Ľ. Blaha - projev , který bohužel nezazněl v české sněmovně

obrazek
9.10.2014 13:18
Ĺuboš Blaha vystoupil 23.9. v Národní radě Slovenské republiky s projevem, který stojí za pozornost, proto jeho videozáznam uvádím celý, pan Blaha je aktivní pacifista, který kouzelným způsobem argumentuje proti válečnému štvaní, kterého je i česká kotlina, kde nyní probíhají v Praze Majdany zřejmě jako předvolební kampaň TOP, plná. S bytelným filozofickým základem nám ilustruje, jakým způsobem mohou štváči válku vyvolat, a co musíme dělat, pokud se válce chceme vyhnout, jaké postoje jsou produktivní a jaké vedou do slepé uličky, obratným způsobem překonává zakořeněnou rusofobii a argumenty rusofobů, ač sám není rusofil. Pan Blaha publikuje též knihy a v českých médiích: Britských listech a Parlamentních listech.

Byli bychom velmi šťastní, kdyby takovýto projev zazněl i v českém parlamentu: https://www.youtube.com/watch?v=q4lv_5zsKZQ#t=405

http://sk.wikipedia.org/wiki/Ľuboš_Blaha 

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Lubos-Blaha-Koniec-Europy-staneme-sa-americkou-koloniou-336262 a totéž na Vavě: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/lubos-blaha-koniec-europy-staneme-sa-americkou-koloniou

http://www.blisty.cz/aut/2240/art.html 

 

 *****

Mšzitím v českém parlamentu řádí Majdan pořádaný TOPkou a jejími sympatizanty: http://video.aktualne.cz/dvtv/nazory-zemana-hranici-s-vlastizradou-tvrdi-michael-kocab/r~0d27e8e84f0611e4975f0025900fea04/ Roman Roun Myslím, že je ideální doba, abych zveřejnil soukromé číslo mobilního telefonu Michaela Kocába. Pošlete mu SMS, co si o něm myslíte, já už to udělal . Tedy: 602365026 "Spolu s Michalem Kocábem a Janem Urbanem jsem autorem petice občanů, kteří se distancují od jednání naší vlády a hlavně prezidenta Zemana ve věci konfliktu na Ukrajině. Zítra bude v Praze na Hradčanském náměstí shromáždění, které petiční akci uzavře. Budu rád, když přijdete." ...z FB stránky Martina Bursíka. PS. peticí myšleny podpisy sebrané organizátory pražského Majdanu na Staroměstském náměstí, kde tito pravidelně řečnili.

 

Jaký to rozdíl mezi Drtinovou, Kocábem, Bursíkem, Štětinou, Schwarzenbergem a panem Blahou!!!!!! 

 

Schwarzenberg - Čechy nudí demokracie

Oldřich Kalous Tak spící knížepán a zednář v jedné osobě se nechal v tomto týdnu v tisku slyšet, že nás obyvatele ČR - Čechy nudí demokracie. A proto se svými kumpány typu Bursíka, Kocába, Hudečka a jemu podobných osob se zřejmě rozhodli k tomu, že tu budou podporovat ten ukrajinský fašismus, asi počítají s tím, že by se také nějáká forma fašismu dostala i do naší země a oni by pak tomu funkcionařili. Nebo se mýlím? To s jakou vervou podporují fašisty v Kyjevě se mě to tak jeví, že chtějí i v naší zemi praktikovat nějáký ten druh fašismu. Kdyby byli soudní, tak by spíše fašismus včetně toho kyjevského odsoudili, ale to oni ne. No já bych to upřesnil, pane knížepáne a zednáři v jedné osobě. Kdo nás tady nudí s těmi názory ze sna, jste Vy osobně. A také zapomínáte. Když byly prezidentské volby, tak jste slíbil, že pokud nevyhrajete volby na funkci prezidenta, že odejdete z politiky, ale pořád se tam nějak držíte. O co Vám jde?...

http://radimvalencik.pise.cz/1713-takto-dnes-u-nas-nastupuje-fasismus.html 

Medvěd Brtník: V poslední době se v našich diskusích čím dál častěji přetřásá otázka, co je a co není fašismus a jestli je tedy Ukrajina fašistickým státem. Rád bych tedy přihodil svých pár postřehů:

Fašismus je politicko-ideologické hnutí, které pokud se dostane k moci, okamžitě zavádí otevřenou teroristickou diktaturu těch nejreakčnějších, nejšovinističtějších a nejimperialističtějších struktur finančního kapitálu.

Fašismus je výrazem neschopnosti těch nejreakčnějších sil monopolního kapitálu udržet kontrolu nad obyvatelstvem (resp. jeho nižšími vrstvami) za pomoci parlamentní demokracie.

Fašismus staví na prolnutí státní moci s mocí finanční oligarchie nebo dokonce podřizuje státní moc nadvládě finančního kapitálu.

Fašismus nerespektuje a odstraňuje veškeré demokratické svobody a aplikuje bez zábran teror vůči veškerým demokratickým silám.

Fašismus se vyznačuje nekritickým obdivem a posvátnou úctou k silným jedincům a vůdcovským autoritám.

Fašismus je typický svým zuřivě zaslepeným antikomunismem, z něhož dělá státní doktrínu.

Fašismus je fascinován násilím a brutalitou.

Ideologie fašismu je snůška šovinistických, rasistických, sociálně-darwinistických názorů.

Fašismus je založen na demagogii a lžích, na jejichž základě se snaží získat masovou podporu středních vrstev.

Fašismus je krajní prostředek používaný pro účely udržení moci kapitalistického systému, který se ocitl v krizi.

Shrňme si tedy základní znaky fašismu:

ANTIKOMUNISMUS A POHRDÁNÍ TĚMI, KDO SI VYDĚLÁVAJÍ PRACÍ

OTEVŘENÉ NÁSILÍ A TEROR VŮČI OPONENTŮM

NERESPEKTOVÁNÍ DEMOKRATICKÝCH SVOBOD

ODSTRAŇOVÁNÍ DEMOKRATICKÝCH STRUKTUR

NÁRODNOSTNÍ A RASOVÁ NENÁVIST

NEKRITICKÝ OBDIV K SILNÝM JEDINCŮM A VŮDCOVSKÝM AUTORITÁM

MILITARISMUS A ÚZEMNÍ ROZPÍNAVOST

FASCINACE NÁSILÍM A BRUTALITOU

PODŘÍZENÍ STÁTNÍCH STRUKTUR ZÁJMŮM FINANČNÍ OLIGARCHIE A VELKOKAPITÁLU

ZUŘIVÝ A ZASLEPENÝ FANATISMUS

SOCIÁLNÍ DARWINISMUS (NEOLIBERALISMUS)

NESTOUDNÉ LŽI A MANIPULACE VEŘEJNÉHO MÍNĚNÍ

SNAHA O PODPORU STŘEDNÍCH VRSTEV

OBHAJOBA SELHÁVAJÍCÍHO KAPITALISTICKÉHO SYSTÉMU.

Je tu snad něco, co by současná ukrajinská moc nesplňovala? 

 

Matilan
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Bohužel, a bohužel jste si asi také oba všimli,jak těšžkou pozici á i tam - ty pázdné lavice za ním. Kolik bylo prázdných před ním se ani neptám.

antoninsebek

 

PANÍ KATEŘINO, DĚKUJI !!!

Opravdu jsem si ten záznam poslaneckého projevu v Parlamentu Slovenské republiky vyslechl. Ten projev je naprosto objektivní, nepřiklání se na jednu či druhou stranu.

A mohu se pod něj podepsat. Pokud si najdete chvilku, tak si to pusťte - DOPORUČUJI.

A souhlasím i s tím, že zřejmě takovou poslankyni či poslance v Poslanecké sněmovně PČR NEMÁME. A nebo máme, ale potom tento člověk mlčí.

BOHUŽEL.