Lupiči byli, jsou a budou společnosti škodící svoloč

klavesnice stroje
31.3.2021 07:51
V celé historii lidstva společnost pohrdala a tvrdě odsuzovala lupiče, zloděje, piráty, co se, většinou násilím, obohacovali na úkor lidí, kteří si na svoji existenci museli vydělávat prací, jakoukoliv, budovali si své domovy, řádně zaopatřovali svoje rodiny, potomstvo. Obecně a zeširoka vzato.

Znakem jakéhosi zvláštního úpadku hodnot, nihilizmu, neuznávání, popírání všech mravních, společenských a kulturních hodnot, autorit, tradic a názorů je u nás už samotná, oficiální existence politické strany s názvem Piráti.

Neméně zvláštní je, že toto uskupení jinak společensky nepřijatelných lidí, nerespektujících v podstatě nic, co je součástí slušné, především ty morální hodnoty vyznávající společnosti, má u nás poměrně dost zastánců a příznivců. A nejenom z okrajů naší společnosti.

Jejich heslo „Pusťte nás na ně“ sice zní tak nějak revolučně a mladicky vzdorovitě, ale jeho pravý, skutečný významuž nějakou dobu začíná prosakovat a nabývá těch správných, původních a skutečných kontur, zamýšleného významu.

Je smutné a svým způsobem znakem opravdového úpadku společnosti, že celkem dost lidí v ní vskutku moc nepřemýšlí, nevidí ani matně svoji budoucnost, nepochopilo, že svojí voličskou přízní pouští tyto loupežníky, co jsou a vždy byli piráti už historicky, na svoje peníze, majetky, hodnoty vlastním umem vytvořené. Na peníze, majetky státu, které jsou logicky i penězi, majetky jejich, občanů, daňových poplatníků.

Zdánlivě sofistikovaně, „chytře“ vymyšlené heslo stačí rozklíčovat v souvislosti se skutečnou činností, počiny, skutky loupeživých Pirátů, co se tímto dostali do politiky České republiky. Dokázali zmást své voliče natolik, že tito nepřemýšlí nad tím, jak by byli sami záhy oloupeni také, bez jakýchkoliv skrupulí, soucitu, tvrdě a nekompromisně.

Vůdčí piráti (a je jich, žel, docela dost) si dnes a tady už užívají nadstandardního života ze svých násobných platů než mají jejich voliči, užívají si postů poslanců, europoslanců, zastupitelů různých, přihazují si vzájemně kdejaké kšefty a kšeftíky (viz jejich řádění v Praze) a jsou vysmátí jak slunečnice v poledne.

Ano, pustili jste je na peníze, prachy, vejvar, vy, jejich voliči. A oni se vám arogantně, drze a s pohrdáním smějí. A budou se sápat i na ty vaše peníze, s tou drzostí sobě vlastní. Zahákli by i vaše lodičky, nedělejte si iluze, ti nejsou ani za mák empatičtí, nemají žádné sociální cítění, slušnost a dobré vychování. Ty mimikry, hrátky, co občas někdo z nich zahraje navenek, je jenom způsob, jak se dostat do vašich peněženek.

Co je na nich obzvláště odpudivé, na těch loupežnících udavačských, pirátských, jak se chovají, bezostyšně a arogantně, k seniorům. Tvrdě v Parlamentu bojovali proti tomu, aby jim byla vyplacena mimořádná dávka pěti tisíc před koncem roku, ale vůbec se nežinýrují teď, před volbami, lákat je na svoji pirátskou loď, loví mezi nimi své voliče. Zřejmě aby je posadili do podpalubí k veslům, aby na ně ti důchodci dělali, popřípadě jim ještě odevzdávali část svých penzí, ne-li celé.

Přemýšlejte, voliči, co je snad i chcete volit. Piráti jsou lupiči, nezastaví se před ničím. Chtějí moc a z ní, hlavně, plynoucí peníze, blahobytný, bezstarostní, život. Bezpracně, bez zkušeností, osobnostních vyzrání, chtějí prostě loupit. Za bílého dne a oficiálně, za pomocí vašich hlasů. Nemusí se vloupat za tmy do vašeho baráku, vy je tam pustíte ve dne sami. A když jim svůj majetek nedáte dobrovolně, oni už celkem umí, naučili se záhy, jak se pokoušet vás o něj připravit. Prostě vás udají, lživě si cokoliv vymyslí a poběží s tím do Brusele, žalovat, udávat, špinit vás, vaší vlast, zemi. Protože máte třeba víc, než mají právě oni a oni ten váš majetek jednoduše chtějí. Tak prosté to je.

Abyste potom hořce nezaplakali nad svojí naivitou.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.