Lubomír Man: Zaorálek dál boří i to, co z ČSSD ještě zbylo

fi zaoralek
24.5.2018 18:07
Že z velké a sebevědomé strany ČSSD udělali politováníhodnou žebračku zejména Sobotka a Zaorálek, není myslím sporu. Jeden z této dvojice (Sobotka), už svůj díl viny na tomto stavu věcí sebekriticky uznal a z politiky odešel, ale toho druhého zřejmě nic takového ani stínem myšlenky ještě nenapadlo.

Zůstává přikován ve své poslanecké lavici, vědom si toho, že z ní může ještě spousty peněz pobrat a v ní mnohé ještě vykonat. Ne už samozřejmě ve prospěch ČSSD – tuhle pošetilost mladšího věku už má bohudík za sebou – ale pro strany jiné, pravicové, pro Kalouska, pro Gazdíka, pro Fialu, pro Bělobrádka, i pro Drahoše, když se ten k nějaké akci ještě zmotá. Ale hlavně: ve spolupráci s těmito duchem spřízněnými mu přece dál zůstává v rukou možnost dělat to, co považuje za nejpodstatnější smysl své práce a svého života: To je štvát proti Rusku, dělat z něj bubáka na strašení lidí, příšeru, připravenou na Česko i Evropu skočit a rdousit jim hrdlo.

„Co se týče těchto věcí (týká se požadavku KSČM nezvyšovat naše vojenské kontingenty v zahraničí), tak ustupovat nebudeme“, prohlašuje tento muž v Rozhlase Plus. „Zvlášť v Pobaltí je to nepřijatelné. Je to projev solidarity zemím, které se cítí ohroženy“.

Všimněme si dvou věcí: Ten pán říká: „Ustupovat nebudeme“. Jako kdyby přes strašlivou bilanci svého působení ve vedení strany, kterou srazil k zemi možná s ještě prudším švungem než Sobotka, byl on ve straně ČSSD stále ještě někým, kdo rozhoduje, co ta strana bude nebo nebude dělat. A to namísto toho, aby seděl v koutku, mlčel a zpytoval svědomí.

A kromě toho, se stejnou mírou arogance a docela jakoby za celou svou stranu, z které udělal nicku, říká, že nezvyšování našeho vojenského kontingentu v Pobaltí je nepřijatelné.

Bodejť by to pro něj bylo přijatelné, když naše vojenská přítomnost na ruských hranicích se stala cílem i smyslem jeho života. 

Smyslem života českého sociálního demokrata dnešních dnů.

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Plně souhlasím s příspěvkem Jana Kopeckého. Vzpomínám si na výrok, pravděpodobně na adresu strany Mladočechů z filmu o Mikoláši Alšovi. "Naše strana je vlivná a pokroková". To co si myslela spousta lidí tehdy o straně Mladočechů, to dnes platí pro většinu parlamentních stran: "Vliv zůstal, ale pokrok se časem vytratil, nebo tam vůbec nikdy nebyl".

K osobě L.Zaorálka musím znovu připomenout jeho selhání v počátku kauzy Rath. V ČT se vůbec svého kolegy nezastal a okatě se distancoval. Jmenovaný se už delší dobu staví do předních řad Rusobijců. Můžeme se jenom domnívat, proč tak činí. Možná chce odčinit svou předlistopadovou kariéru, možná má vazby na podivné zahraniční kontakty. Domnívám se, že zvláštní služby si vybírají lidi, kteří mají máslo na hlavě, protože je mohou snadněji držet pod krkem. L.Zaorálek jako volební lídr strany selhal a případný neúspěch sestavování vlády, za účasti nového vedení ČSSD, by byl pro něho zadostiučiněním.

Jan Kopecký

Pod kopií tohoto článku na "Nové republice" se objevila tato replika:

"Na ČSSD nebylo co rozbíjet. Od "obnovy" této strany šlo jednoznačně o ukradenou značku. Jen jednou se do čela strany dostal (nedopatřením?) člověk, kterého lze považovat za sociálního demokrata v tradičním smyslu: Jiří Paroubek. Následovala Kubiceho zpráva...

Pokud (?) pan Lubomír Man "velikou a sebevědomou" stranou" náhodou míní ČSSD pod vedením Miloše Zemana, nesvědčí to nic dobrého o jeho schopnosti politického úsudku. Plete si sebevědomí se zadostiučiněním nad dosaženými prebendami a naditými konty různých Hulínských, Březinů a Pocheů. O Tvrdíkovi snad raději ani nemluvě.....

Kokotko"