Lex Babiš

obrazek
29.11.2016 17:31
Přiznejme si - jedině, kdyby Babiš akcie svých podniků rozdal/prodal veřejnosti, nebyl by ve střetu zájmů! Na obrázku výsledek již druhého hlasování v Poslanecké sněmovně o lexu Babiš. Obávám se mnoha kompromisů. Pan ministr si stihl ve funkci přivydělat dotacemi a jiným dalších 6 miliard. Pozoruhodný je ten jeden hlas z ANO pro zákon. Byla to poslankyně Ivana Dobešová. Po chvíli se ale přihlásila, že tak nechtěla hlasovat, že šlo jen o omyl. Takže žádná disidentka v klubu ANO. Zákon již prošel Senátem. cákon myslím vychází z návrhu Jana Chvojky. Na návrh Senátu bude ale platit až od září 2017, o dotace však Babiš přijde od ledna. Ale Andrej se zákon spolu s ANO chystá napadnout u Ústavního soudu. Velkou bojovnicí proti Lexu Babiš je Karla šlechtová, ježv si dala tu práci v březnovém Interview ČT24, kde neváhala tvrdit, jakými kapitalisty jsou členové zahraničních vlád a parlamentů, takže když Babiš tu a tam přiklepne Babišovi 3 mld, tak bychom ho diskriminovali, kdybychom mu to zakazovali. .

http://zpravy.idnes.cz/lex-babis-prosel-i-napodruhe-pro-omezeni-ministru-bylo-125-poslancu-1c9-/domaci.aspx?c=A161129_105157_domaci_kop

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/analyza-jak-vznikl-hartenberg-a-co-ho-spojuje-s-gigantem-agrofert-7061 a https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/babisovi-jeho-fond-hartenberg-stret-zajmu-nevyresi-7042

http://hlidacipes.org/evropske-penize-pro-firmy-andreje-babise-za-leta-2007-az-2014-slo-o-12-miliardy-korun/

http://hlidacipes.org/babisovo-imperium-ziskalo-za-deset-let-verejne-zakazky-az-za-35-miliard-korun/

http://hlidacipes.org/tady-vsude-je-babisovo-podivejte-se-na-podnikatelske-imperium-mistopredsedy-vlady/

http://hlidacipes.org/psi-tyden-pavuciny-byznysu-andreje-babise-husta-mapa-jeho-imperia-a-rukoudani-s-martinem-nejedlym/

http://hlidacipes.org/babisuv-byznys-v-osmi-obrazech-cesta-k-uspechu-pres-verejne-zakazky-a-evropske-dotace-statni/

http://hlidacipes.org/svet-babisovych-penez-na-dvtv-cz-je-s-podivem-ze-takovy-clovek-muze-vykonavat-politickou-funkci/

http://hlidacipes.org/psi-tyden-plzenske-tajnosti-pomsta-prostejovske-radnice-a-finale-serialu-o-babisove-byznysu/

19.12.2016  Miloš Zeman Lex Babiš vetoval,  budou ho muset přehlasovat poslanci. Spojenectví Zeman- Babiš je známé dávno. Je zjevně oboustraně výhodné.

17.3.2017 Babiš k fondu Hartenberg :) : https://zpravy.aktualne.cz/domaci/babisovy-zmatky-s-hartenbergem-drive-tvrdil-ze-je-to-fond-ny/r~13007512098211e7a3fa002590604f2e/

*****

Jaroslav Kojzar na Čapím hnízdě:"Přiznávám, že poté, co jsem prolistoval nabídku, jsem zůstal opařený. Nemohl jsem si vybrat, i když »náš personál vám zkušeně poradí s výběrem toho pravého«. Tím, jak jsem pochopil, není myšleno jen víno na vinném lístku. Přečetl jsem si tedy nabídku. Polévka hovězí – bratru 95 korun. Ne, polévku si tedy nedám. Co takhle hovězí steak? Ten stojí »jen« 480 korun, a když si dám i pivo, pak to bude pouze… rychle počítám… půllitr nealka Radegast Birell sedmdesát korun a pro ženu jedna třetinková plzeň: korun osmdesát. Když to sečtu, pak za pozdně odpolední obědosvačinu zaplatíme přes jedenáct set korun. Tedy tolik, jako v čtyřhvězdičkovém hotelu možná v Karlových Varech nebo v pražském… nebudu jmenovat, byla by to nekalá konkurence. 

Přiznávám, že v té chvíli jsem si uvědomil, že Čapí hnízdo vlastně není určeno pro takové, jako jsme my se ženou, že sice je otevřeno všem, alespoň podle pana Babiše, ale zároveň prostřednictvím cen omezuje přístup některým. Některým? Ne, většině obyvatel naší vlasti. Pozvánka je demokratická, míří na všechny, ale stačí jen nasadit ceny a všechno je jinak. 
Ostatně stejné je to i s politickými činy babišovců. Směřují na všechny, ale ve skutečnosti jen na některé. A tak si přece jen musím dát otázku: Proč vůbec jeho lidé vstupovali do politiky? Není to přece kvůli tomu, abychom se všichni mohli naobědvat v Čapím hnízdě. Tam nás sice dovnitř pustí, ale nejlevnější obyčejné espreso nás bude stát sedmdesát korun a čaj devadesát. A v té chvíli ti obyčejní, kteří si až dosud podle demokratického Babišova sloganu mysleli, že všichni jsme si rovni, pochopili, že s tou rovností majitel Agrofertu aj. zas tak moc nepočítá…

Proto se raději cestou na jih zastavíme U Dandyho či v České Sibiři."

 

******

Lex Babiš vetoval prezident,  parlament jej bude schvalovat tedy znovu asi 10.1.2017, platil by od února, Babiš se bexcgaů slyšet, že v případě, že by zákon začal platit, tak se Agrofertu  zbaví,  Ústavní stížnost hodlá podávat  Miloš Zeman. 

11.1.2017: http://domaci.ihned.cz/c1-65583280-zive-poslanci-se-prou-o-ustavnost-lexu-babis-zemanovo-veto-zakona-o-stretu-zajmu-vsak-nejspis-prehlasuji pro 129 proti 49.

Strana Soukromníků: MÍSTO OSTRÝCH SLOV FAKTA

Nemám žádný vliv na peníze pro své firmy. Je to skandál a podraz od zlodějů a lhářů. Tak nějak dnes hovořil Andrej Babiš poté, co poslanci přehlasovali prezidentské veto novely zákona o střetu zájmů. Ono těch ostrých výroků zaznělo dnes ve Sněmovně více. Ponechme nyní stranou jejich posuzování a nechme stručně a jasně hovořit fakta. Stačí jeden příklad za všechny: dotace ze státního rozpočtu pro velké zpracovatele stouply za Andreje Babiše více než trojnásobně. Na předních příčkách příjemců figurují společnosti jako Penam, Kostelecké uzeniny či Vodňanské kuře…

 

Jiří Remew: "Kdyby prezident vyžadoval od ministrů lustrační osvědčení, nemusel by Babiš převádět akcie. V klidu by dál vedl svůj Agrofert..."  

http://www.hrebenar.eu/2017/01/novela-zakona-o-stre-tu-zajmu-usvit-se-zdrzel-okamura-byl-proti/

Miroslav Kavij: "Majitel Agrofertu má opět jednu zapeklitou otázku vyřešenou. Rozlouskl oříšek, co udělá se svým majetkovým impériem v souvislosti se zákonem o střetu zájmů. Jak je v českých kotlinách zvykem, správné řešení se vždy najde. Vlk se nažere a koza zůstane celá. Skončilo napínání veřejnosti i her na city jeho politickým rivalům, kteří by jej rádi již viděli na smetišti dějin.

Zachoval se stejně, jak by konala naprostá většina byznysmenů na jeho místě. Oznámil založení svěřeneckého fondu coby instrumentu, s nímž od 1. ledna 2014 jako s možností správy majetku počítá nový občanský zákoník, který splácal politický turista, europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil.
Babiš za tři roky působení ve vrcholné politice nejen tímto dokázal, že je broukem Pytlíkem, který si poradí se vším. Navíc se zdá, že mu k obdivu své osoby pomohly i veškeré mediální skandály spojené s jeho jménem. A nebylo jich málo!
Je téměř jisté, že cílevědomý Babiš, se svým týmem dobře placených právníků a PR agenturou znalou poměrů z reklamních kampaní v USA, jde nekompromisně za svým cílem. Stát se příštím premiérem země.
Díky vlastněným médiím to má v pozici malého Berlusconiho podstatně jednodušší než ostatní politické strany.
Kvůli vytouženému vítězství ve volbách dokázal pohádkář Babiš také změnit i rétorickou image své osoby. Je konec s řečnickými výrazy typu korupcia, všeci kradnú, Kalúsek, či nekecáme, makáme. Namísto toho na obrazovce vidíme usměvavého, rozvážně hovořícího, laskavého a optimisticky laděného ministra financí.
Výsledky podzimních voleb ukážou, zda sázka na rozdávání koblih a uzenin z jeho firemního impéria při volební kampani, stejně jako v minulosti, postačí k naplnění jeho cíle. Stát se skutečným mesiášem českého státu.
Pokud se scénář naplní, pak jedno je jisté. Získávání státních zakázek pro jeho megafirmu bude ještě snadnější než doposud a kapitál Agrofertu se tak bude i nadále uspokojivě zvyšovat. Oproti mzdám několika desítek tisíc zaměstnanců této firmy.

Bohužel nebudou naplněny oprávněné potřeby obyvatel a zájmy státu, stejně jako nedojde ke splnění předvolebních slibů. Ale v kapitalistické společnosti si část občanů na tyto nešvary již zvykla."

*****

Tomáš Goláň - daňová kancelář s.r.o. analýza kauzy kounových dluhopisů a další zamotávání se Babiše do rozporů ohledně toho, ajk přišel ke svému majetku: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/gentlemani-mezi-politiky

Další závažnou informací, kterou v debatě potvrdil, je i to, že si tyto dluhopisy kupoval i v roce 2014, tedy v době, kdy již byl ministrem financí."

http://forum24.cz/babis-neumi-vysvetlit-kde-vzal-castku-ktera-je-pro-cechy-platem-na-4166-let/ 

*****

volička ANO, Růžena Nopvotná:" Moc krásný rozhovor s panem Babišem. Měla jsem pocit, Měla jsem pocit, že slyším člověka, který vychází z poctivých lidí naší země. Tento rozhovor mě přiměl k zamyšlení.  Po sametové revoluci jsme měli Václava Havla. Doba se vyvíjí a tato doba nám dala pana Babiše, abychom opět začali věřit, že se dá v naší zemi žít svobodněji, lépe a začneme si vážit sami sebe. Tento pocit nám chyběl už několik let. Díky za světýlko v tunelu, věřím, že bude časem líp. Držím palce. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211649297016087&set=p.10211649297016087&type=3&theater 

2. volička ANO: JAna Hladká,Prostějov, 6.2.2017: an Andrej Babiš je očištěn Nejvyšším soudem slovenskéí republiky. JE mu tímto "vrácena jeho čst, kterou vlastně nikdy neztratil"...Jestliže člověk, který zdárně vysekává Českou reubliku z dluhů, umí navíc ušertřit nemalou částku eněz ro rozvoj blaha České republiky, je odborníkem na své parketě a ukazuje neohroženě na současné i minulé rozkradače majetku našeho státu - se může klidně ucházet o post, na kterém  ještě chvíli bude sedět pan Sobotka nebo dokonce se může ucházet i o to, stát se třeba prezidentem České reubliky! Na druhou stranu - je nejrosp+ěšnější na nynějším místě, má-li vysekat zcerla ČR z dluhů a zlepšit život lidí po finanční stránce v našem státě. .. Nejhorší scénář by nastal,  kdyby pan Andrej Babiš rezignoval na veškerou práci ve prospěch ČR a šel si hrát ryze na svém odnikatatelském písečku. Věěřte všichni, že do dvou let spadneme umvi dp zemiček povahy banánových státečků. Doufám, že si to nikdo nepřeje a ani to nedopustíme!!! https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1620032878008743&set=a.203660812979297.59619.100000061382766&type=3&theater

 http://neovlivni.cz/politici-pripravili-pravni-klicku-a-babisova-firma-jako-prvni-unikla-soudu/ 

 12.2. vysvětloval Andrej Babiš svůj legální daňový podvod s dluhopisy v OVM ČT24: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/217411030500212/ 

O Babišovi: "Nikdy mi nebyl sympatický. Už před jeho vstupem do politiky jsem ho vnímal jako bohatého podnikatele, který podporuje celou řadu stran a politiků. Vědělo se, že má výborné vztahy se Stanislavem Grossem a podporoval ČSSD, ale i jiné subjekty. Když jsem se s ním poprvé setkal - v době, kdy ani neuvažoval, že půjde do politiky - nepříjemně mě překvapil. Choval se sice pěkně, ale šokoval mě náplní rozhovoru. Začal monologem. Výčtem známých a vlivných politiků a u každého říkal, co po něm chtěl. co chtěl on, co za to dal které straně. Kdo po něm chtěl tolik, že to ještě nevadilo, kdo už tolik, že mu to vadilo. Rozsáhlý výčet konkrétních osob a skutků, které bych označil jako problematické a státní zástupci jako kriminální." David Rath; Týden 7/2017

 

20.2.2017 - Babiš navrhl  zákon na dodanění korunových dluhopisů.  Na zdanění sebe,  svých dlůuhopisů za 1,5 mlld.  Plošné kontroly nechystá. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2041104-plosne-kontroly-kvuli-korunovym-dluhopisum-se-nechystaji-napsal-babis-sobotkovi

28.3.2017: http://forum24.cz/podil-v-agrofertu-v-hodnote-360-milionu-koupil-babis-za-25milionu-za-vlady-zemana/ 

 http://forum24.cz/lovochemie-a-jine-kauzy-andreje-babise-v-dokumentu-ceske-televize/  „Po převzetí Lovochemie byl Andrej Babiš podezřelý z pěti trestných činů. Vyšetřování vyšumělo do ztracena. Klíčový znalec policie David Hrazdíra, na základě jehož posudků byl případ Lovochemie odložen, dnes vypracovává posudky pro firmy z holdingu Agrofert,“ píše Euro . Hrozí mu až 12 let vězení jen za jediný z těchto pěti trestných činů.

12.9.2017: Babišovi blízcí sice ztratili všechny dokumenty dokazující jejich vlastnictví Čapího hnízda, ale existují svědci. Mezi nimi především banka HSBC. Ta se přitom nyní od dalšího financování Agrofertu odvrací.http://forum24.cz/capi-hnizdo-klicovym-svedkem-by-mela-byt-banka-od-agrofertu-se-nyni-otocila-zady/

25.6.2018 Slovenský rejstřík prokázal, že Babiš nepřestal být koncovým poživatelem benefitů a Transparency international se rozhodla, že jej připraví o další eurodotace, protože je stále ve střetu zájmů:  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/andrej-babis-ma-noveho-nepritele-david-ondracka-z-ti-chce-agrofert-pripravit-o-miliardove-evropske-dotace-50061

25.7.2018: Agrofert definitivně ukončil dlouholetý soudní spor o dvacet miliard korun s polským koncernem PKN Orlen kvůli privatizaci Unipetrolu, kterou provázela podezření z obří korupce. Nové polské vedení koncernu nepřistoupilo na nevýhodné smlouvy uzavřené s Babišem výměnou za spolupráci při této transakci. http://forum24.cz/babis-definitivne-prohral-s-pkn-orlen-kvuli-podezrele-privatizaci-unipetrolu/

1.12.2018 Tnsparency International a posléze i Piráti se obrátili na Ek, že totiž Bavuš řídí své yvěřenecké fony a je tedy ve střetu zájmů EU bude chtít vráítit dotace - blíže zde  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-muze-vracet-az-deset-miliard-pripomente-si-s-jakym-podnetem-se-david-ondracka-z-ti-obratil-na-evropskou-komisi-61645?dop-ab-variant=3&seq-no=2&source=hp

7.12.2019 Audit  z Evropy konstatoval, že Babiš je ve střetu zájmů, ačkoliv se zachoval dle českého zákona. Následoval hon a pořádají se demonstrace a Michael Kroh se rozhodl vnést do případu jasno: http://casopisargument.cz/2019/12/05/patalie-pana-premiera-v-kontextu-medialnich-dezinformaci/ Erik Best: "Piráti chtějí porušit pravidla EU, aby mohli zveřejnit audit o porušení pravidel EU.

10.1. 2020: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/agrofert-bez-majitele-cesko-kvuli-bruselu-pripravilo-babise-o-firmu-85920?

 
 

"

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Babiš, zákon o střetu zájmů

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Ve stylu zajeté již činnosti našich tak drahých nám zákonodárců a jiných elit. Jesliže si nevíš rády s vyvstalým problémem vymysli naň zákon či novelu. Například. Jestliže příliš sněží dáme k chodníku cedulku, že se v zimě neudržuje.