Lov senzací není novinařina

obrazek
19.11.2018 10:54
Poté, co byl u nás i v zahraničí zformulován právní názor, že chování a postup Kubíka a Slonkové v kauze Babiše jr./Babiše sr., nejsou přípustné, ozval se Syndikát novinářů a pustil se do jejich obhajoby. Takže se na to podívejme pod drobnohledem!. S novinařinou má činnost leckterých takénovinářů společného jen to, že se shodou okolností obojí odehrává v médiích.

Právní rozbor Syndikátu si můžete pro zajímavost přečíst, ale není to nutné, abyste pochopili, oč jde a oč nejde, je zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zpoved-babisova-syna-koho-se-novinar-smi-ptat-tady-mate-pravni-rozbor-60389?amp=1&fbclid=IwAR0Tkr3G240JDyP5fWDUhlaNE6QCH3P75KeExJWd0MY9UpJldshXDnevvcY a tady je i naživo vyjádření předsedy Syndikátu: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2654219-vznik-reportaze-o-babisovi-mladsim-byl-v-poradku-prevazil-verejny-zajem-veri-predseda?fbclid=IwAR3whxmtugnddkq1WQ7CFTfSbxkHkDCvbjRTQMHD_zK8GKAGf-smW2VNQww

Tento rozbor je úplně vedle, protože Slonková s Kubíkem nezastávají úlohu a roli novinářů, sami a dobrovolně se pustili do profese lovců senzací. Takoví malí papparazziové se štrejchem dramaturgů sitcomu. Před časem podobně někdo pátral, proč je americké FOX NEWS zpravodajství tak nekvalitní a falešné, a zjistil, že kanál nemá ani licenci na zpravodajství, aby byl z obliga, pouze pro entertainment - zábavu. A hádám, že toto bude i případ Seznamu TV. Seznam i Syndikát novinářů by měli být pohnáni k odpovědnosti pro podezření ze zločinného spolčení, protože realita, to, co skutečně je, je velmi odlišné od toho, co bylo melodramaticky hraným dokumentem vylíčeno. Pokud je to s licencí Seznamu, jak se domnívám, dopustil se spolu se Syndikátem novinářů podvodu záměrně uvádějíc občany a zákonodárné představitele v omyl, že se jedná o žurnalistiku, totiž o dobírání se pravdy.  A v Čechách málem došlo k puči.  Navíc dochází k lynči Babiše seniora, jak patno z pořadu OVM, kde se modrátor pozastaoval nad tím, že si Babiš senior dal na svůj j FB profil fotku syna, že prý je to morálně pokleslé. A Jak jinak nazvat situac uvedení v omyi, kdy slušný člověk sice ví, že bulváru by se neměl dotýkat ani násadou od smetáku, ale poslanci  a senátoři jej velmi vážně řeší. Kupříkladu tyto hlodáky, co uvízly lidem v hlavě: z poklčslého kusu s Babišem juniorem, takže si kladou následující nejapné otázky: 

Proč na něj (rozuměj: na juniora)  Babiš nechal farmu napsat, když byl nemocný - inu proto, že mezi žádostí o dotaci a nemocí leží 10 let. 

Proč jeli zrovna na Krym? Byli nejenom tam, ale společník pana Babiše juniora mluví jen česky a rusky a neměl vízum pro EU (resp. byol by složité a trvalo by dlouho získání povolení k pobytu pro ten který konkrétní stát EU), protže není ze státu EU, bylo by pro něj hůře získatelné. Ukrajina je nejblíže (a ukrajinština přístupnější pro rodilého Rusa než slovenština), ale v samotném státě Ukrajina není nijak zvlášť bezpečno a klidno. Takže když k moři, tak ne do Oděšy, raději Krym. 

Jak by mohla ruská tajná služba vydírat Babiš seniora, z toho titulu, že syn byl na Krymu - nemohla, Babiš zjevně není vydíratelný typ. A myslím, že se trefím, když řeknu, že jeho syn z prvního manželství toho o něm a jeho záležitostech ví asi tolik, jako téměř nic.  Babiš je ovlivnitelný - ale ovliňovat lze i bez zneužívání potomků - a jde to tak i lépe. 

Také dumají nad tím, jaký je Babiš senior mafián, že chce nechat zlikvidovat svého syna! Lidi, probuďte se, je to jeho syn, ani kvůli nebezpeční kriminálu se děti nevraždí! Je to jeden z cědiců impéria a Babiš přece žádné své díétě neošidí, peníze na to prostě stačit budou. 

Také si lidé kladou otázku, proč Babiš senior neposlal svého syna do nějluxusnějšíého sanatoria. Inu proto, že žádná taková léčba vhodná není, luxusní klec je pořád ještě jenom klec. Babiš junior dostal dovolenou, a jestlli se o jeho společník nějak dotkl, je jedna věc, ale pravdou je, že si cestoval, randil se slečnou a lovil ryby.

Policie na tom nemá co vyšetřovat, protože Babiš junjiror žádné trestní oznáemní nepodal a nepodá. Tzv. "zavlečení" Babiše jr. se odehrávalo přes terminál letiště ve Vídni, snad si Slonková- Kubík opatří záběry z pasové kontroly, Rakousko jistě veřejný zájem uzná! :)

A pak se zamýšlejí nad  nepřístojností, že Babišovi dovolí autority jen do Švýcar a ovlivňvoat svědka. Babiš juniro není svědek, je to obviněný. A je úplně jedno, co Babiš junior kde řekne,  nemusí říkat vůbec nic, a já být nemocná, tak bych se také nepodvolila, protože Švýcarsko své občany ke stíhání do zahraničí nevydává.

Jak to, že má Babiš jr.švýccarské občanství - proto, že se tam narodil a mnoho let žil a žije a protože má na živobytí. .Má ho cca 10 let.  

Věřím, že nejsem jediná, kdo udělal tu zkušenost s novináři, sprostými natolik, že o vás napsali článek a nežádali o jeho autorizaci.  Prostě nežádali, aby si tam mohli napsat věci diametrálně se lišící od reality, kterou jste jim pppsali vy,  nebo nechtěli žádné zpřesnění a vyjasnění neobratností, nekroektností nebo úletů, jichž jste se při interview dopustili. Rozdíl mezi  novinářem a lovcem senzací je v tom,  zda se chtějí dobrat pravy, nebo nikoliv, pravda papparaziů je agresivní nabourání intimní sféry člověka za účelem někoho zostudit, znectít. U lehčího žánru jde o to, jak všední situaci podat jinak, dramaticky, To není tento případ. Vzledem k tomu, co následovalo.

To není žurnalistika, pravá žurnalistika si nehraje takto násilně s emocemi, vzbuzuje pocity, to má, ale je rozdíl i mezi žprávou a kreativním spisovatelským psaním.  Nad postupem Slonkové a Kubíka vzhledem k tomu, co by bylo vyžadováno od pravých žurnalistů se pozasttavuje zpráva Václava Tomáška, také v mém předchozím blogu, dole podtržená. Mimo to tam také naleznete i vyjádření Babiše, analýzu Zemanovu  - ve videích, a moji písemnou.   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/puc-palermo-2018-nabira-znovu-na-sile

A teď se podívejte, co udělala senzace v německém mediálním prostoru: vyhledáván byl výraz syn českého premiéra Babiše - a vylézají mraky stran o tom, že předhazuje svému otci únos. Seznam zaangažovaných médií nebere konce.   https://de.search.yahoo.com/search;_ylt=AwrJS9TrefJbSHAAOxozCQx.;_ylc=X1MDMjExNDcxODAwMwRfcgMyBGZyA3lmcC10BGdwcmlkA0o0UnlxX1ZRUlFlSWJfSVcxSGpFWEEEbl9yc2x0AzAEbl9zdWdnAzEEb3JpZ2luA2RlLnNlYXJjaC55YWhvby5jb20EcG9zAzAEcHFzdHIDBHBxc3RybAMwBHFzdHJsAzg0BHF1ZXJ5A2RlciUyMGtyYW5rZSUyMFNvaG4lMjBkZXMlMjB0c2NoZWNoaXNjaGVuJTIwTWluaXN0ZXJwciVDMyVBNHNpZGVudGVuJTIwQmFiaSVDNSVBMSUyMAR0X3N0bXADMTU0MjYxNzY5Mw--?p=der+kranke+Sohn+des+tschechischen+Ministerpräsidenten+Babiš+&fr2=sb-top&fr=yfp-t&fp=1

Žurnalistika si může za svou situaci sama - jeden opisuje od druhého, nikdo nepřináší ani nová témata, ani nové zpracování, moerní žurnalistický jazyk a vyjadřovací prostředky také za moc nestojí, a body se snaží vydobýt výrobou senzací. Jenže my všichni bychom si měli uvědomit, že senzační jsou na světě úplně jiné věci, senzace v pokleslých novinách jsou vesměs a většinou jen ty vyrobené.  

 Seznam jasně naznačuje, za co jeho zpravodajství stojí - u svých večerních zpráv uvádí v popisku: "Nejsledovanější okamžiky dne v komentovaném souhrnu." čili - nikoliv nejdůležitější, ani nejzásadnější, ani nejnezbytnější. ani nejaktuálnější. Jen nejsenzačnější , resp. nejskandáklnější. A taková bude i jeho licence. 

Dotaz: Není normální, že když Babiš uvede svého syna do kauzy Čapí hnízdo, že za ním jdou novnáři a osloví jej? - Ne, naopak, je to normální, ale novinář by nejenže nechal interview autorizovat, ale dokonce by ještě bránil tomu, aby interviewovaný druhého nepomluvil. (tedy není žurnalistikou, když Reflex zveřejní článek markeéra vstupujícího do politiky  Jaroše, který patrně nikdy s Babišem ani o ničem nemluvil a nejednal). o tom, že Babiš je hraniční psychopat. Saša Uhlová  tomu říká. "humory". Jiný slušný název pro to neexistuje, jde o pomlouvání, očerňování, lynčování. ) Pravému novináři by nešlo ani tak o dramatugii skandálu,  jako o ohleduplnost a slušnost ke společnosti. SVých vstupů by použýíval s mírou a k tomu, aby napravil nepravosti. Aby se rozvíjela společenská komunikace, nikoliv proto, aby byla zatěžována handicapem šířených bludů.  Šlo by mu o žurnalistiku, nïkoliv o to, aby stíhal, žaloval a odsuzoval, lynčoval a to vše v jednom zátahu,  od toho máme policii, žalobce a soudy. 

Atributem novináře je co nejvyšší míra slušnosti vůči jednotlivým  lidem, společnosti a prostředí. Atributem lovce senzací je míra suigesce, se kterou na publikum zapůsobí. A v tom je ten rozdíl  Novinář není zvěd, pracuje zcela veřejně. A o tom jeho proesionalita, je, pokud to neumí, není novinář. 

Soudě podle bludů, které nyní nosí v hlavě naši občané a poslamci, šlo v případě Seznamu o sugesci mimořádně zdařilou. Na FB skupině AUVA byl zveřejněn obrázek od uživatele Mladej Kvapík s tímto textem: "V roce 1672 dav rozzuřených Holanďanů zabil a sežral svého premiéra. Nechceme tím nikoho k ničemu nabádat. Jen, že zde jsou různé možnosti." Je to málo jako důkaz podílu sugesce médií na představách  o premiérovi? https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1949128251830249&set=a.776736715736081&type=3&theater

Senzace se vyrábí takovou jakousi černodivadelní manipulací (kdy nasvícenými objekty pohybují lidé v černém oblečení vzadu ve tmě), dnes už si musíte být vědomi toho, že jste objejkt manipulace - takže až shlédnete v ČT vstup do pořadu 168 z posledního data ke kauze Babiš, ke se praví, že Radovan Krejčíř se také vymlouval na psychiatrické onemocnění, věřte, že to není náhoda, ani motivované veřejným zájmem. Jen a pouze manipulace s vámi, čehož cíl zná pouze šéf manipulátor, nebo vy, když sledujete pohyb manupulací.  

****

Jak vidíte na fotce, v Čechách  i na Slovensku je bouřlivo, mediální magnát Soros (majitel Seznamu a podílník Blesku, viz minulý bog, přes které společnosti je spolupodílníkem ), patrně i bratři Kochové,  poslední svoloč a lůza i elegáni podsvětí, které tu máme, zneužili jako motor uměle potlačované emancipačn snahy k tomu, že nabídl emancipaci falešnou - sežrání  premiérů, resp. úplné rozkotání vlády jeho věcí vezdejších. Členové davu se staví na odpor vůči zatěžování společnosti korupcí, a vůbec si neuvědomují, že za posledních dvacet let nedostal ani jednu stopu k poznání, co se okolo něj děje.  Protože novináři se dosud nespecializují v tom unět něco jiného, než techniky bulváru. Cílem je samozřejmě skutečně to rozkotání vlády a celé společnosti.  Aby byla ještě bezbranější. 

Nepochybujte o tom, že přijdou další útoky. Budou rvát stádo i jednotlivé kusy. 

 Je nápadná naivita domnívat se, že naší sněmovní  pravici  vadí Babišovo estébáctví.  To může napsat jen někdo, kdo  netuší, co jsou zač. Pravice jen ve svém boji o moc velmi dobře ví, že s estébnáctvím je na čem stavět, protože LIDEM to vadí! Podobně se dlouhou dobu pracovalo na tom, aby mladá generace získala zcela falešnou představu o komunismu a  komunistech - a levičácích vůbec.  Protože tyto memy chodí ze zahraničí a mladou generaci opravdu zasahují, tipuji to na ty bratry Kochovy (více viz. starší Bristké listy) Jaksi se tu o této problematice systematicky vyprávějí hlavně horory, a vůbec ne příběh celý, to ani přibližně. 

****

No a protože je tu další zralý hlodák pro hlavičky poslanců a senátorů - hoří klinika duševního zdraví v Klecanech, jenž vyšetřoval Babiše juniora - hned odpovíme na otázku, co v případě shořelé dokumentace - psychiatrickou ataku na odpočivadle na dálnici v roce 2015 mu dosvědčí policie, jež ho našla, ten druhý ústav duševního zdraví, co jej hospitalizoval před Klecanama a současný stav kterýkoliv švýcarské psychiatr. 

Pole tohoto článku můžete už dumat a hledat, co od Sorose čekat, nad DCLeaks, jak upoornil tweetem Wikileaks, web ale momentálně nefunguje: https://hnonline.sk/svet/817182-unikli-tisicky-dokumentov-podla-ktorych-mal-soros-manipulovat-politikov?fbclid=IwAR3NQ1_40uGmkq8d5_BgSo0IvTpPgjF0M1hwiXYWVUKswVpLHN2E7LPTxvE

****

Podle toho, co ukázal z tiskovky pořad 90´po 21. hodině, začíná vláda docela dobře fungovat.  https://www.ceskatelevize.cz/porady/11412378947-90-ct24/218411058131119/

Jaromír Štětina zve do Bruselu na 20.11.2018 na konferenci o vlivu Andreje Babiše na svobodu slova:   https://www.youtube.com/watch?v=gUM-L_BNVYU o akci: http://denikreferendum.cz/clanek/28676-andrej-babis-nici-svobodu-medii-znelo-v-evropskem-parlamentu?fbclid=IwAR1nM4b0wYCehujMLBJlFSBLjYEJklqoJ3FVDaWAY_A_RT-beS12ZRoZPDs pořádáno e spolupráci se Sorosovou nezikovkou EUObserver.  video by mělo být i zde: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Pane-Babisi-problem-Do-Evropskeho-parlamentu-privezl-Jaromir-Stetina-navstevu-z-Ceska-560288?fbclid=IwAR3v__EA6WATnoPT9tp8crR5LU-nDtDqw7E5jqufN_R28dlWgOMU1WhD8AE  105 minut videa je zde: https://www.youtube.com/watch?v=WI98tlbiYr4

Seznam Sorosových neziskovek: https://aeronet.cz/news/seznam-sorosovo-neziskovek-je-venku-rozvraceji-zevnitr-i-cesko-a-slovensko-magnat-si-zaplatil-i-transparency-international/?fbclid=IwAR1Z9fvyhGdJBXftUoWnTGb2SvCL6pWTHmZSFpfC2Sn9nBzgy4d0moLF_jU

A tento autor se zřejmě učil pořádání demonstrací od organizátorů Majdanu, co tomu říkáte? http://denikreferendum.cz/clanek/28683-drsne-prosby-z-vaclavskeho-namesti-babise-nezastavi-obcanska-neposlusnost-muze?fbclid=IwAR2P96niNxTIrBqYUzw4NWfGk1RMa0FgW5ZBHBja97ZAcxyKz_pvD3kid2o

Co osychyatři konstatovali o stavu Juniora v roce 2015: http://www.ceska-justice.cz/2018/11/halucinace-bludy-chorobne-prozitky-konstatoval-soud-stavu-babise-ml-roce-2015/?fbclid=IwAR3jFDAiW3Anyb3ijKkOSYUfkRB9U3Q2Jqp7GGmvxPWcvtg6cPiB5peib74

****

 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: Babiš, Kubík, Seznam, Slonková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

moc děkuju za pravé vysvětlení jeskyně, měla jsem o ní nějaké mylné a nedostatečné představy, Tohle leccos vysvětluje. 

O přístpuju českých občanů k  justici vznikl vtip : Přijde trpaslík do knihovny a ptá se: "Máte,  prosím, něco o diskrimiinaci trpaslíků? " - "Horní police."

klokan

   Všestranná a vzrůstající bulvarizace masových médií v současné době, se jeví být obrazem rozbujelé digitální demence občanstva. Přemýšlení se již jeví jako pracné. ,,Ovčanstvu" nutno za použití všelijakých berliček vše předpřipravit, aby tolik nemuselo namáhat své mozkové závity a mohlo tak mimo jiné taktéž snáze spolknout nejrůznější návnady.  Ty tam jsou zřejmě doby kdy filosofové upozorňovali na možnosti klamání lidské mysli. Zde nelze nevzpomenout například Franciska Bacona, který již na přelomu 16. a 17. století  upozrňoval na iluze (idoly), jímž ráda podléhá lidská mysl, kupříkladu takový idol jeskyně, jenž jednostranně omezuje rozhled a lidské individuum jaksi navádějí, aby si zvyklo vše posuzovat  toliko dle svého stanoviska. V současné prapodivně povrchní a překotné době naopak poplatní ideologové nás například přesvědčují, že žijeme v nejlepší ze všech nejlepších dob a uvádějí nás takto do světa iluzí. Jako příznačný se může jevit i obrazový vtip kde slepý symbol justice se musí opírat o berličku.