Liberálně progresivní cesta do pekel! Slovenská předvolební realita

slovensko
20.2.2020 16:07
Ve slovenské předvolební kampani uzavřely některé opoziční strany dohodu o vzájemném neútočení, což ale znamená, že vůči ostatním mimo tohoto paktu se útočit může. A také se útočí, a to se snahou srazit na kolena a poškodit v očích voličů.

   Zde si je však třeba vzpomenout na známa slova: "Kdo je bez viny, ať první hodí kamenem", které si v našem případě můžeme vyložit tak, že málokdo v politice je zcela bez viny. Můžeme si je vyložit tak, že nečestnost, podlost, klientelismus, sebe obohacování a elitářství jsou jakousi přirozenou negativní součástí lidské povahy, bez ohledu na jakoukoli politickou stranu a jakýkoliv společenský systém. Jen skutečně silné charaktery se tomu dokáží vyhnout. To je jedna strana mince.

   Druhou stranou mince ale je, že v každém z nás je přece jen něco dobré, co je schopen pozitivním způsobem projevovat vůči ostatním. Záleží jen na tom, jaký je vzájemný poměr těchto dvou protichůdných pólů naší povahy a který z nich převažuje.

   A teď se z tohoto úhlu pohledu podívejme na současnou koalici, zejména však na stranu Směr. Směr má některé své konkrétní lidi a kauzy, spojené s nejrůznějšími nekalými praktikami a sebe obohacováním. Právě proto strana postupně ztrácí svou voličskou základnu. A i když v ní je mnoho elitářství a lidí, kteří mají rádi dostatek, blahobyt a drahé věci, přece jen jde o stranu sociálního charakteru, která se snaží zlepšovat sociální podmínky jednoduchých lidí, což deklaruje a také reálně činí. Právě během jejího vládnutí byla zaznamenána rostoucí ekonomická prosperita, rostoucí minimální mzda, rostoucí důchody, a mnohé jiné položky, na co není možné zapomínat a nevážit si to. Takový je rub a líc strany Směr.

   A nyní se zkusme podívat na opozici. Její hodnotové směřování si můžeme ilustrovat na názorech pana Sulíka, vyjádřených v jednom z předvolebních spotů ve slovenském rozhlase.

   Pan Sulík se mimo jiné vyjadřoval také ke zdravotnictví a řekl asi toto: "V současnosti máme zdravotní systém, který deklaruje stejnou péči pro všechny, i když víme, že za peníze se dá vybavit také nadstandard. A protože v naší společnosti existují takzvaní lepší lidé, i lidé jednodušší, měla by být i zdravotní péče takto členěna. Na jedné straně by tedy měly být zdravotní úkony, přístupné všem, a na druhé straně speciální zdravotní úkony a speciální péče pro lepší lidi, kteří si ji dokážou zaplatit."

   Pro jednoduché lidi to bude reálně znamenat, že se stanou lidmi druhé kategorie, jejichž případná smrt kvůli sníženému zdravotnímu standardu není asi pro pana Sulíka až takovou ztrátou. Mnohem větší společenskou ztrátou by byla smrt nějakého aktivního bohatého lepšího člověka, a proto je třeba zdravotnictví reformovat do takové podoby, aby k tomu nedocházelo. To je dojem, který ve mně zanechaly slova předsedy strany SaS při jeho pohledu na zdravotní péči.

   Jak již bylo řečeno, strana Směr má svoji elitu i své zloděje, ale vedle toho se snaží hledět také na zájmy a prospěch jednoduchých lidí, co lze zobecnit na všechny strany současné koalice, čili na SNS a Most-Híd. Současná opozice však hovoří o elitářství zcela otevřeně a její prioritou je hájit především zájmy elit. Národ a prostí lidé jsou pro ně ve skutečnosti jen bezcenný plebs, který je třeba podnikatelskými a politickými elitami co nejvíce vyždímat. Pan Sulik to řekl zcela otevřeně v programu své strany, jakož také ve svém předvolebním projevu v slovenském rozhlase.

   A podobná elitářská filozofie je ve skutečnosti filozofií celého ultra liberálního křídla opozice. Strana "Za lidi" by se totiž měla jmenovat trochu jinak, aby to lépe vyjadřovalo skutečnost. Měla by se jmenovat stranou Za "lepší" lidi. Vždyť přece ještě za dob prezidentství pana Kisku často prezentoval na svých vystoupeních v zahraničí nepříliš uctivý pohled na Slovenský národ, jehož hymnu se ani neobtěžoval zpívat. Pan Kiska totiž vzhlíží s hlubokou úctou především k bohatým elitářským západním kruhům, a kdyby mohl, vložil by osud nehodného slovenského národa úplně do jejich rukou.

   Pokud tedy Směr vedle všech svých kauz dopřál také národu, pan Kiska, vedle všeho toho, co má on sám za ušima, by dopřál hlavně bohatým světovým elitářským kruhům. Vždyť stále je na Slovensku dost toho, čím se jim lze zavděčit a co je možné rozkrást. Jinými slovy vyjádřeno, skoupit do nadnárodního vlastnictví, ať už jsou to vodní zdroje, půda, energetika a podobně, přičemž národ by se stal absolutním žebrákem a sluhou ve vlastní zemi.

   No a co říci o koalici Progresivního Slovenska a Spolu? Co říci o panu Trubanovi a o panu Beblavém? To, čím ve skutečnosti jsou, dokonale vystihuje jejich předvolební slogan: "Pojďme do nich!"

   Do koho?

   No přece do těch, kteří nejsou s námi a kteří nesdílejí naše názory! Suďme je, pronásledujme je, ekonomicky je likvidujme, vyhazujme je ze zaměstnání a házejme do nich kameny na jejich shromážděních, protože nemají ten správný, liberální pohled na svět.

   Pojďme do nich!

   Do těch, kteří jsou primitivně národně orientovaní a ne světoobčansky kosmopolitní, jako my!

   Do těch, kteří žijí ve tmářství křesťanství a ne v progresivním liberálním, ateisticky konzumním materialismu!

   Do těch, kteří ulpívají na něčem tak zkostnatělém, jako je tradiční rodina, tvořená mužem a ženou!

   Do těch, kteří berou ženám svobodu v jejich právu na potrat kdykoliv během těhotenství!

   Do všech těch konspirátorů, kteří tvrdí, že jsme sorošovské děti a tak, jako kdysi Hitlerjugend, pouze slepě plníme jeho agendu!

   Do těch, kteří se nechtějí podvolit západním světovým elitám, aby tyto mohly ovládnout a dostat do područí všechny národy světa, a za vládce podmaněných národů stanovit nás, věrné nohsledy a poskoky!

   Do těch, kteří nechtějí rozprodat do nadnárodních rukou vodu, půdu a poslední zbytky toho, co nám tu ještě zůstalo!

   Do těch, kteří nechtějí přijímat migranty, protože jim nenasytní a bezohlední západní agresoři vojensky, nebo ekonomicky rozvrátili jejich státy!

   Do těch, kteří nedokážou pochopit, že drogy mohou pozitivně stimulovat lidskou osobnost!

   Do těch, kteří nechtějí přijmout kulturní obohacení Evropy islámem a jejich mírumilovným právem šaríja!

   Do těch, kteří odmítají liberálními kruhy živenou a podporovanou, žlučovitou nenávist proti Rusku!

   Do těch, co obhajují národní hodnoty, národní tradice a odvolávají se na národní buditele!

   Do těch, kteří nechtějí americké základny na Slovensku!

   Do těch, kteří nesouhlasí s demontáží a programovým rozkladem současných sociálních výdobytků!

   "Pojďme do nich!", je heslo hodné Hitlera v jeho tažení na východ. "Pojďme do nich", je dokonalým vyjádřením nenávisti liberálních elit vůči velké skupině národa, která odmítá progresivně úpadkovou cestu rozkladu tradičních hodnot našich otců a naší společnosti.

   Tyto kvazi progresivní, ale ve skutečnosti společensky rozkladné a destruktivní hodnoty, nacházejí podporu mezi elitářskými intelektuály takzvané bratislavské kavárny, a také mezi různými takzvanými osobnostmi umělecké sféry. Tyto rozkladné ideje nacházejí sympatie u elitářských inteligentů ve větších i menších slovenských městech, a tito všichni společně otrocky a podlézavě vzhlížejí k elitářské západní Evropě a USA, jako ke svému vzoru a ke své modle, jejíž by rádi obětovali a položili k nohám zcela vše, co národ ještě má, aby ho sofistikovaní zahraniční zloději, s mile demokratickým úsměvem na tváři, a s ústy plnými lidských práv, zcela stáhli z kůže a absolutně zotročili.

   Taková je tedy podstata těch, co se dnes tak dravě derou k moci! Kvůli jejich skrytému, anti národnímu a anti sociálnímu postoji by si měli Slováci, dokud je ještě čas uvědomit, že všechno ostatní by bylo pro ně mnohem lepší, než tato katastrofální, progresivně liberální zkáza. Vše ostatní bude lepší, než vláda stran, sdílejících tyto a podobné hodnoty.

   Slováci probuďte se a vzpamatujte se! Každý hlas, který dáte těmto stranám je hlasem pro liberálního ďábla, který svýma nečistými drápy roztrhá a morálně rozloží vše dobré a pozitivní ve vašem národě, pokud mu dáte k tomu příležitost!


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Cesta do pekla vždy bola dláždená dobrými úmyslami.

Šíri sa vzduchom jedno prirovnanie : Ak si človek môže vybrať, tak ide radšej do pekla, lebo tam je plno ľudí, veselo, teplo a čert varí dobrý guľáš. V nebi je smutno, zima, málo ľudí, ktorí sú navyše takí svätci - až sú nudní. Pánovi sa neoplatí ani variť - tak sa podávajú hamburger, coca - cola a chipsy.

Teraz vážne : vrátil sa bumerang, ktorý spoločnosť hodila v časoch pred a v roku 1989.

Alebo : kto seje vietor, žne búrku. 

Teraz majú a robia ľudia len to, o čom tajne snívali, o čo ľudia bojovali, kvôli čomu boli do roku 1989 nespokojní :  bezdomovectvo, drogy, korupciu, " nezávislých " politikov , bezbrehú slobodu spojenú len s právami bez žiadnych povinností, nezamestnanosť, exekúcie, enormnú zadĺženosť, strach zo straty zamestnania, platené školstvo a zdravotníctvo, nové formy pokrytectva, pornografiu, pedofíliu, sexuálnu slobodu, bezpohlavnosť, oligarchov a chudobných, ........Konzum zvíťazil nad prirodzenou skromnosťou. Mladí nechcú viac ako jedno dieťa.  Tvoriví a vzdelaní ušli do zahraničia, kde pracujú na blahobyte iných štátov, než na svojom - pritom vyštudovali za peniaze slovenských pracujúcich....

Dobrovoľne a s nadšením sme odovzdali svojich ľudí a štát do rúk kapitalizmu a liberálnej demokracie - lebo je to prijateľnejší " otrokár " , než komunisti. 

Čo sme si navarili, to musíme aj pojesť.