Lubomír Man: Jak dlouho ještě...?

maestro stropnicky
21.9.2015 12:37
„Nepotřebuji jezdit nikam do Sýrie, abych věděl, jak vyhlíží tamní situace“, reagoval náš ministr národní obrany Stropnický dotčeně na otázku europoslance Ransdorfa, zda předmětnou zemi někdy navštívil, a v duchu si sám pro sebe zřejmě dopověděl:„K tomu, abych si udělal o věci úsudek, mi, bohudík, stačí moje víra i láska k administrativě USA.“

Tahle druhá Stropnického věta, protože jen myšlená, ale nevyřčená, sice nepadla, ale jakýmsi nevysvětlitelným zázrakem se stalo, že i tak napnila vysílací místnost žižkovské televizní věže s takovou úderností, že jsem ji zřetelně slyšel – a jsem si jist, že jsem v republice nebyl sám.

Nevím, jak jiným, ale mě to k další deziluzi i znechucení z duchovní kvality lidí, kteří nás vedou, a kteří za nás mluví, bohatě stačilo. Vstal jsem z křesla a pořad OVM jsem vypnul.

Jenže pochopitelně: Ta trpkost zůstává. A vrší se. A člověka maně napadá ono klasické: Jak dlouho ještě....?

 

Ilustrace: Výřez z karikatury ateo.cz.

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

duchodce

Ten pořad se zřejmě brzy stane těžkou konkurencí pro pana Šípa, Krause a další na poli  TV zábavy. Poslední vydání (zejména první hodina) předčilo snad veškerá očekávání  diváků. Naprosto dokonalá parodie na diskusní pořad. Přesto, že pozvaní hosté byli  dva, teměř nepřetržitě hovořil pouze jeden. Druhý se ke slovu dostal jen zřídka kdy. Jeho snaha,  alespoň občas do diskuse zasáhnout, byla rázně odbyta slovy "promiňte pane poslanče".  Již tak nesnesitelně dlouhé monology (herecký výkon si netroufám hodnotit), byly navíc stále dokola nastavovány dalšími dotazy moderátora, jen aby se druhý host nemohl dostat ke slovu. A pokud  už náhodou promluvil, byl okamžitě napadán a zesměšňován svým oponentem. Divím se, že se pan Ransdorf po 10 min. nezvedl ze židle a neodešel. Pan Moravec s panem Stropnickým by si zjevně vystačili sami. V ČT si evidentně popletli datum. Včera nebylo 31.12.