Domnělý pachatel z Londýna Abu Izzadeen stále ještě ve vězení

obrazek
23.3.2017 17:54
Pachatel londýnského útoku, při němž zemřeli celkem čtyři lidé, z toho jeden policista a jeden útočník, jenž měl být bezpečně identifikován policií jako Abu Izzadeen. 41 letý Jamajčan, vlastním jménem Trevor Brooks, mluvčí několika muslimských skupin. Problém je jen jediný - tento muž stále ještě sedí ve vězení! Budeme vás informovat! ČT24 mezitím ( cca 5 minut před publikováním tohoto blogu) dodala finální jméno pachatele - Khalid Masood (jenž podle lidí z hotelu, kde noc před tím přespal, byl po ránu veselý, vtipkoval a byl velmi milý!!!). Je otázkou, zda jim věřit. (postmortální sejmutí otisků prstů je jistě možné, notabene, zemřel-li před chvílí, a oba muži, které označila policie za pachatele, byli ve vězení, tedy jejich otisky prstů byly v databázi dávno, navíc jsou jistě i britské doklady již dávno biometrické a auto bylo z půjčovny, o co tedy při takové prodlevě jde? Útok se odehrál před třetí odpoledne.) Tak právě v televizi hlásí, že kamerový systém, resp. jeho software je schopen identifikovat tvář a vyhledat schodu v databázi trvá několik sekund. A že Londýn a zejména okolí parlamentu jsou prošpikované kamerami. :)

Zdroj: https://townhall.com/tipsheet/mattvespa/2017/03/22/reports-london-attacker-identified-as-abu-izzadeennot-asian-n2302590

text a púřeklad z Googlu: 

Londýn byl napaden,  což se jeví jako teroristický incident a britská ppolicie jej  vyšetřuje jako takový. Scotland Yard uvedl, že čtyři lidé zemřeli, včetně policisty a útočníka s 20 jiní byl zraněno. Zranění byla popsána jako katastrofální. Katie psala o tom, jak útočník najel na chodce na Westminster Bridge poblíž Whitehallu, vystoupil ze svého vozidla ve snaze vstoupit do Westminsterského palác, kde byl zastřelen třikrát policií. Při tomto útoku byl pobodán policista.

Předvídaje na co dojde v politické diskuzi:Abu Izzadeen se narodil ve Velké  Británii, v Hackney: https://t.co/kEPkFweRTx  — Oliver Kamm (@OliverKamm) March 22, 2017

výše uvedené hypertextové stránky již nelze nalézt, ale na dané twitterové adrese  uživatele Olivera Kamma je celá  Twitterová komunikace, v níž vyšla nejvo následující, v článku uvedená prohlášení:  

zpráva z Twitteru:

Andrew Neil (@afneil) : Channel 4 News říká, že bylo potvrzeno, že útočník byl Trevor Brooks aka Abu Izzadeen, dobře známý policii a médiím.

20:10 - 22.března 2017

Útočník byl údajně identifikován jako Abu Izzadeen (aka Trevor Brooks), britský rodák z druhé generace Jamajčan, Channel 4 News. Izzadeen byl v potížích díky své obhajobě radikálního islámu. V roce 2005 odmítl odsoudit útoky ze 7.července v Londýně: (viz zde: http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/politics/4130454.stm ) - možná přeložím v závěru článku.

Kopie jiného článku:

Rodilý Brit  Abu Izzadeen, mluvčí skupiny al-Ghurabaa [cizinci] odmítl odsoudit  bombové útoky v Londýně ze 7. července. Jak řekl BBC2¨s Newsnight bombové útoky byly "akce mudžíhedínů", která  lidi "probudi a dá jim ochutnat trochu jiný kafe".

Zpráva z Twitteru: 

BBC  Breaking News:

Westminster útok, novéi:

• 4 mrtví, včetně útočníka

• nejméně 20 zraněných

• Policie věří, jen jeden útočník r

http://bbc.in/2msCCPM pic.twitter.com/U8yRbkfgmV

7:11 PM - 22 Mar 2017

V roce 2008 byl shledán vinným z podněcování k terorismu (ia Telegraph http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1895959/Muslim-preacher-Abu-Izzadeen-guilty-of-inciting-terrorism.html) a byl odsouzen na čtyři  a pl roku http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1895960/Muslim-preacher-Abu-Izzadeen-jailed-for-four-and-a-half-years.html , ( rozsudek níže):

kopie textu odjinud: 

Simon Keeler, 35, byl shledán vinným spolu s  kazatelem nenávisti Abu Izzadeen, žákem Al-Káidy, kteří glorifikovali sebevražedné atentátníky a dokonce veřejně provokovali [pak] ministra vnitra Johna Reida.

Izzadeen, jehož skutečné jméno je Trevor Brooks, 32, vedl skupinu islámských radikálů - včetně Keelera - kteří zaútočili na mírnou mešitu  v Regents Park v centru Londýna a pak ovšem opět na policii, která se je snažila vypudit.

Zatímco západní vojáci bojovali ve Fallúdže,  v listopadu 2004 skupina vydala sérii projevů pro mešity a chvástala se, že jsou teroristé a nabádala následovníky, aby dávali dary pro nákup zbraní pro svatou válku v Iráku.

Projevy také se shodovaly s noci z muslimského svátku ramadánu známé jako "Night of Power (Noc moci(" a byly zaznamenány na DVD v délce skoro pět hodin.

Brooks řekl svým posluchačům: "Tak jsme teroristy - zastrašíme nepřátele Alláha. Američané a Britové rozumí pouze jednomu jazyku. Je to jazyk krve. "

 

pokračování článku: 

Během několika posledních let byl Izzadeen několikrát z vězení venku a zase zpět - a to pro své radikální názory. V roce 2015 byl poslán do vězení za to, že informovat policii o své změnu adresy, zatímco na počátku roku 2016, se ocitl opět v centru dění  kvůli opuštění země bez vědomí britských úřadů, podle BBC. A tady je ten problém: on dostal dvouletý trest odnětí svobody pro daný přestupek. On je stále ve vězení.

zpráva z Twiotteru: Andrew Neil (@afneïl):

Channel 4 News má nyní pochybnosti o tom, že je Trevor Brooks - protože je stále ve vězení! Simon Izrael s ustaraným výrazem.

20:37 - 22.března 2017

a znovu Andrew Neil (@afneil)

No, jak to Channel 4 News z toho vybrusilil takto: Právník Trevora Brookse aka Abu Izzadeena říká, že je stále ve vězení !!

20:25 - 22.března 2017

Zpráva z Twitteru od:Domonic Casciani (@BBCDomC)

Potvrzeno z několika zdrojů - oficiální a komunitní - že Trevor Brooks NENÍ útočník. Je pořád ve vězení navzdory tomu, co jiní hlásili.

20:37 - 22.března 2017 · London, Velká Británie

Budeme vás informovat.

 

Poznámka editora: Původní příspěvek mělo jméno Mr. Izzadeen uvedeného jako osobu, která popraven tento útok. To bylo okamžitě aktualizováno, aby odráželo nedávný vývoj.

 http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2063518-v-londyne-utocil-dvaapadesatilety-chalid-masud-muz-s-kriminalni-minulosti

A toto je zpráva stará tři týdny: https://www.novinky.cz/zahranicni/430473-v-londyne-najelo-auto-do-chodcu-pet-zranenych-tri-v-kritickem-stavu.html

Také Blok proti islamizaci a další média již 22. v den útoku, včera, věděla, že pachatelem je Abu Izzadeen. http://blokprotiislamizaci.cz/londynsky-zabijak-je-islamsky-kazatel-abu-izzadeen-hluboce-verici-muslim/

a věděli to i zde: http://pravyprostor.cz/londynsky-zabijak-je-islamsky-kazatel-abu-izzadeen-hluboce-verici-muslim/

a ude: http://tadesco.cz/londynsky-zabijak-islamsky-kazatel-abu-izzadeen-hluboce-verici-muslim/

Existuje jen jedno férové vysvětlení vyslání informace falešného jména - vyšetřovací taktika,  ostatní vysvětlení jsou mnohem špinavější. Jenže jen jestli. Etické to totiž není ani omylem. Etické by bylo mlčet. notabene, když nechá Kanál 4 říkat, že bylo potvrzeno že.jd eo Abu Izzadeena, vždyť i ona má pak reputační problém - a  s ní má reputační problém celý establishment, kromě populistů, samozřejmě.  

Jak velký reputační problém již mají, o tom google stránka "London attack 322" : https://www.google.cz/search?client=opera&q=London+attack+322&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Zatíímco byl celý svět soustředěný na Londýn,  zemřelo 230 Iráčanů  při nálertech na Mosul:  http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/us-air-strikes-mosul-230-civilians-killed-dead-isis-held-iraq-battle-islamic-state-a7646011.html protože to nezpůsobil Rusový, nýbrž aliance vedená Američany, tak se o tom nemluví. 

27.3.2017: http://www.rozhlas.cz/plus/nazory/_zprava/jindrich-sidlo-v-londyne-utocil-konvertita-a-v-cele-mesta-stoji-muslim--1711801

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com
Klíčová slova: teror

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.