divadla v Hradci Králové, kterého však publikum mohlo zaznamenat v lyrikálu Kudykam. Z dalších známých tváří se na letní scéně Pražského hradu představí například Naďa Konvalinková, Saša Rašilov, Lenka Krobotová, Dana Batulková a další.

Pokud vás nové nastudování Romea a Julie neláká, můžete dále vybírat z inscenace Mnoho povyku pro nic režiséra Jiřího Menzela, která loni sklidila velký úspěch, nebo stálici Slavností Veselé paničky windsorské. Osobně mohu doporučit také skvělou a zábavou komedii Sen noci svatojánské ve výborném podání Vandy Hybnerové a Davida Prachaře, nebo Zkrocení zlé ženy s Tatinou Vilhelmovou a Romanem Zachem.

„Z Bratislavy zavítá na Nejvyšší purkrabství energií sršící komedie Večer trojkrál’ový alebo Čo len chcete maďarské režisérky Enikő Eszényi. Po loňském úspěchu se na tři večery do Prahy vrací mimořádná inscenace Jak se vám líbí v podání předních ostravských herců v režii Michala Langa,“ říká Johana Turnerová, PR Letních shakespearovských slavností.

Vstupenky na Slavnosti, které začínají 25. června a končí 5. září, jsou již v předprodeji v síti Ticketportal. Letní shakespearovské slavnosti proběhnou v Praze již tradičně na dvou scénách. V Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí. Slavnosti se dále konají v Brně, Ostravě a Bratislavě. Představení začínají obvykle ve 20.30 hodin a zaplatíte za ně od 290 Kč.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.